Yine mi Messenger ?

msnhata.JPGDurun tahmin edeyim Msn Messenger yani şimdiki ismiyle Live Messenger bağlanmıyor ve bağlantı hatası ile karşılaşıyorsunuz.

Bu hatalar genelde 81000306 – 80040111 – 80040154 – 8100301 – 80048820 gibi farklı bir şekilde karşımıza gelebiliyor.  MSN Hata kodu ve çözümleri makalemde bu hatalardan bahsetmiştim. Bunun gibi messenger bağlantı hataları ile ilgili 2-3 tane yazımda var.

Bu hatalar 2 ana sebepten kaynaklanıyor.

1. Türk Telekom DNSleri

2. Microsoft Live Servisleri güncellemeleri

İstatistiklerimi kontrol ederken bir anda 300-400 kişinin MSN hata kodu ve çözümleri makalelerimi okuduklarını görünce bu iki durumdan dolayı hatanın meydana geldiğini görüyorum.  Aynı anda 100 lerce kişide msn bağlanmıyorsa veya hata veriyorsa kesinlikle bu iki ana sebepten kaynaklanıyordur.

Bazen TTNet bazende Microsoft Servislerinden kaynaklanan sebepler nedeniyle MSN bağlantısı alınabiliyor. Biraz öncede böyle bir durum oldu sanırım İnsanlar MSN bağlantı hatası makaleme yüklenmiş durumdalar.   Belki bu yazımı okursalar msn’i kurcamaz beklerler.  En azından boşuna uğraşmış olmayacaklar.  Bir süre sonra bu hata düzelecektir.

“Yine mi Messenger ?” üzerine 4 yorum

  1. g talk da da arasıra oluyor dusme lutfen iyi bakalım g mail de bile oluyor dusme aksam saat 7 den sanra dandik

    Yanıtla
  2. 3. bir neden olarak bios pilinin bitmesi diyebilirz. yada windows tarihi normal tarihten gerideyse sunucuyla anlaşamayıp açılmamaya karar veriyor WLM. bunu da göz önünde bulunduralım.

    Yanıtla
  3. anahtar bağlantı hatası aldım her dediğinizi yaptım olmadı sadece modemi açıp kapamayadım komşuyla beraber kullandığım için bunun modemle alakası varmıdır bunu sorucaktım

    Yanıtla

Yorum yapın