“Yaza mıyorum…” üzerine 4 yorum

 1. Sayin TEAkolik
  Ip numaram kullanilarak,tanimadigim Ankara daki bir sahsin(A) internet bankaciligi hesabina girilerek, yine tanimadigim Istanbul daki bir sahsin(B)hesabina ve kredi kartina havale yapilmis.
  (A)sikayette bulunmus, yapilan sorusturma sonucu(B) tutuklanmis ve onceden banka kartini kaybetmesi nedeniyle beraat etmis.
  Sonra havale isleminin gerceklestigi internet aboneliginin bagli oldugu Afyon daki telefon abonesi(C) mahkemeye cikariliyor ve havale isleminin yapildigi IP numarasinin kendisine ait olmamasi nedeniyle beraat ediyor. Bankanin verdigi IP numarasinin Telekomdan benim IP oldugum belirlenmis…Sira bende… 2 Aralik da mahkemem var.(Bu konularla ilgilenen bir avukatla haftaya gorusmem var)
  Bu konu hakkinda neler soylersiniz…
  Saygilar
  N.Onder Dogruoglu
  Kuzgun Sokak 50/11 Asagi Ayranci-Ankara
  Not: Baslangic-orta arasi internet bilgisi olan
  1958 dogumlu isci emeklisiyim

  Yanıtla
 2. Sayın Onder Doğruoğlu :

  Banka dolandırıcılığı ve mahkeme kararıyla ifadeniz alınacak. makalemde şu bağlantıda başınıza gelen olayı yazmıştım.

  http://www.teakolik.com/banka-dolandiriciligi-ve-mahkeme-karariyla-ifadeniz-alinacak/

  Bu yazımı okursanız sanırım size çok faydası olacaktır.

  Peki sonra ?

  Sonrası malum polis ifade aldıktan sonra evinizdeki bilgisayarı incelemek için el koyabilirler. Bilgisayarınız araştırılır ve sizin yapıp yapmadığınıza mahkeme karar verir.

  Genelde bu tip durumlar pek sık görülmezdi ama şimdiden baş göstermeye başladı bile. Hacckerler için bulunmaz nimet virüslü bilgisayarlar da her geçen gün artmakta.. Sonrada….

  Peki neler yapabilirim nasıl önlem alırım ?

  Yarın öbür gün polis sizinde ifadenizi almak isterse hiç şaşırmayın. Blogumda aylardır bas bas bu konu üzerine bağırmakta yazılar yazmaktayım. Siz siz olun güvenliğinizi sağlayın arkadaşlar.

  http://www.teakolik.com/banka-dolandiriciligi-ve-mahkeme-karariyla-ifadeniz-alinacak/

  Hapse girmeden beraat edeceğinize eminim. Aman Hapis Allah göstermesin. Ülkemizde malesef ki bu duruma pekde bir önlem alınamıyor. Aslında sadece kullanıcılar değil BANKA ‘larında birşeyler yapma zamanı geldi…

  Yanıtla
 3. hocam gelirken elliboş gelme sakın sakın bana dokunma misali olur hocam birde a d isimli şarkıcının şarkısı bende söylemek istiyorum sakın elli boş gelme eli dolu gel ne getirirsen farketmez yeterki elin dolu gel

  Yanıtla

Yorum yapın