Zemana Antimalware Çıktı!

Zemana firmasını sizlere fırsat buldukça tanıtmaya çalıştım. Zemana Antilogger yazılımı ile dikkatleri üstüne toplayan bir firmadır ve sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Geçenlerde ise  SurfRight ile anlaşma yaparak Hitman Pro’yu kendi markaları altında “Zemana Anti-Malware” olarak yayınladılar. Zemana güvencesi ve desteği ile kullanıcılarına Antimalware yazılımı sunan Zemana firmasına buradan teşekkürlerimi ileterek başarılar dilerim.

Peki Nedir Hitman Pro?

Hitman Pro antivirüs ya da bir güvenlik duvarı gibi bir yazılım değildir. Tamamen Cloud teknolojisini kullanarak bilgisayarınızda bulunan zararlı yazılımları bir tarama yaparak tespit eder ve sonuçlarını göstererek sisteminizi temizler. Tarama sırasında ise davranışsal bir teknoloji kullanarak sezgisel yollarla tespit edebilmektedir.

Tarama sırasında internete bağlanıp kendi bulut sunucuları üzerinden veri alışverişi yapmaktadır.  Bu sayede sisteminizdeki dosyaların analizini rahatlıkla ve başarılı olarak yapabilmektedir. Yalnız üzerinde durmak istediğim nokta şudur. Bilgisayarınızda sabit duran dosyaları taramaz. Bilgisayarınızda o anda aktif olan dll, sistem dosyaları, servisler, sürücüler gibi kullanılmakta olan çalıştırılabilir dosyaları taramaktadır. Eğer ki sisteminizde bir bmp dosyasından şüpheleniyorsanız bu taramayı Antivirüs yazılımınızla taramanız gerekecektir.

Zemana güvencesi ile sunulan Hitman Pro yani Zemana Antimalware çalıştırıldığı zaman sisteminizi taramaya başlamakta. Sisteminizdeki aktif dosyaların, zararlı yada zararsız olarak tespit edebilmekte. Tanıyamadığı dosyaları ise bulut teknolojisi sayesinde ortaklarına göndererek tespit edilmesini sağlayabilmekte. Zemana Antimalware’ye sahip olduğunuzda Hitman Pro’nun tüm özelliklerine sahip olabiliyorsunuz.

Sisteminizde olmassa olmaz yazılımlar arasına alabileceğiniz Zemana Antimalware yazılımına 19.95USD’ye sahip olabilirsiniz. Kullanması ise çok basit yazılımı çalıştırıp ileri butonuna bastığımız zaman sistemi taramaya başlıyor.  Tarama bittikten sonra size sonuçları göstermekte. Sil, karantinaya al gibi sonuçları işaretledikten sonra “ileri” yapıp zararlıları kaldırabilmektesiniz. Eğer ki zararlı kaldırılamıyorsa sizden RESTART istemekte ve bir sonraki restart işleminde dosya aktif olmadan tespit edilip kaldırılmakta.

Zemana Antimalware; http://www.zemana.com/Anti-Malware/

“Zemana Antimalware Çıktı!” üzerine bir yorum

  1. Teknolojide yerli üreticiye karşı her zaman temkinli bir duruşum vardır. Bu Zemana’ya karşı hep bir kuşkum vardı AMA gerçekten bağımsız kuruluşlardan aldıkları ödüller şaka değil. Performans testlerinde birinci oluyorlar sayısız yetkin editör tarafından tavsiye ediliyor.

    Benim gibi ağır önyargılı birini fena bozdular. 😀

    Cevapla

Yorum yapın