WordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!

İster yazı yazın, ister sitenizi oluşturun çok daha basit ve kolaylaştılan yeni özellikleri ile meşhur CMS hizmeti WordPress’in 4.5 sürümü yayınlandı. WordPress 4.5 sürümünde yeni özellikler hoşunuza gidecek.

Canlı duyarlı önizlemeler sayesinde sitenizin tüm ekranlarda nasıl görüntülendiğini  emin olun! Mobil, tablet ve masaüstü sürümlerinin önizlemesini direkt olarak özelleştirici içinden yapın

Özel logolar sayesinde temalar firmanız ya da markanız için logo desteği sağlayacak. Yirmi Onbeş ve Yirmi Onaltı temaları özel logoları destekleyecek şekilde güncellendi. Özelleştiricide Site kimliği bölümünden ulaşılabilir.

Satır içi bağlantı verme özelliği ile içeriğinize odaklanmanızı sağlayacak daha az dikkat dağıtıcı bir arayüz ile yazabiliyorsunuz.

Biçimlendirme kısayolları arasına listeler ve başlıklar için kullanılan biçimleme kısa yollarını seviyor musunuz? Artık kısayollar çok daha işe yarar, yatay çizgi ve <code> etiketi de eklendi.

Üst/alt alan bağımlılıkları için daha iyi betik desteği eklendi. Yeni wp_add_inline_script() sayesinde kayıtlı betiklere ekstra kod eklenebiliyor.

Gömme şablonları parçalara ayrıldı ve tema hiyerarşisi ile temalar tarafından üzerlerine yazılabilir bir hale geldi.

Seçime bağlı yenileme özelleştiricisi sayesinde artık kapsamlı bir çatı ile JavaScript içinde PHP kodunuzu tekrar yazmanıza gerek kalmadan kısmi önizleme yapabiliyorsunuz.

Akıllı görsel boyutlandırma da geldi. Oluşturulan görseller artı %50 daha hızlı, hem de fark edilir bir kalite kaybı olmadan kullanılabiliyor.

JavaScript kütüphane güncellemeleri de bu sürümle bizleri karşılıyor. jQuery 1.12.3, jQuery Migrate 1.4.0, Backbone 1.2.3, and Underscore 1.8.3 birleştirildi.

Kısacası birçok özellik karşımızda!

WordPress’i güncellemeden önce bazı hususları tekrar hatırlatmak isterim. FTP ve Database yedeğinizi mutlaka alın ve ondan sonra güncellemenizi gerçekleştirin.

“WordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!” üzerine bir yorum

  1. 4.5 sürümü Visual Composer ile çalışmıyor. VC’yi eğer güncelleyemeyecekseniz farklı bir eklenti bulmadan ya da WP’ye sövmeye hazırlanmadan güncelleme yapmayın.

    Cevapla

Yorum yapın