Yeni Tasarımla Karşınızdayım!

Uzun bir süredir blocks2 temasını kullanmaktaydım. Artık yeter yeni bir tasarıma geçme zamanı geldi de geçiyor derken birkaç tasarım örneğini test ettim. Hatta bir ara kendime özel bir tasarım bile yaptırdım. Daha sonra bu temayı kodlatamama problemi ve diğer birkaç nedenden dolayı yeni tasarımı hayata geçiremedim.

Neyse 5-6 kodlamacı, 2-3 tasarımcı değiştirdikten sonra kendime bir Premium Theme almak ve bunun üzerinden çalışmak daha mantıklı gözüktü. Ali Arslan arkadaşımın da sayesinde bir tema aldım ve sisteme uyarlamaya başladım. O kadar alel acele bu işe kendimi attım ki şuan yeni temayı eksik ve hataları ile birlikte aktif hale getirdim.

Şimdi ise Türkçeleştirme, uyarlama ve ayarlamaları ile boğuşuyorum. Lokalde çalışıp buraya atmak pek işime gelmedi. Her zaman yaptığım gibi tema aktifken düzenlemeye başladım.

Sizlerden gördüğünüz hataları, hoşunuza gitmeyen yanları yorum yazarak bana bildirmenizi rica ediyorum. Bu sayede hızlı bir şekilde yeni tema sisteme uyarlanmış olacaktır. Sanırım kat etmem gereken daha çok yol var 🙂

“Yeni Tasarımla Karşınızdayım!” üzerine 18 yorum

 1. Hoş bir tema seçmişsiniz eksikliklerin tamamlanmasıyla daha da güzel olacak. Ancak belirtmek istediğim birkaç nokta var.
  1-Sayfaların yeri güzel ama biraz sade gibi duruyor sanki.
  2-Sidebar’daki başlıklar kısmı arka planla pek uyuşmamış.
  Aslında böyle bir fikir bile yapmamalıyım çünkü benim bu işte daha çok fırın ekmek yemem lazım 🙂

  Cevapla
 2. güzel ve sade bir tasarım hayırlı olsun. ama menüyü bulmak biraz vakit alıyor bu haliyle 🙂 biraz daha belirginleştirilebilir menü bir de kategori widgeti daha yukarılarda olsa daha iyi olur sanki 🙂

  Cevapla
 3. Darısı başıma be kuzen! Anladın sen onu 😀 Hayırlısı olsun hoşuma gitti hafifi ve farklı…

  Cevapla
 4. gule gule kullan hamza. o onceki tasarimlarda oldukca iyiydi ama bu da gayet guzel. Yalniz bu content arkaplani gozlerimi yordu.

  Cevapla
 5. Teşekkür ederim arkadaşlar 🙂 Düzenlemeye devam ediyorum. Eğer bir hata görürseniz lütfen bildirin…

  Cevapla
 6. Aşağı yukarı ikimizde neose’nin temalarını kullanmaya başladık. Ben geçen sene bıraktım, sense 1 yıl uzattın. Tam turşusunu kuracaksın diye düşünürken sonunda değişimde karar kılmışsın. Hayırlı olsun… Bu arada ben tekrar tema değişimine gitmeyi planlıyorum 🙂

  Cevapla
 7. Ben de navigasyonâl açıdan değerlendirecek olursam, önceki temaya göre sitedde gezinmesi daha rahat, çünkü sitenin eskisine oranla daha hızlı load olduğunu düşünüyorum. Ee bu tema daha iyi optimize edilmiş olmalı.
  Hayırlı olsun.
  Not: güvenlik kodu uygulaması eklenmemiş henüz.

  Cevapla
 8. Yeni temanı beğendim, kaliteli duruyor gerçekten; yakışmış. 😉 Yazı başlıklarını ön plana çıkartman ve logondaki paintle yazılmış gibi(belki de paintte yazdın:) olan karakterler yine güzel olan logonla uyuşmuş. Eline sağlık.

  Cevapla
 9. Tema hoş, sade tema severim, beleş dediklerine kanma adam para ile satıyorsa bedava bulmanın çalmaktan farkı yok, helal malın kazancı bol olur.

  Eksikliğe gelince hep eksik olur, tam bir şey görmedim hayatımda.

  Backround sayfanın aşağısına kadar uzanmıyor. Bilerek yapılmış bir seçim bile olsa öyle olduğu fark edilemiyor. Gradient kulansanız sanki daha iyi olacak gibi. Ama bu haliyle sayfa sanki ikiye bölünmüş gibi türkçeleştirme konusunda wp tema sanırım po uzantılı dil dosyanızdan faydalanabilirsiniz, bu arayıp bulmaktan kolay. Gerçi zaten biliyorsunuzdur.

  Hayırlı olması dileğiyle…

  Cevapla
 10. Birde yorum yazınca fark ettim bilerek mi eskiden yeniye yorum düzeni kullanıyorsunuz? Sanki tersi okunması adına daha ilgi çekici. Fikir tabi ki…

  Cevapla
 11. Umeyr.com;

  Temada düzenlenmesi gereken çok yer var. Söylediklerinizi de not aldım. İlgi, alaka ve yorumlarınız için teşekkürlerimi sunarım.

  Cevapla
 12. daha önceki temanızdada olan sağ taraftaki başlıklar kısmındaki windows vs gibi alt başlıkların yazı şekillerini değiştirin bence.çok sırıtmış.korku filmi yazıları gibi çünkü.temaya uygun değil. tekrar hayırlı olsun

  Cevapla

Yorum yapın