YouTuBe’ye Erişim Kapatıldı ..!

          Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren görüntüleri yayınladığı duyumu üzerine Cumhuriyet Baş savcılığı inceleme başlattı. Bir süredir Youtube internet sitesinde Atatürk’e ve Türk bayrağına hakaret içeren görüntülerin yayınlandığı söylentisi üzerine Türkiye’den birçok internet kullanıcısı bu Video görüntüsü için YouTuBe ‘den videonun kaldırılması için onbinlerce E-Mail gönderilmişti.

    YouTube yetkilileri bunu göz önünde bulundurarak internetteki Atatürk’e hakaret içeren bu video görüntüsünü kaldırdı. Bugün ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne talimat vererek görüntülerin incelenmesini istedi. Görüntüler bir CD ‘ye kayıt edilerek Delil niteliğinde savcılığa getirildi. Savcılık görüntülerin hakaret içerdiğini onaylayarak Türkiye’den YouTuBe internet sitesine erişimine kapattı. Şuan YouTuBe internet sitesine girişler kapatılmış durumda Video kaldırıldı fakat yeniden başka bir isimle yayınlanabilirdide. Şuan için erişim yasağının  ne süreyle ve ne kadar olacağı net değil. Fakat YouTuBe internet sitesine Türkiye’deki Servis Sağlayıcılar tarafından erişim yok.

   Sitenin girişinde;

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !…

www.youtube.com sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

 Açıklaması yer almakta.

 YouTuBe den bir açıklamada yapılmadı. Bakalım süreç neyi gösterecek hep beraber bekliyoruz.

“YouTuBe’ye Erişim Kapatıldı ..!” üzerine 5 yorum

 1. Nasıl bir zihniyerttir ki bu bir kendini bilmez densizin yüzünden koca Türkiye youtube video paylaşım sitesine giremiyor…Yuh derim artık,şu alınan karara bakın!İşte bizim çaresizliğimizin son göstergelerinden biride bu artık.

  Yanıtla
 2. PUTLAR VE TAŞLAR – BİR DE YOUTUBE

  “Put mu kötüdür, taş mı” diye sorsam pek çok kişi “put kötüdür” deyiverir. Neyi kötüymüş efendim putun ? Size ne bir fayda ne bir zarar veremeyen şeyler neden kötü olsunlar ki? Onlar, şirkin bir timsalidir, şirke bulaşanların bir aracıdır o kadar. İslam, putun değil, şirkin düşmanıdır. Yoksa, bir kısım insanlar güneşe tapıyor diye güneşin, ateşe tapıyorlar diye ateşin düşmanı değildir islam.

  Biz böyle anlamayız ama… Şirkin azından kaçınmayız da, putun azından kaçınırız. Bir fobidir bizim için. Şeytan neyse, o da odur. Azı da, çoğu da birdir. Şirkin bizzat kendisi böyle değildir… Bize hidayet eden velilerimiz, şeyhlerimiz vardır. Himmet alırız. Onlar olmasa biz ne yaparız ? Bir kısmımız sakalı göbeğine kadar bırakır, altını – gümüşü tanrı edinir, kimimizin tanrısı Kuran’ın sayfalarıdır, cildidir, tir tir titrer, çarpılırız diye korkarız. Kimimiz, Allah’a değil, Kabe’ye secde ederiz. Örtüsüne, taşına yüzler sürer, ağladıkça ağlarız. Bunları da Allah için yaparız üstelik. İçinde şirk varmış, yokmuş önemli değildir. Varsa da az vardır zaten, azıcıktan bir şey olmaz.

  Sonra kimimiz, puta olan düşmanlığını taşlara da yansıtır. Artık taşın da düşmanıyızdır. Resim yapana, heykel yapana düşmanızdır. Put yapan herkese olan düşmanlığımız, başka değil sadece Allah içindir. Heykel yapmak, resim yapmak İslam’da yoktur, haramdır deyiverir çıkarız işin içinden. Heykel yapmayı haram yapınca, emrinde kendisi için heykel yapan cinleri çalıştıran Süleyman peygamberi de putperestliğin / küfrün önderi yaptığımızın farkında değilizdir. Olsun, cahillik bizim sanatımızdır. Allah için cahilizdir biz. Ne yapsak, imanımızdandır. Elhamdülillah müslümanızdır.

  Bir de Atatürkçüyüzdür, Türküz ya doğruyuz, çalışkanızdır. İlimde teknolojide en önde olmak için çalışanlarızdır. Adam youtube diye bir site yapar, bütün dünyada bir marka olarak tutundurur, birisi de çıkar orada Atatürk’e hakaret eden bir video koyar, biz artık onun düşmanıyızdır. Ha… Pardon, bu videoyu koyan adamın, zihniyetin, böyle bir sitenin mucidi olamamamızın, teknolojideki geri kalmışlığımızın, uluslar arası ciddiyetsizliğimizin değil de, youtube’nin düşmanıyızdır. Atatürkçüyüz, Türküz kardeşim ! PKK’nın televizyon kanalını da kapattırmak istemişizdir aslında, yerdekileri boş verelim de göklerde / uzayda bizi kimse “tınlamadığı” için uydulara müdahale edememişizdir. Olsun, youtube’ye güç yetirebiliyoruz bir kere… Hemen kapatmalıyızdır ve kapatmışızdır. Artık boyumuz büyümüş, …. göğe ermiştir. Bizden kralı yoktur. Ne imanımızda, ne Atatürkçülükte bizden kralı yoktur. Yaşasın imanımız ! Yaşasın Atatürkçülüğümüz !

  Ali Aksoy – 07.03.2007

  Yanıtla
 3. Az bile mahkemelerde sürünsün YouTube
  YouTube işin tatlı reytinginden mi faydalanıyor(du).

  Yanıtla
 4. ATATÜRK e yapılan bu kalleşliği şerefizliği tüm Türkiye olarak şiddetle kınıyoruz.Bu videoyu ilk gördümde çok kötü oldum ve sadece 8 sn ne bakabildim.Bu siteyide kaldırdıkları çok yerinde bi karar olmuş.

  Yanıtla
 5. tabiki atatürke ve kendi bayragımıza yapılan sayugısızlıgı hepimiz kınıyoruz ama önemli olan bu kişileri yakalamaları

  Yanıtla

Yorum yapın