Yeni Western Digital, WD Pro serisi

Depolama teknolojileri ve çözümlerinde küresel çapta bir lider olan Western Digital, WD Pro serisini tanıttı.

My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama ve My Cloud Pro Serisi ağa bağlı depolama (NAS)

Özellikle yaratıcı tasarımcılar için dizayn edilmiş olan WD Pro Serisi, kullanıcılar ister dış çekimde, ister stüdyoda veya evde kurgu yapmakta olsun, klasikleşmiş WD güvenilirliği ve hızı ile aygıtlar arasında içeriğin kesintisiz, kusursuz aktarımına olanak sağlıyor.

My Cloud mobil uygulaması kullanıyor.

Uygulamanın yeni sürümünün, My Passport Wireless Pro ve My Cloud Pro Serisi ile birlikte lansmanı yapılacak ve Adobe Creative Cloud ile uyumlu geliyor. Ayrıca, My Passport Wireless Pro ve My Cloud Pro Serisi aygıtların her ikisi de, içeriklerin kolay düzenlenmesi, akıcılığı ve paylaşımı açısından Plex Media Server ve My Cloud OS 3 yazılımı ile uyumlu çalışıyor.

My Passport Wireless Pro

My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama, yaratıcı profesyonellerin ve teknoloji meraklılarının çekim/kayıt yaparken diz üstü bilgisayarlarını beraberlerinde taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kreatif çalışma yapanlar, doğrudan Wi-Fi kablosuz bağlantısını kullanarak, uyumlu kameralardan dosyaları otomatik olarak yedekleyebilir, bunun yanı sıra, sürücüye bağlı durumdaki sekiz adede kadar aygıttan gelen bilgileri kaydedebilir, düzenleyebilir ve kesintisiz biçimde aktarabilirsiniz. Daha hızlı aktarımlar için aynı zamanda eklenti/geçici tür bağlantılar da mümkün, yerleşik SD kart okuyucusunun yanı sıra bir USB 2.0 portu da bulunuyor.

3TB’a kadar kapasitelerde mevcut olan My Passport Wireless Pro, 10 saatlik bir pil ömrü var ve kendi içerisine yerleşik bu pil grubu, telefon, dijital ve normal video kameralar gibi diğer aygıtları da şarj etmek için de kullanılabiliyor.

My Passport Wireless Pro aygıtları, yaratıcı profesyonellerin sahada çalışma esnasında işlerini sürdürebilmeleri açısından, mobil fotoğraf ve video düzenlemesi için Adobe Creative Cloud ile uyumluluğun yanı sıra, hareket halinde iken bile içeriğin dört kanala kadar çalınabilmesine/oynatılabilmesine imkân veren Plex Media Server destekliyor. 

My Cloud Pro Serisi Ağa Bağlı Depolama (NAS)

Çekim bittiğinde ve sıra düzenlemeye veya stüdyo çalışmasına geldiğinde, My Cloud Pro Serisi NAS sürücüsü kusursuz biçimde görevini sürdürüyor. 32TB’a kadar depolama sunan My Cloud Pro Serisi NAS ise, yedekleme düğmesi sayesinde, basit bir dokunuşla kameralardan, bellek kartı okuyucularından ya da diğer USB depolama aygıtlarından içeriye veri aktarımı için optimize edilmiş.

Tüm yapılması gereken, kameraları ve uyumlu USB depolama aygıtlarını bağlamak ve sadece bir düğmeye basmak! Böylece yeni dosyalarınız kolaylıkla yedeklenir ve içeriye taşınır.

Profesyonellerin dosyalarını depolamak için güvenilir bir yer sağlamasının yanı sıra, hızlı, yüksek kapasiteli sürücü ve hızlandırılmış video donanım işlemcisi özelliğine de sahip.

Güçlü transkodlama özellikleri, My Cloud Pro Serisi NAS’ın 4K video da dâhil popüler formatlarda içeriklerin kullanımı, düzenlenmesi, depolanması ve canlı akışını gerçekleştirebileceği anlamına geliyor. Bu özellikler, ortam kitaplıklarının depolanması ve optimize edilmesi bakımından Plex Media Server ile uyumluluk, bunların düzenlemelerinin yapılması ve nihayetlendirilmesi açısından ise Adobe Creative Cloud ile uyumluluk içeren sağlam, bütünleşik bir uygulama setinin tamamlayıcısı.

My Cloud Pro Serisi NAS, yaratıcı tasarımcılar topluluğuna, WD’nin My Cloud uygulaması ve MyCloud.com uzak erişimini kullanarak, kendi iş istasyonlarından uzakta iken, belirgin ölçüde daha fazla kontrol olanağı sağlamakta ve profesyonel ölçeğine rağmen, kurulumu ve kullanımı yine de kolay olmayı sürdürüyor. 

Bulunabilirlik ve Fiyatlandırma

My Passport Wireless Pro Wi-Fi mobil depolama, Temmuz ayı itibariyle Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com’da bulunabilir.

My Passport Wireless Pro depolaması, kapasiteye bağlı olarak 299.99$’dan başlayarak 349.99$’a kadar değişen aralıkta Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatına (MSRP) sahip.

My Cloud Pro Serisi NAS aygıtları Ağustos ayı itibariyle, Türkiye’deki teknoloji mağazaları, online mağazalar ve distribütörler gibi WD anlaşmalı noktalarda, yetkili satış noktalarında ve wdstore.com’ da bulunabilir.

Konfigürasyon ve kapasiteye bağlı olarak Tavsiye Edilen Perakende Satış Fiyatı (MSRP), 599.99$’dan başlayarak 1,999.99$’a kadar değişkenlik gösteriyor.

My Cloud Pro Serisi, disk içermeyen modeller için 2 yıllık sınırlı garanti ve çoklu (popüler) modeller için 3 yıllık sınırlı garanti sunmaktadır. WD’nin sınırlı garantisi ile ilgili maddeler ve koşullar, WD’nin http://www.wdc.com/tr sitesinde bulunabilir.

Yorum yapın