WordPress Güncelleme Sorunsuz Tamamlandı.

Bu gece WordPress sistemimi güncelledim ve sonunda bitti. Tabi bu arada birkaç hata ile de karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle son sürüme geçiş yapmak için FTP deki dosyalarınızın ve DATABASE ‘nizin yedeğini almanızı tavsiye ederim. Sonra FTP yi temizleyin ve Son sürümü upload edin. tabi Wp-Config dosyanızla ve değiştirdiğiniz diğer dosyalarla beraber 🙂 Sonra sitenizdeki eklentileri devredışı bırakın yani ETKİSİZLEŞTİR yapın.

Sistemimde K2 themasını kullanıyorum kendime göre editlemiştim. İlk kontrol ettiğim K2 de değişiklik olup olmadığı versiyonlarının aynı olduğunu görünce bir oh çektim çünkü üzerinde çok fazla değişiklik yapmıştım.

WP-Stats hata verdi yeni sürüm olan WordPress 2.1 Türkçe Ella yı yüklediğimda Yönetim panelinde hatayı gördüm ve hemen eklentinin uyumlu olup olmadığını bu adresten kontrol ettim ve uyumlu değildi yeni sürümünü Wp-Stats 2.0 ‘ı indirdim ve FTP ye eklentiler bölümüne upload ettim. ve çalıştı..!

BACKUP eklentim yani Yedekleme sistemi ingilizceye döndü sanırım WordPress den yani Türkçeleştirme sorunu olabilir eklenti çalıştıktan sonra ingilizce olması benim için çok önemli değil dedim ve devam ettim. Bu eklentide sorun yok..

Yalnız TinyMce editöründe HTML butonu nerede ? daha bunun cevabını bulamadım 🙁

Ultimate Tag Warrior de çalıştı bir sorun çıkartmadı bu eklentiyide sonradan yüklemiştim ve taglarımda bir sorun yok

Google Sitemaps da kullandığım diğer bir eklenti bunda da herhangi bir sorun yaşamadım Force install yaparak tablo yapısını yeniledim ve bir sorun çıkmadı.

Adsense-Deluxe eklentisinin 0.8 versiyonunu kullanmaktayım bu eklentide de sorun çıkmadı zaten yeni versiyonu da çıkmamış bir göz attım ama yeni versiyonu olsaydı güncellerdik dedik ama yok sorun değil gayet güzel çalışıyor zaten 🙂

Artık sistemim WordPress 2.1 Ella ve bir sıkıntısı yok şükür.. Böyle devam diyorum. Hala aranızda WordPress sistemine geçmeyen varsa bir denemenizi öneririm..

WordPress Türkiye ekibine de çalışmalarından dolayı teşekkürü bir borç bilirim. Hadi hayırlı geceler…

“WordPress Güncelleme Sorunsuz Tamamlandı.” üzerine bir yorum

  1. bütün dosyaları atın sonra üstüne yazılsınmı evet deyin sonra admin paneline girip upgradeyi çalıştırın oldu bitti niye bukadar kasıyorsunuz kendinizi 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın