WordPress.Com Mahkeme Kararıyla Kapatıldı.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. Fatih 2.Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir.

Access to this site has been suspended in accordance with decision no: 2007/195 of T.C. Fatih 2.Civil Court of First Instance.

Nedenini bilmiyorum ama WordPress.com kapatılmış bugün fark ettim. Sadece WordPress.Com değil WordPress ‘in ücretsiz olarak dağıttığı alt domainlerde kapandı doğal olarak.. TTNet in neden böyle bişi yaptığını anlayamadım doğrusu bir ara hatırlarsanız YouTube.Com adresi kapatılmıştı. Sebebini biliyorsunuz böyle bir olay yaşanmış olabilir. Yani XXXX.wordpress.com gibi bir domainde hakaret veyahut anayasamıza aykırı gibi bişiler yapmış olanlar olabilir. Özelliklede hakaret Videoları…

Ama şunu biliyorum ki WordPress.Com herhangi bir şikayette gerekeni yapıyor ve o kullanıcının hesabını hemen anında kapatıyorlar. Yani ülkemiz mahkemelerince bir yazı gönderilerek çok kısa bir süre içersinde kullanıcının sitesi kapatılabilir.

Ayrıca bu kesin çözüm değil ki… Bunu aşmanın yolu çok basit. TTNet bu işeyaramaz çözümü ile siteyi kapattığını zannediyor ama internet sayfası TÜM DÜNYAYA AÇIK SADECE TÜRKİYE’YE KAPATILIYOR.. Yani biz Türkler kendimizi CEZALANDIRIYORUZ.. Hiçmi aklıbaşında bir Bilgi-İşlemci yok kalkıp bunu TTNet’e anlatsın ?

Kapatılacaksa SubDomain kapatılsın buda bir şikayet dilekçesine bakar.. Sayın mahkemelerimiz eğer bir karar verdiyse bizede saygı duymak gerekir.

Malesef YouTuBe olayındaki gibi yine Türk internet kullanıcıları cezalandırıldı. Tüm dünya izlemeye okumaya devam ediyor. .. Hayırlısı diyelim. Mahkemelerimizin kararlarına her zaman saygı duyarım benimki sadece bir yol göstermektir.

NOT: TTnet deki arkadaşlara ve bilmeyen diğer herkese söylemeden geçemeyeceğim. TTNet’in DNS leri dışında başka bir DNS kullanırsanız WordPress.Com domanine yada kendi subdomaininize ulaşabilirsiniz.

Normal Şartlar Altında internete bağlandığınızda 195.175.37.39 yada 195.175.37.40 DNS iplerini kullanırız. Bu DNS lerimizi 4.2.2.1 olarak ayarlarsanız TTNet’in DNS lerini kullanmamış olursunuz ve WordPress.Com domainlerine ulaşabilirsiniz. Yada Proxy kullanarak …. Bunu nasıl yapacağınızı anlatmıyorum. Mahkeme kararına saygı duymak gerekir. Diyerek konuyu kapatıyorum. Umarım en kısa sürede sistem düzelir ve WordPress Domainlerinize erişebilirsiniz.

Tabi bu engelleme Tubitak onaylı PARDUS işletim sisteminide etkilemiyor çünkü Pardus işletim sistemi TTNet’in DNS ‘lerini kullanmıyor.

“WordPress.Com Mahkeme Kararıyla Kapatıldı.” üzerine 15 yorum

 1. “Bunu nasıl yapacağınızı anlatmıyorum. Mahkeme kararına saygı duymak gerekir.”

  Yani yukarıda bu kadar laf konuştuktan sonra, “saygı duymak” gerektiğini yazmak, daha doğrusu saygı duyuyormuş da yanlış bir şey yapmamalıymış gibi yazmak reva mı?

  Bu arada nedenini hala bilinmiyor. Bir Allah’ın kulu da yazmıyor, sormuyor, iyi de neden kardeşim diye. Ekşi’de bile tırı vırı yazılar…

  Yanıtla
 2. Mahkemelerimize saygı duymak gerektiğini yazdım. Adalet için bu her zaman gereklidir. Bana göre sana göre veya birbaşkasına göre doğru olan mahkemelerimizce yanlış olabilir. Buna yanlış deniliyorsa saygı duymak lazım dedim. Söylemek istediğim budur sadece..

  Sebep henüz bilinmiyor dediç çünkü mahkeme kararını okumadım. Bende sizin gibi internet üzerinden bunu takip ediyorum. Eğer ki nedenini öğrenirsem yazarım beraber paylaşırız. Fakat şuan için bilmiyorum bilen birisinide internette okumadım.

  Yanıtla
 3. wordpress.com ‘un kapatılma sebebini ben size söyleyeyim. Bazı insanlar islam karşıtı subdomainler açmışlardı. Eh neredeyse artık Türk İslam Cumhuriyeti haline geldiğimiz için kapatılması değil, kapatılMaMası anormal olurdu.
  Üstelik sadece mahkeme kararıyla bile değil, Arap telekom’un kendi kararıyla islamiyet gerçeklerini anlatan bir sürü site mahkeme kararı bile olmadan kapatıldı.
  Bunlar daha iyi günleriniz. Bu din denen şeyin ne olduğunu bile bilmeden böyle imamlara oy verirseniz başınıza gelecek öyle çok şey var ki; ama zaten bunların hepsini siz zaten çoktan hak ettiniz.
  Yakında giriş sayfasında “allah-u ekber” yazmayan bütün siteleri kapatırlarsa hiç şaşırmayın. Hak etmedik filan da demeyin.
  Bilim yerine; ruhlarla, perilerle, cinlerle, fallarla, ermişlerle, dervişlerle vakit geçiren halklar bunlardan çok daha fazlasını hak ederler.
  Mayo giyip denize giremeyeceğiniz günlerinizi hasretle bekliyorum.
  Kadınların çarşafa girmelerini, miras ve şahitlik haklarının yarıya inmesini heyecanla bekliyorum.
  Flört dediğiniz şeye islamda ve kuranda ne ceza verildiğini görmenizi değil, yaşamanızı bir an evvel bekliyorum.
  Eskiden üzülüyordum ama şimdi inanın ki sizin adınıza çok seviniyorum. Umarım bir dahaki seçimlerde AKP imam örgütü %70 oy alır, kalan %30 u da fazilet partisi alır.
  Umarım bir gün Fetullah Gülen, cumhurbaşkanınız, Harun Yahya (Cinci hoca Adnan Oktar) başbakanınız, Cüppeli Ahmet hoca da dışişleri bakanınız olur.
  Bakalım o zaman islamda flört mü varmış? Yoksa çarşaf mı varmış, Kızlı erkekli bodrumda diskoya gitmek mi varmış yoksa haremlik selamlık varmış görürsünüz.
  Şimdiden yeni düzeniniz hayırlı uğurlu olsun.

  Yanıtla
 4. Natomatik ;

  Abartıyorsun kardeşim. Bu ülkede başörtülülere iş vverilmiyorsa mini etek giyenler ilerici sayılıyorsa saça ve sakala bakılarak insanlar sınıflandırılıyorsa her gördüğün başörtülüyü faziletçi yada AK partili snılıyorsa o ZAMAN SEN TAM BİR GERİCİSİN…

  Bu ülkedeki insanlar ne istiyor biliyor musun ? Başörtülüde Mini eteklide istediği gibi yaşasın… Hiçkimse mayoluya yada mini etekliye karışmasın. Hiçkimse düşüncesi ANAYASAMIZA Aykırı olmadığı sürece yargılanmasın… Haremlik selamlık diye birşey olmadı olmayacak.. Ama senin söylediklerinin tam tersi bu ülkede var… Nasıl ki mayonu bikinini giyip denize gitmek istiyorsan başörtülü sokakta yürümek ve çalışmak isteyenler var…

  TTNET eğer bu dediğini yaptıya ÖZELLEŞTİRİLMESİNDEN dolayıdır. Çünkü biliyorsun ki ARAPLARA SATILDI..
  Adamlar ellerini kollarını sallayarak telekom gibi büyük önemli bir sektörde at oynatmaya başlarlar tabi çünkü SATTIN..!

  Senin gibi örümcek kafalılar olduktan sonra senin gibi mini eteğime karıırlar aman bir yerlere gelmesin kafalarına vurup indirelim diye düşünenler varsa senin gibi yırtmacımı biraz daha yukarı alayım erkekler görsün izlesin beni diye düğşünenler varsa bu ülke ileri gidemez …

  O gerici dediğin insanları AKP ve Fazilet serisini HİÇ DESTEKLEMEDİM DESTEKLEMEYECEĞİMDE… Fakat şuda bir kesindir.. Sen nasıl mini eteğinle sokakta yürüme özgürlüğünün elinden alınmasını istemiyorsan BAŞÖRTÜLÜDE baş örtüsünün elinden alınmasını istemez..

  VE KORKMA KARDEŞİM.. Bu ülkede eğer ki senin gibi düşünen diğer örümcek kafalılar eğer ki mini eteklilere kara çarşaf giydirmeye çalışırsa İLK ÖNCE KARŞILARINDA başörtülüleri göreceklerdir…

  Buna emin olabilirsin.. Ve bu ülkedeki %90 Civarındaki müslümanların %80 i Mini eteğe karşı değil… Ama senin gibi kafası 100 yıl öncesinden kalma bir % 10 var.. Onların karşısında da her zaman %80 duracaktır..

  Korkma kardeşim birisi gelirde senin mini eteğine yada saçına sakalına karışırsa OMUZ OMUZA mücadele veririz. Yanında bende olurum baş örtülüde SAKALLIDA hatta top sakallı ve uzun saçlıda olur..

  Fakat her başörtüllüye her sakalllıya Fazilet partili zihniyeti ile bakarsan senin gözlerine bir perde çekilmiş demektir ve kendi özgürllüğünden başka hiçbirşey düşünmüyorsun demektir.

  Unutma ki .. Herkez özgürdür ve özgürlüğün sınırı diğer insanların özgürlüğünü kısıtlamayacak sekilde belirtilmiştir…

  Ne sen başörtülüye karış nede başörtülü senin mini eteğine karışsın…

  Atatürk’ümüzün kurduğu bu Cumhuriyeti kimse senin söylediğin hale getiremez..
  Bu gün kafandaki gerici zihniyetini sil ve Hergün senin benim onun özgürlüğüü kısıtlama ve unutma ki bu vatan kanla sulanmış bir vatan… TOP SAKALLI’nında kardeşi abisi oğlu babası bu vatanı KANIYLA SULADI… Başörtülününde oğlu babası anası KANIYLA suladı..

  Böyle GErİCİ zihniyetle konuşarak şehitlerimizin geçmişinin kemiklerini sızlatma…

  Yanıtla
 5. Bu olay tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış olayıdır, yani siteyi mi cezalandırıyorsun ülkeni mi anlamış değilim.

  Girme niyeti olan insan 100 kere yasaklasan yine girer, iş niyette saklı.

  Telekom satılsa bile kararı mahkeme vermiştir yani mahkeme izni olmadan telekomun engel koyması mümkün değildir, istedikleri gibi at koşturamazlar çünkü hala bir otorite altındalar öyle olmasaydı “kardeşim ben kapatmıyorum sanane” deme lüksleri olurdu, telekom sadece hizmet verir, sosyal içerikli olaylara karışmaz karışmak da telekomun umrunda değildir zaten.

  AKP de aynı diğerleri de siyasetin rant kavgası olduğunu anlamamak için büyümemek ya da polyanna olmak gerekir. Herkesin derdi cebini doldurmak doldurtmak. Bunun da en iyi yeri meclistir, iktidardır, adamlar yönetmek kavgasında değil rantı elden kaçırmak kavgasındalar işte bu hırsla birbirlerine saldırıyorlar.

  AKP nin uygulamaları iyidir kötüdür, fakat halk oy vermiş ise bunu eleştirmek diktatörlüktür, anti-demokratikliktir.

  Yanıtla
 6. “Buna emin olabilirsin.. Ve bu ülkedeki %90 Civarındaki müslümanların %80 i Mini eteğe karşı değil… Ama senin gibi kafası 100 yıl öncesinden kalma bir % 10 var.. Onların karşısında da her zaman %80 duracaktır..”

  çok doğru, ama bir de öyle bir kesim var ki ablamın, kardeşimin, annemin başörtüsüyle uğraşan. İnançları gereği başını kapatan insanlara ninja diyen… Başı örtülü anneyi çocuğunun mezuniyet törenine almayan… ve bunu “artık başörtüsü siyasi bir simge” diyerek savunan ama topsakalın, ülkücü bıyığının yeri geldiğinde uzun favorinin ne olduğunu unutan. okul onunde gosteri yaparken başörtüsü takan, başörtülü kardeşlerine destek veren erkek öğrenciyi okuldan atan.

  müslümanlar kadar laik insanlar yoktur. “dininin güvencesi benim” diyen insanlar müslümanlarken, bahsettiğimiz gericiler ancak laikliği savunduğunu sanan darwin’in torunları olabilirler… ve onlar her tartışmada laiklikten girerler, laiklikten çıkarlar. herşeyi ona bağlarlar… “bak işte gördünüz” derler. en aptal konuyu bile bağlamayı iyi bilirler. çok laf az iş bu olsa gerek…

  “VE KORKMA KARDEŞİM.. Bu ülkede eğer ki senin gibi düşünen diğer örümcek kafalılar eğer ki mini eteklilere kara çarşaf giydirmeye çalışırsa İLK ÖNCE KARŞILARINDA başörtülüleri göreceklerdir…” işte o torunlar bunu asla anlamak istemez. esas imam onlardır, imam da bildiğini okur…

  eğer şimdi bu blog da kapatılırsa emin olun ‘gerici’nin keskiiin dilli yorumu yüzündendir…

  Yanıtla
 7. bir sürü ülkemiz aleyhine yayın yapan yasadışı siteler dururken mahkeme kapatacak bu siteyimi bulmuş? çok komik canım türkiyem 😀

  Yanıtla
 8. wordpress blog un
  wordpress türkiye sitesiyle hiç bir ilişiği yokmuş
  wordpress blog acaba kiminle alakalı bilmiyorum.

  Yanıtla
 9. Atanız size “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir” dedikten sonra; “BUNUN DIŞINDA HERHANGİ BİR REHBER ARAMAK” gaflettir, vurdumduymaz, cahilliktir, doğru yoldan sapmaktır demiş ama, heyhat duyan kim?
  Demiş zaten “vurdumduymaz” cahillik diye.

  wordpress kapanmış, youtube kapanmış bunlar az bile.
  Unutmayın her toplum layik olduğu şekilde yönetilir. Sizin layık olduğunuz şekil ise bu. Hatta bundan bile beteri aslında. Çünkü petrolü olmayan bir islam ülkesi Atatürk olmasaydı bu seviyelere gelmesini bırak; yiyecek ekmek dahi bulamaz olurdu.
  Öyle bir hale gelirdiniz ki; yabancı ülkeler yardım olsun diye havadan helikopterle yiyecek atıp kaçarlardı.

  Dua edin Atanıza ve hala bu ülkede yaşayan 3-5 atamızı anlayabilene.

  Saygılar, sevgiler.

  Yanıtla
 10. klip, WordPress.com’un WordPress Türkiye sitesiyle ilgisi yok. Çünkü WordPress.com, Automattic şirketinin ticari bir faaliyeti oluyor, ücretsiz blog açılmasına imkan sağlıyor. WordPress.com, WordPress.org’dan ve WordPress Türkiye’den bağımsız.

  WordPress Türkiye, WordPress.org’da yayınlanan blog sisteminin Türkçeleştirme ve belgelendirme çalışmalarını yürütüyor.

  Yanıtla
 11. Natomatik ;

  Unutma Atatürk tesadüfen doğmadı ve bu ülkeye Rabbimiz tarafından gönderildi. Senin gibi dinsizlerin bunu anlamasını beklemiyorum ve bu konuyu burada kapatıyorum. Polemiğe girmeye gerek yok. Senin kafandaki örümcek ağlarını ve 100 yıl öncesi düşünce tarzını kimsenin değiştiremeyeceğinede eminim sen KORKMA kimse sana çarşaf giydirmez.. Giydiremez.. Ve şunuda unutma İnsanlar istedikleri gibi dinlerini YAŞARLAR bu onların özgürlüğüdür. Kimsenin başörtüsüde SENİN GÖZÜNE girmez senin mini eteğinin de insanların gözüne girmediği veya girmemesi gibi..

  Bu konuyu kapatıyorum ve saygılar sunuyorum. Sen git 100 sene öncesinde kalan gerici zihniyetinle yaşa…

  Yanıtla
 12. Türk Telekom, dünyanın ve Türkiye’nin en fazla kullanılan ücretsiz blog servislerinden biri olan WordPress.com’u, mahkeme kararı ile engelledi. Gerekçenin açıklanmadığı kararla ilgili ilk bilgi yine WordPress’in kendi sayfasından geldi.

  İçeriği üyeleri tarafından oluşturulan hazır blog servisi WordPress, Türk Telekom tarafından yasaklandı. Türkiye’de binlerce kişi blog’unu hazırlarken WordPress kullanıyor. Tüm kullanıcılar, şu anda blog’larını güncelleyemiyor ve siteye de giremiyorlar. Tüm dünyada 1,345,979 kişinin blogu bulunduğu bildirilen siteye sadece bir günde 34,028 tane yeni blog giriliyor. Türk Telekom, yasaklamanın mahkeme kararı olması dışında herhangi bir bilgi vermedi. Fakat bugün WordPress’in yine kendi sayfasında bu kararın gerekçesi kararın alınmasına yol açan blog sahibinden geldi:

  Türkiye’de neden yasaklandık? başlıklı haberde kararın gerekçesi kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın avukatından geldi.
  Avukat, WordPress’e yolladığı mektupta müvekkili Adnan Oktar hakkında yazılmış haksız ve yanlış bilgilerin kaldırılması için daha önce başvuru yaptıklarını fakat bu ricalarının bir işe yaramaması sebebiyle mahkeme kararı ile WordPress.com sitesinin yayınını durduklarını açıkladı.

  Sitenin erişime kapanma kararı WordPress’te blog sahibi olan ve okuyucular tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

  http://www.sabah.com.tr

  Yanıtla
 13. Paket anahtarlaması sayesinde 3G sisteminde cihazlar bant genişliğini sadece veri alışverişi sırasında işgal ederler. Özet olarak, 3G’nin 2G’ye göre getirmiş olduğu en büyük yenilik, iletimin ses yerine veri odaklı olmasıdır. GSM (şu anki en yaygın cep telefonu standardı)

  Yanıtla
 14. Ben mahkemede çalışan ve işi başlarından aşan ancak hem işleri hemde sosyal hayatları sebebiyle teknolojiden bihaber kalmış zavallı hakimlerin yenileriyle en kısa zamanda değiştirlmesi taraftarıyım.

  Yanıtla

Yorum yapın