WordPress Blocks2 Teması Düzenlediğim Son Hali

Miraç Baran Satıç arkadaşım geçenlerde benden şuan kullanmakta olduğum temamı istemişti.  Bugünde Aykut arkadaşımın isteği üzerine temamın son halini dağıtayım dedim. Açıkcası uzun süredir temayı düzenliyorum. Orjinali ile arasında bayağı bir fark oldu.   Tema yapımcısına Türkçe dil dosyasını düzenleyip gönderdim.  Sağolsunlar beğenmişler ve yayınlamışlar. Ayrıca WordPress Türkiye ekibinede gönderdim. Onlarada teşekkür etmem lazım.  WordPress Tema bölümüne eklemişler.

Tema için bir beni oku dosyası hazırlıyordum fakat henüz bitiremedim. Nerede ne gibi bir değişiklik yaptığımı tek tek anlatmayı planlıyordum.  Arkadaşlar isteyince o işi bırakıp temayı hazır hale getirdim. İlerleyen günlerde “Beni oku” dosyasına devam edip tekrar yayınlamayı planlıyorum.  Açıkcası bu aralar pek vakit bulamasamda yinede en kısa sürede yayınlayacağıma emin olabilirsiniz.  Yinede tek tek yaptığım değişiklikleri < ! —  Değişiklik açıklaması — > şeklinde uyarılarla belirttiğimi hatırlatırım.  Son olarakda fincan efektini temadan çıkarttığımı hatırlatmak isterim. Sağ taraftaki RSS menüsü ile çakışan jquery dosyalarına bir çözüm bulur bulmaz eklemeyi planlıyorum.

WordPress Blocks2 teması TEAkolik versiyon 2.0

WordPress Blocks2 teması orjinal versiyon ve önizlemesi

Tema üzerinde yaptığım değişiklikler

Biraz yoğun olduğum için aceleye geldi. Kusura bakmayın birkaç gün içerisinde yaptığım düzenlemeleri değişiklik ve eklemeleri tek tek “Beni Oku” dosyasıyla beraber yayınlayacağım.

“WordPress Blocks2 Teması Düzenlediğim Son Hali” üzerine 42 yorum

 1. Ya Valla Helal olsun Size :D Editlediginiz temayı paylaşiyonuz Kimse bunu yapmaz Aslında herkes para için Artık Tema Editler oldu.. Ve Editlediginiz Tema Süper bence Kullanmak lazım

  Cevapla
 2. öncelikle teşekkürler ;

  üst menüde sayfaların sıralandığı bölümde : ilk sayfa olarak “blog” olarak yazıyor. oradaki yazıyı “ana sayfa ” şeklinde nasıl yapabiliriz.

  Cevapla
 3. @emre
  Dil dosyasından değiştirebilirsiniz.

  @şehmus
  Teşekkürler

  @Arzu
  Yeniden upload edin. Birde ekletiler bunu yapabiliyor. Eklentilerinizi kapatıp deneyiniz.

  Cevapla
 4. Hamza Bey Merhaba,
  Öncelikle böyle bir temayı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
  Düzenlemiş olduğunuz temayı 5 aydır sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım.

  Web sitemde yaptığım iyileştirme çalışmalarında ufak sorunlarla karşılaştım. Bu sorunlarda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Sorunlar;
  1- sadece header ve footer dan oluşan bir boş sayfa oluşturmak istiyorum.
  2- header da bulunan ARAMA kutucuğunu kaldırıp, sağ orta ya 468×60 boyutlarında reklam alanı oluşturmak istiyorum,
  3- Logo kısmını ayrı bir resim olarak oluşturmak istiyorum( header resminden farklı)
  4- Bir de temada yaptığım değişiklikler 4-5 dakika sonra görüntüleniyor.Bu roblemi çözemedim.

  İyi çalışmalar dilerim.

  Cevapla
 5. 4. Bu cache dediğimiz bilgisayarının önbellek yapmasından kaynaklı CTRL F5 sürekli yaparsan ön belleği temizlersin ya da explorer’ın ön belleğini yani geçmişi silmen gerek.

  3. Logo kodları header.php’de < ! header resmi > şeklinde içine not düşmüştüm. O kodlardan değiştirebilirsin.

  2. Sığar mı bilemiyorum ama yine heaader.php içerisinde < ! search > kodlarını bulup onları silerek kendi imajlarını koyabilirsin.

  1. footer.php alt kısımın header.php üst kısım tekil yazı şablonu olan sayfadaki footer.php ve header.php haricindeki kodları temizleyerek yapabilirsin ama çok uğraşman gerekebilir. İyi bir kodlama bilgisi gerekiyor.

  Cevapla
 6. Anlattığınız tüm bu çalışmaları denedim. Sonuç: Hepsinde hata alıyorum :) bi çözemedim şu temanın kodlamasını.

  Cevapla
 7. Merhaba Hamza bey.

  Ben sizin temanızı aşşağı yukarı bir senedir sorunsuz kullanıyorum ve gayette memnunum. Benim size bir sorum olacak.üst menüye sizde( Blog Hakkımızda Bilgi Arşiv Proje Gizlilik yazıyor) aşşağı açılan bir menüyü nasıl yapabilirim. Sitemi kontrolo ederseniz iletişim üzerine gelirseniz ne demek istediğimi anlarsınızyazan yere tıklarsanız

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)