WordPress Metrika Eklentisi Yayınlandı

Yandex-Metrika-Wordpress3Mustafa Uysal bir süredir WordPress için Yandex Metrika eklentisini hazırlıyordu. Uzun zamandır üzerinde çalıştığı Metrika eklentisi şuan indirilebilir durumda

Eklenti ile WordPress sayfanız üzerinde Yandex’in Analistlik hizmeti olan Metrika’yı kullanabiliyorsunuz.  API entegrasyonu oauth ile erişim izni verdiğinizde api aracılığıyla verileri okuyabilen Metrika eklentisi blogunuzun ziyaretçi sayılarını grafikler haline size sunabiliyor.

Yönetim paneli bileşeni üzerinde ise sitenize ait verileri grafiksel olarak ve özet şeklinde yönlendiren siteler, en çok tıklanan sayfalar gibi görüntüleyebilirsiniz.

Aynı zamanda raporlara erişim imkanı da sunuyor. WordPress yönetim paneli bileşeni ekleyerek, raporlarınızı görüntülemek mümkün kılınmış.

Türkçe dil destekleyen Mustafa Uysal’ın Metrika eklentisini WordPress üzerinden indirebilirsiniz.  Eklentiyi dilerseniz indirip, ftp klasörünüz üzerinde Plugins klasörüne atarak kullanabiliyorsunuz.

Yandex-Metrika-Wordpress   Yandex-Metrika-Wordpress2   Yandex-Metrika-Wordpress3

Kullanırken ilk yapmanız gereken,  karşınıza çıkan pop-up pencere içerisinde Yandex hesabınıza giriş yapmak ve eklentiye izin vermek. Bu sayede Yandex hesabınız üzerindeki dataları WordPress paneline erişim izni vermiş olacaksınız. Eğer ikinci modu seçerseniz sadece sayaç numarasını girip, opsiyonel olarak ayarlamaları yapabilirsiniz. Ancak api üzerinden sağlanan özellikler bu modda aktif olmayacaktır.

Bütün işler birkaç tıklama ve birkaç saniye içerisinde halledilebiliyor. Çok basit ve kolay bir kullanımı var. Yandex Metrika kullanıcıları blog yazarları için sıkı bir eklenti olduğunun altını çizmek isterim.

Eklenti sayfası: WordPress.org/plugins/yandex-metrica

Yorum yapın