ZyXEL’den ‘Hepsi Bir Arada’ NBG416N

Ev ve küçük ofis kullanıcıları için, ZyXEL’den ‘hepsi bir arada’ Kablosuz mesafe genişletici router NBG416N

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcıları için geliştirilen kablosuz router NBG416N’yi Türkiye’de satışa sundu. Ekonomik fiyatı gelişmiş özelliklerle buluşturan ZyXEL NBG416N, erişim noktası (access point), router, evrensel tekrarlayıcı (universal repeater), köprü (bridge) ve kablosuz ağ istemcisi (WLAN client) olmak üzere beş farklı çalışma modunda kullanılabiliyor.

Dünyanın önde gelen iletişim ve haberleşme teknolojileri sağlayıcısı ZyXEL, ev ve küçük ofis kullanıcıları için geliştirilen kablosuz router’ı NBG416N’yi Türkiye’de satışa sundu. Gelişmiş özelliklerinden beklenmeyecek derecede ekonomik fiyatıyla dikkat çeken ürün, sahip olduğu beş farklı çalışma modu ile ‘hepsi bir arada’ çözüm olarak öne çıkıyor.

802.11g standardından üç kat daha hızlı olan 802.11n teknolojisini kullanan ZyXEL NBG416N, 150 Mbps kablosuz veri aktarım hızı sunuyor. Sadece hızlı değil, aynı zamanda stabil ve güvenli bir kablosuz erişim sağlayan ürün, 802.11b/g standardına sahip cihazlarla da uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Kablosuz ağınızın kapsamasını genişletin

ZyXEL NBG416N’nin erişim noktası (access point), router, evrensel tekrarlayıcı (universal repeater), köprü (bridge) ve kablosuz ağ istemcisi (WLAN client) olmak üzere beş farklı çalışma modu bulunuyor. Evinde ya da ofisinde kablosuz erişim cihazları bulunan ve kablosuz kapsama alanı yeterli olmayan kullanıcılar, ürünü kullanarak marka ve modelden bağımsız olarak kablosuz kapsama alanını genişletebiliyorlar. Kablolu modemlerin kablosuz olarak kullanılabilmesini sağlayan ürün, İnternet bağlantısını kablolu ve kablosuz olarak birden fazla kullanıcıya da dağıtabiliyor.

Ürünün sahip olduğu 5dBi değiştirilebilir güçlü anten geniş bir kapsama alanı sunarken, 64/128 bit WEP, WPA/WPA2 ve WiFi Protected Setup (WPS) butonu ile kablosuz erişim güvenliği de üst seviyeye çıkıyor. NAT, SPI ve DoS gibi firewall özellikleri ise İnternet’ten gelebilecek saldırıları engelleyen güvenlik unsurları arasında bulunuyor.

NBG416N’nin kablosuz takvimlendirme özelliği kablosuz çalışma modunun zaman aralıklarının belirlenmesinde yardımcı oluyor. Bu sayede, kullanıcı dilerse sadece evde bulunduğu saatlerde kablosuz bağlantının açılmasını, diğer saatlerde ise kapanmasını sağlayabiliyor.

Düşük güç tüketimi

Tüm ZyXEL ürünlerinde olduğu gibi NBG416N de çevre dostu ve güç tüketimi konusunda son derece cimri. Piyasadaki birçok router cihazına kıyasla çok daha az güç harcayan ürün, bağlantı durumunu ve takılı Ethernet kablolarının uzunluğunu tespit ederek güç tüketimini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Aktif veri transferi olmadığında enerji tasarrufu moduna geçen cihaz, bu sayede en düşük miktarda güç tüketiyor.

ZyXEL NBG416N, WiFi Multimedia (WMM) teknolojisi ile video ve ses uygulamalarının kablosuz aktarımını önceliklendirerek, farklı veri trafiği türleri için optimize bir performans sunuyor. Cihaz, tüm özelliklerine ek olarak, kablosuz çıkış gücü yönetimi, otomatik kanal tarama, MAC adres filtreleme ve DHCP sunucu/istemci özellikleri ile ev ve küçük ofis kullanıcıları için son derece uygun bir ürün olarak raflardaki yerini alıyor.

“ZyXEL’den ‘Hepsi Bir Arada’ NBG416N” üzerine bir yorum

  1. ZyXEL wireless’ın hası ya. Ben de usb wireless’ı var acayip çekim kalitesi var herkese tavsiye ederim.

    Cevapla

Yorum yapın