Yapacak Hiçbir Şeyimiz Yok Mu?

Evet İsrail’den bahsediyorum. Şunu baştan belirterek sözlerime başlamak isterim.  Benim ecdadım O’nlara merhamet etmiş, O’nları sürmemiş, O’nları zülümden kurtarmış ise bende ecdadımın yolundayım.  Hepiniz haberlerde duymuşsunuzdur. İsrail yardım için gelen gemilere malesef ki saldırı düzenledi. 600 kişinin içinde bulunduğu gemiye saldıran İsrail’li askerler 20’ye yakın insanı katlettiler.

Ardlarında birçok yaralı bırakan İsrail malesef ki yardım amaçlı gemiyi ve içindekileri terörist olarak ilan etti. Bir kere saldırdıkları bir TÜRK gemisi bu bir savaş suçudur. Bunun yanında uluslararası sularda böyle bir saldırı yapmaya hakları olmadığıda bariz olarak ortada. Dün geceden beri gemileri takip ediyorlardı ve en sonunda gemiye silahlı saldırıda bulundular. Peki gemide ne var? Silah mı? Yok..! Sadece yardım amaçlı giden gemi ve içerisinde bu yola baş koymuş insanlar..!

Haberin yakısı tüm dünyada duyuruldu. Bazı basın mensupları İsrail’i haklı olarak göstersede herkes işin doğrusunu iyi biliyor. İsrail dünyanım şımarık çocuğu elini kolunu sallaya salla korumasız insanlara müdehale etti.  Kimilerine göre İsrail haklıymış..! Ne hakkı..! Kendi kara sularını bile değil..! Aynı şeyi başka bir millet yapsa savaş çıkardı..!

Tam bu haberleri dinlerken İskenderun’dan şahit haberleri geldi. Yüreğimiz tekrar dağlandı… PKK İskenderun’a kadar elini kolunu sallaya sallaya gitmiş ve askerlerimizi Şehit etmişti… Yalan..!  Ne Pkk’sı buda İsrail’in ülkemize karşı düzenlediği bir tehdittir..!

Peki biz Türkiye Cumuriyeti olarak ne yaptık?

Birkaç kınama sonrasında büyük elçiliği geri çekme..! Ne bu o kadar kan döküldü ne işe yarar? Yok mu İsrail’e dur diyecek kadar gücümüz? İnsanlar ölüyor..! Müslümanlar katlediliyor.  Bir yandan arap ülkeleri seyrederken bizde elimiz kolumuz bağlı kınama yapıyoruz.

O kadar vatandaştan hiçbir haber alınamıyor. Kim bilir ne durumdalar.  Devlet bu işe el atıp neden halkımızı geriye alamıyor?

O işler “One Minute” ile olmuyor ..!

Dün geceden beri yapılan canlı yayını defalarca sabote etmeye çalıştılar.  Twitter üzerinden gönderilen feedleri kaldırdılar.  İnternet’e ve yayın yapanlara müdehale edip sanal saldırılarda bulundular. Peki biz ne yaptık..! Suç bizde hiçbirşey yapmadık.  Sadece binlerce kişi gidip eylem yaptık.  İsrail sana dur diyebilecek kimse yok mu?  Oturup dua etmekten başka birşeyimiz yok sanırım. Dua edelim rabbim haber alınamayan vatandaşlarımıza yardım etsin. Kim bilir ne durumdalar.

Kimine göre İsrail haklıymış..!

Ne hakkı? Elinde taşla ateş eden İsrail’li askerlere siper olan çocukları öldürmek hak mı? Yardım götüren bir gemiye uluslar arası sularda saldırmak hak mı? Dua eden yüzlerce insana saldırmak hak mı? Silahsız insaları öldürüp sonra “Üzgünüz” demek hak mı?  Bunlardan birine Hak diyen çeksin gitsin. Ne bu ülke O’nları ister nede bu halk..!

Dua edelim Rabbim bu olay üzerine Şehit düşen askerelerimizin ailesine yardım etsin. Dua edelim Rabbim İsrail’in eline düşen vatandaşlarımıza yardım etsin… Baksanıza devlet olarak bile elimizden hiçbirşey gelmiyor..!

“Yapacak Hiçbir Şeyimiz Yok Mu?” üzerine 10 yorum

 1. Facebook’ta grup açmak ile olucak iş değil bu. Biz ki Osmanlı Devleti idik. Tüm Dünya titrerdi adımızı duyunca. Şimdi ise tek farkımız Türkiye Devleti olmamız. Eskiden bize böyle birşey yapılacaktı ve biz bunu karşılıksız bırakacaktık.. Belki de şimdi ki insanlarımız eskisi kadar yürekli değildir. Ben kendi adıma konuşim: içim rahat değil. Bu haksızlığa dur diyememek bi garip ediyor insanı. Bu şekilde gidersek bir kaç kişi değil, tüm devlet yok olucak.

  Yanıtla
 2. Merhabalar;

  Bu zamandada bir şey olmazsa eminim ki başka hiç bir zaman bir şey olmaz. Artık yeter diyorum yeter!

  Bazı kişilerin dolduruşlarına gelipte hemen asalım vuralım kıralım’da demiyorum. Lakin, Bu gidişata bir dur demeliyiz diye düşünüyorum.

  Facebook grup açsan geri kapıyorlar vs. başka şeyler oluyor.

  Bu bir insanlık suçudur, terördür terör arkadaşlar!!!

  Yanıtla
 3. adil ilhan bey haklı gayette mantıklı böylesine m.l bi devlet lideri olursa basiretsiz bir hükümet olursa sadece KINama yaparlarsa en mantıklı şey gidip feyste grup açmak sanırım…(:

  Yanıtla
 4. Bncede Bu işler One Minute ile olmuyor orad dostlarımız aynı dini taşıyan kardeşlerimiz var gözlerimizn önünde katlediliyorlar cocuk kadın demeden bnce buna bi son vermenin zamnı geldi savaşsa savaş kansa kan

  Yanıtla
 5. Aylık 600 lira maaş alıyor,ekmeğe 1 lira ücret ödüyorsunuz hemde savaşalım diyorsunuz,yalnız duygusal hareket etmemek gerekli.İsrail’e kadar yanıbaşımızda pkk var.Savaş söylentileri çıktı pkk saldırıya geçti.Resmen siz önce pkk yla baş edin sonra israile laf edersiniz demek istediler.

  israil ve abd devlet terörizmini destekleyen dünya ülkeleridir,bir savaş söz konusu bile olmamalı.21. yy dayız,kılıç kalkanla savaşmayacaksınız artık savaş ekonomik savaş,teknolojik savaş,soğuk savaş.Bir savaş çıksa turizm gelirleri dibe vuracak,dış ülkede ki yatırımcılar ülkesine kaçacak,sıcak parayla ayakta duran ekonomimiz çökecektir.

  Önce kendi teknolojimizi ele alalım,silahlarımızın büyük çoğunluğunu satın aldığımız bir ülkeye savaş açmadan.Ekonomik ve teknolojik bağımsızlığı ele aldıktan sonra hamleler yapılabilir ancak.Küresel ekonomik baskı gibi.

  Savaşın bin türlü çeşidi vardır,anlayana.

  Yanıtla
 6. bu köpeklere daha o anda saldırıp hepsini gebertmeliydik şimdi yeni bir gemi olsa ama bu sefer silshlı arkama dönüp bakmadan binerim o köpekler sadece bundan anlar kahrolsun israil kahrolsun yahudi köpekler

  Yanıtla
 7. serdar yarı bize saldırıp büyük ortadoğu projelerini gerçekleştirmeye başladıkları gün sen o 600 lirayıda 1 liralık ekmeğide o beğenmediğin kılıç kalkanıda bulamadığın gün bu söylediklerini hatırlayacaksın yaşın kaç bilmiyorum ama o gün yaşlı hasta ve savaşamayacak kadar acizsen keşke gücüm olsaydıda savaşarak ölseydim diyeceksin unutma kurtuluş savaşındaki imkansızlıklar bu günkinden daha büyüktü unutmaki biz türkler 40 kişiyle çin sarayını basmışız istambulu almışız o zamanda senin gibi olamaz diyenler kıpkırmızı olmuşlardı

  Yanıtla
 8. Var varda …Yok mu yahu diyen sen bile yoğunlaşmıyorsun şu fikrin üzerine.
  Vakıanın eşyadaki özellikleri ile olan ilişkileri.

  Yanıtla

Yorum yapın