Yeni Yıl Yeni Tasarım Yeni Hosting

Uzun bir süredir blogumun tasarımını değiştirmek için uğraş veriyordum. Bugüne kısmetmiş! Sonunda yeni tasarım ile karşınızdayım…

Yeni tasarım responsive olarak karşınıza çıkacak. Hem mobil hem de tabletler için Flat bir tasarım hazırlandı. Minimalist ve sade bir tasarım ile karşımıza çıkmak ve geleceğin teknolojilerini göz önünde bulundurarak tüm cihazlarda uyumlu bir şekilde yola devam etmek istedim.

İşte tam bu noktada tasarım ve kodlamaya bir gece Skype üzerinden Sinan İşler ile başladık…

Sinan sağ olsun, ekran paylaşımı yaparak bana birkaç saat içerisinde güzel bir tasarım çizdi. Ardından da kodlarını ve CSS’leri yazmaya başladı. Toplamda bir haftalık süre içerisinde yazılım ve tasarım tamamlanmış oldu.

Responsive Tasarım!

Başta da söylediğim gibi tasarımın geleceğin teknolojileri olan mobil cihazlarla uyumlu olması gerekiyordu. Responsive olabilmesi için tasarımı birçok defa farklı cihaz görüntüleri ile karşılaştırdık.

Yeni tasarımda farklılıklar

Yaklaşık olarak 10 yıldır blog yazıyorum ve sürekli olarak blog konsepti ile ücretli / ücretsiz temalar kullandım. Web sayfamda her zaman sağ yanda bir menü ve sol yanda bir yazı olacak şeklinde devam etmiştim. Şimdi ki tasarım daha da farklılaştı ve blog konseptini bir kenara atmadan daha profesyonel bir hale getirebildik. Blog konseptinden kopmadan modern tasarım çizgilerini birleştirmiş olduk.

Galeri..

Üst menüde dikkat ederseniz artık incelemesini yaptığım ürünler için bir galeri oluşturduk. Bu sayede ürün fotoğrafları yazı içlerinde kaybolup gitmeyecek…

Yeni tasarımda kendime biraz daha yer ayırdım…

Katıldığım konferanslar, verdiğim eğitimler, basında hakkımda çıkan yazılar ve projelerimi daha iyi bir noktaya konumlandırmak istedim. Yeni tasarımda bu sayede kendime birazcık daha yer ayırmış oldum. Umarım sizi rahatsız etmez…

Yeni tasarımda lakabıma yakışır bazı giydirmeler de bulacaksınız. Çayın rengi, kokusu, tutkusu sanki daha çok belli değil mi?

Dün test yayınındaydık…

Dün test yayınına açarak sosyal ağlarım üzerinden geri bildirim topladım. Bugün ise tam anlamıyla hataları düzelttik ve yayındayız. Mutlaka arada unuttuğumuz veya göremediğimiz hatalar çıkabilir. Eğer bir hata bulursanız veya dikkatinizi çeken bir nokta olursa çekinmeden bu yazının altına yorum yaparak bildirebilirsiniz. Geri bildirim gönderen arkadaşlara da buradan teşekkürlerimi sunarım. 

Yeni tasarımın yanında yeni hosting…

Eski hosting firmama teşekkürlerimi ileterek yeni bir hosting firmasına geçtiğimi de söylemek istiyorum. Artık Global Hosting‘in yüksek performanslı sunucuları arasında kendime ait bir dedicated sunucu üzerinde TEAkolik.com‘u barındırıyorum.  Bundan sonra Global Hosting ile yola devam edeceğim…

Umarım hoşunuza gider…

“Yeni Yıl Yeni Tasarım Yeni Hosting” üzerine 19 yorum

  1. Yeni tasarıma bayıldım Hamza,hem modern hem iç açıcı olmuş.Uzun zamandır bloglara bakmıyordum,hatırıma düştün bir bakayım dedim halen yazıyor olmana gıpta ile baktım.Süpersin!

    Delfina

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)