Youtube Çöktü..!

Biraz önce Youtube internet sayfasına girdiğimde “Http/1.1 Service Unavailable” hatası karşıma geldi.  Bir çalışma mı söz konusu? Yada bir güncelleme mi var bilemiyorum. Gerçi böyle bir durumda mutlaka önceden haber veriyorlardı.  Şuan itibariyle yaklaşık 10 dakikadır kapalı vaziyette.

Sıkıntının sadece ana sayfada olduğunu belirtmek isterim.  Web sayfalarına eklediğiniz video içeriklerinde yani video sayfalarında bir sorun yok. Direk olarak video linklerini tıklayıp açabiliyorsunuz.  Güzel bir şekilde de çalışıyor.  Fakat ana sayfa ve alt sayfalara şuan için erişim yok.

Internal Server Error

Bakalım Youtube yetkilileri bu kesinti için nasıl bir açıklama yapacaklar? Yoksa tasarım mı değişiyor? gibi sorular aklıma gelmeye başladı. Şimdiden Facebook ve Twitter üzerinde 1000lerce “Youtube kapandı” gibi feedler dolaşmaya başladı. Umarım kötü bir durum yoktur. Youtube gibi bir nimetten uzak kalmak istemeyiz 🙂

Not: Twitter üzerindeki feedlerden bir tanesinde Youtube’ye şöyle bir sesleniş okudum “/etc/init.d/apache2 restart” 🙂

Düzeltme:  Yaklaşık 1 saatlik kesintiden sonra Youtube internet sayfası tekrar açıldı.  Kesintinin nedeni henüz belirtilmesede yapılacak olan açıklamayı sizlerle paylaşacağım.  Şimdilik Youtube.Com adresi çalışıyor..!

“Youtube Çöktü..!” üzerine 2 yorum

  1. Domaine gelip tekrar enter yaptığımda açıldı. Sonra tekrar enter yaptım aynı hatayı aldım. Sonra tekrar enter yaptım açıldı. Böyle bir döngü içerisinde olay : )

    Yanıtla

Yorum yapın