Xperia Akıllı Telefonlar iF Tasarım Ödüllerine Damgasını Vurdu

Android telefonlarda her zaman en gelişmiş deneyimi sunmayı amaçlayan Xperia akıllı telefon serisinin yaramaz çocuğu Xperia active, stil sahibi Xperia ray ve mesajlaşma ustası Xperia mini pro modern, kullanışlı ve ergonomik tasarımlarıyla 2012 iF ürün tasarım ödüllerini topladı. Xperia active suya, darbeye dayanıklı kasası ve çizilmez ekranı ile en prestijli 2012 iF gold ödülüne layık görüldü.

14 Şubat 2012 – Xperia active, Xperia ray ve Xperia mini pro akıllı telefonlar kullanıcı deneyimini zenginleştiren estetik ve modern tasarımlarıyla 2012 iF ürün tasarım ödüllerini topladı. Xperia akıllı telefonlar tasarım kalitesi, işçilik, malzeme seçimi, çevreye zarar vermeyen materyaller, dayanıklı ve pratik ürünler kategorilerinde 3 ayrı 2012 iF ürün tasarım ödülüne layık görüldü. 2012’ye geçen yıl olduğu gibi ödüllü bir başlangıç yapan Xperia serisi toza, suya, kire ve darbelere dayanıklı olması için özel tasarlanan Xperia active ile en büyük başarıyı yakalayarak 2012 iF gold ödülünü kazandı. 2012 iF ödül töreni 9 Şubat 2012’de Münih’te düzenlendi.

Sony Ericsson Kreatif Ürün Tasarımı Direktörü Jeanna Kimbré, “Xperia active akıllı telefon ile hayatı hızlı yaşayan kullanıcılarımıza hem dış tasarım hem de iç tasarımda en estetik, dayanıklı ve kullanışlı bir model sunmaya odaklandık. İnovasyonda ürün tasarımına büyük önem veriyoruz ve 2012 portföyümüzde her biri hafızalarda kalıcı izler bırakacak olan yeni modellerimizle bu yıl daha büyük bir başarı yakalayacağız” dedi.

Xperia active’e gold ödül

Çizilmeye dayanıklı özel teknoloji ürünü dokunmatik ekranı ile Xperia active ıslak parmaklarla bile rahatça kullanılabiliyor ve parlak gün ışığında en net ekran görüntüsünü sağlıyor. Xperia active bu özellikleri ile telekomünikasyon sektöründe en iyi tasarımlara verilen 2012 iF ürün tasarımı gold ödülünü kazandı.

Hannover üslü iF International Forum Design GmbH Genel Müdürü Ralph Wiegmann konuyla ilgili açıklamasında, “Sony Ericsson’u kazandığı ilk iF gold ödülü dolayısıyla kutluyoruz. Xperia active şık tasarımıyla son derece kullanışlı bir akıllı telefon. Bu nedenle sporcuların ilk seçimi olan Xperia active pratik kullanım ve zarafetin mükemmel karışımı olarak suya ve toza dayanıklılığıyla çok özel bir ürün” dedi.
Sony Ericsson, bir yandan estetik bir tasarım sağlarken diğer yandan dayanıklı, çevre dostu ve işlevsel bir telefon üretmek için Xperia active’de kullanılan malzemeleri büyük bir dikkatle seçti. Xperia active’in ekranını sağlam bir alüminyum kasa çevreliyor ve bu dizayn Xperia active’in mantığını çok iyi ifade ediyor: Pratik ve şık.

Ödüllü Xperia’lar arasında Xperia ray, pantolon cebine sığan ince ve akıcı tasarımıyla ergonomide öne çıkıyor. Alüminyum yan yüzeylerine dokunması ayrı bir zevk olan Xperia ray günümüzün en seçkin ve estetik Android telefonu olmaya aday.

Akıllı fonksiyonlara sahip gelişmiş QWERTY klavyesi ile küçük ekranda hızlı ve doğru yazma rekorları kıran Xperia mini pro da lake kapağı, ışığı yansıtan metal yüzeyleri ve renkli vurgularıyla stil sahibi, canlı, enerjik bir kullanım deneyimi sunuyor.
1954’ten beri dünyanın en iyi tasarımlarını ödüllendiren iF (iF International Forum Design) organizasyonları yaklaşık altmış yıldır tasarım kategorisinde uluslararası bir otorite olarak tanınıyor.

Yorum yapın