YouTube HTML5 Video Hatası

Gelişen teknolojilere ayak uydurmaya çalışırken hatalarla da karşılaşmamız çok normal. Özellikle de deneme aşamasında olan birçok yazılım ve teknoloji karşınıza farklı hatalar getirebiliyor. Bu teknolojilerden biri de HTML5’dir. Youtube üzerindeki HTML5, videoları Flash eklentisi olmadan gösterebilmemizi sağlayan yeni bir tarayıcı teknolojisidir.

Bir süre önce Youtube’un HTML5 teknolojisine onay vermiştim. HTML5 destekli bir tarayıcı kullanıyorsanız otomatik olarak da bu deneme sürümüne adapte edilebilirsiniz. Bu süreç içerisinde bazı videolarda HTML5 hatası almaya başladım.

Bir Youtube videosu açmaya çalıştığım zaman… 

“Tarayıcınız şu anda mevcut video biçimlerinin hiçbirini tanımıyor.

HTML5 videosuyla ilgili sık sorulan sorularımızı ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Şeklinde hata veriyor. Aslında hatanın çözümü çok basit. Yazıyı dikkatle okuyarak söylemiş olduğu bağlantıya tıkladığınız zaman YouTube HTML5 Video Oynatıcı hakkında bir sayfaya yönlendirmekte. Bu sayfa içerisinde tarayıcınızın desteklemediği modları görebiliyoruz.

YouTube’da HTML5 videonun deneme sürümü devam ediyor. Desteklenen tarayıcılara sahip bazı kullanıcılar otomatik olarak deneme sürümüne geçerler. Eğer videoyu izlemek ve hatadan kurtulmak isterseniz, bu sayfa içerisinde bulunan   “HTML5 Denemesinden Ayrıl” butonuna basmanız yeterli.

“YouTube HTML5 Video Hatası” üzerine 12 yorum

 1. ya ne acayip adamsınız buton gözünüze girecek olmadı tarayıcıyı sil yükle onuda mı ben söleyeyim .s..s.s.s.s.

  Yanıtla
 2. kardeşim dalga mı geçiyorsun sen bizimle boşa vakit harcıyorsun html5 ayrıl butonu nerde o kadar insan soruyor söyler misin!

  Yanıtla
 3. Sorunu çözülmeyen arkadaşlar için , bendeki proplemi ve cozumu anlatayım.Ben internet dowload manager kullanarak youtubeden ındırme yapan biriyim.Bazi videoları ındırırken mkv olarak gordugu ve bulundugum sayfayı yenıleye yenıleye mp4 gormeye basladıktan sonra ındırmeye tıklıyordum.Sayfayi sureklı yenılemek ıstemedıgımden dolayı yaptıgım arastırma sonucu Disable Youtube™ HTML5 Player uzantısının proplemımı cozucegını ogrendım ve nitekimde öyle oldu.Fakat gelelim konumuza artık bazı videolarda yukardakı propolemi gormeye basladım bu formu okudum ve bende bulamaım belırtilen butonu.Eklentılerden soyledıgım eklentıyı dısable ettıgım zaman sorununun duzeldıgını farkettım.Belki soyledıklerımin bir faydasi olur.Çözemezseniz yardımcı olmaya çalişirim.İletişim için : [email protected]

  Yanıtla
 4. Aylardır bu sorunla karşılaşıyordum. youtube daki videoları bir türlü oynatmıyor. bazıların sayfayı yenileyince yarım yamalak oynatıyordu. gecici bir problemdir ne de olsa ben bi şey yapmadım düzelir dedim. ara ara çözüm aradım bulamadım. buradaki tavsiyeye rastladım başka yerlerde. buton muton yok netekim. admin de yıllık izine çıkmış. kimseye dönüş yapmıyor. meğer sorun bizim tarayıcı da imiş. şöyleki :

  Hasan Gazi Haz 4 2017Cevapla Sorunu çözülmeyen arkadaşlar için , bendeki proplemi ve cozumu anlatayım.Ben internet dowload manager kullanarak youtubeden ındırme yapan biriyim.Bazi videoları ındırırken mkv olarak gordugu ve bulundugum sayfayı yenıleye yenıleye mp4 gormeye basladıktan sonra ındırmeye tıklıyordum.Sayfayi sureklı yenılemek ıstemedıgımden dolayı yaptıgım arastırma sonucu Disable Youtube™ HTML5 Player uzantısının proplemımı cozucegını ogrendım ve nitekimde öyle oldu.Fakat gelelim konumuza artık bazı videolarda yukardakı propolemi gormeye basladım bu formu okudum ve bende bulamaım belırtilen butonu.Eklentılerden soyledıgım eklentıyı dısable ettıgım zaman sorununun duzeldıgını farkettım.Belki soyledıklerımin bir faydasi olur.Çözemezseniz yardımcı olmaya çalişirim.İletişim için : [email protected]

  Hasan Gazi Allah razı olsun. ne bileyim ben orada bir uzantı var ve o işin içine ediyor. çok teşekkür ederim. çözüm bu idi. sağol var ol.

  Yanıtla
 5. arkadaşlar (tarayıcınız şu anda mevcut video biçimlerinin hiçbirini tanımıyor) hatasını uzunca bir süredir bende alıyordum . bendekini çözmem bayağı zor oldu. Ama aslında çözüm çok basitmiş.
  chrome dan uzantılar kısmına gelin ve daha fazla uzantı ekle seçeneğini tıklayın
  gelen sayfaya html5 yazarsanız orada ))Disable HTML5 Autoplay(( eklentisi var o sayede hallettim ben iyi günler dilerim…

  Yanıtla
  • Mustafa Eltaş çok teşekkürler, Allah razı olsun önceki yazılanlardan hiç bir şey anlaşılmıyor çok yardımcı oldun ve ben de problemi hallettim sayende.

   Yanıtla

Yorum yapın