Youtube Yasağı kalktı ve Resmi Açıklama geldi…

Merhaba arkadaşlar  sonunda resmi bir dilden açıklama duyduk. Acaba bir bilgi-işlemci’nin işgüzarlığı mı ? Yoksa ortada bir yalan mı dolaşıyor söylentileri sonunda bitti…

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen YouTube’un tekrar açıldığını söyledi.

Fakat henüz birçok bölgede Youtube internet sayfasına erişilemiyor.  Mesela ben hala erişemiyorum. TTNET 72 saat içerisinde DNS leri güncellemesi gerekirdi. Gerçi şuanki teknoloji ile bu 2 saatte olabilecek birşey. Bir domain alıyorsunuz ve 15 dakikada aktif olabiliyorken Youtube yasağı neden hala kalkmadı açıkcası aklımda büyük bir soru işareti olarak kaldı.

Peki ya bir ilerleme var mı ? Youtube ile Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri anlaştı mı ? Henüz bunu bilmiyorum. Bildiğim birşey var HIYARIN biri yine bir Video yüklerse tekrardan kapatılacaktır. TTNET  e de teşekkür etmek lazım anında kapatabilen TTNET anında nasıl açamıyor ?

“Youtube Yasağı kalktı ve Resmi Açıklama geldi…” üzerine 6 yorum

 1. 15 dakikalık iş yav. Zaten son 1 aydır ttnet dnslerinde sorun var. Youtube ile alakası yok, ben geçen hafta işyerinden youtube’u açabiliyor evden açamıyordum. Bursada bulunan sunucularıma bile ulaşamıyorum bazen, dns ayar kullanıyorum.

  Cevapla
 2. az önce bir haber sitesinde gördüm de. 🙂 açılma haberleri asılsız olduğu yine telekom yetkilileri tarafından duyurulmuş… Çocuk oyuncağına çevirdiler…

  haber metninin bir kısmı:
  ”Bu haberlerin kamuoyunu yanıltıcı mahiyette bulunması nedeniyle açıklama yapılmasına gerek görüldüğü” ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  ”Youtube internet sitesinin engelleme işlemleri mahkeme kararlarıyla gerçekleştirilmiştir. 5651 sayılı yasanın 8. maddesinin 9. fıkrasında yeniden açılma usulüne yer verilmiş olup, bu yasal prosedür çerçevesinde tekrar açılması mahkeme kararıyla mümkün olabilecektir.”

  Cevapla

Yorum yapın