Yeni Yılda Yeni Bir Karar Verin ve Sigarayı Bırakın

Yeni yıla girdiğimiz şu günlerde sigara konusunda neler yapmak gerektiği üzerine düşünüyordum. Yeni kararlarımdan biri acaba sigarayı bırakmak olabilir miydi? Malum ben de bir içiciyim ve sigaranın sağlığa zararlı olduğunu herkes gibi biliyorum. Sigaranın zararlarından öte öncelikle sigarayı bırakmak konusunda bol bol düşünmek gerekiyor.

Bırakmak lazım…

Sigarayı içmeyi bıraktıktan sonra vücudumuzdaki etkiler hızlıca görülmekte. Özellikle de 20 dakika gibi kısa bir sürede kan basıncımız ve nabzımız normale dönüyor. Akciğerler hemen kendilerini temizlemeye ve vücutttaki kan dolaşımı normale dönmeye başlıyor. Bunun gibi birçok etkisi mevcut. İnternette birçok bilgi kaynağı var. Sigarayı bitirin adındaki www.sigarayibitirin.com web adresi de bu kaynaklardan bir tanesi.

Sigarayı bırakabilmek için gerekli olan birçok detay anlatılmakta. İşin püf noktaları belirtilerek neler yapılması gerektiği üzerinde durulmuş.  Bilmem belki yeni bir yıla girmenin motivasyonu ile yeni bir karar verip sigarayı bırakmak gerekli… İnsan biraz da olsa sağlığını düşünmek zorunda.

Özellikle de sigarayı bırakmak için gerekli olan tavsiyeler kısmı ilginizi çekecektir.  Sitede bir de ilginç bir hesaplama bölümü var. https://www.sigarayibitirin.com/destek-ve-araclar.aspx  adresindeki hesaplama kısmına bir günce içtiğiniz sigara adedini, kaç yıldır içtiğinizi ve sigaranızın fiyatını yazdığınızda şimdiye kadar sigaraya harcadığınız masraf çıkıyor.

http://sigarayibitirin.com

https://www.facebook.com/SigarayiBitirin

Yorum yapın