0xc0000135 Hatası WinXp de Bozuk kayıt defteri onarmak

Tarih: 28 Nisan 2007 | Kategori: Diğer | Yazar: | 206 Yorum

Yusuf Özhan arkadaşımız driver istek bölümüze yaptığı yorumda sürücüleri yükledikten sonra bilgisayarının 0xc0000135 hatası verdiğini yazmış Ona ve siz değerli internet kullanıcılarına hitaben bu hatadan ve çözümünden bahsedeceğim…

Tanım;

0xc0000135 Hatası Windows XP de karşımıza gelen hatalardan birisidir. Bu hatanın meydana gelmesi için bilgisayarı bir yükleme esnasında hatalı kapatma ile ( Reset Atmak , Bilgisayar çalışırken fişten çekmek…. ) ortaya çıkan bir sorundur. Bilgisayar açılışında mavi ekranda ….

Beklenmedik Kapatılma
Dur:0xc0000135

Hatası alabilirsiniz. Bu hatanın temel nedeni Windows XP nin Kayıt Defterindeoluşan bir problemdir. Bu sorunun ortaya çıkması için

Nedenler;

Bilgisayarınıza bir program kurarken yada bilgisayarınızın kayıt defterinde değişiklik yapan bir program çalışırken bilgisayarı RESETLEMEK , Fişten çekmek, Farklı nedenlerle bilgisayarınızın kilitlenmesi, Voltaj düşmesi ile oluşan resetlenmeler yada açık bir programın Kayıt defretine bir data yazarken programın GÖREVİ SONLANDIR ile kapatılması esnasında Kayıt defterine o anda girilen bilginin bozulmasıdır.

Çözüm ;

Windows XP işletim sisteminizde Service Pack 1 yüklü değil ise Service Pack 1 kurarak bu sorunu düzeltebilirsiniz. Eğer sisteminizde XP Service Pack 1 yüklü ise o zaman Service Pack 2 yüklemeniz gerekmektedir.

Bilgisayarımı sağ tıklayın özellikler e gelin orada sisteminizde SP1 yada SP2 yüklü olup olmadığını görebilirsiniz. Microsoft Update internet sayfasına giderek güncelleme ve service Pack leri alabilirsiniz. Bu sorun Service Pack yüklendiğinde düzelecektir.

Eğer ki sorununuz çözülmes ise lütfen Netframework yükleyiniz.


Etiketler: , , ,
Yönetici Notu

Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.

206 Yorum Yapıldı:

 1. Keops

  Kardeşim sadece NFS Word açıca böle oluo sebebi ne acaba

 2. aşiret genci

  bi türlü bu sorundan kurtulamadım:( Service Pack 1 Service Pack 2 Service Pack 3 3ünüde denedim olmadı sorun hala devam ediyor yardımınızı bekliyorum acil lütfen:( asiret-genci@hotmail.com emesenim yardımcı olursanız sevinirim tşkler.

 3. merT

  yha bnde servis pack 3 war

 4. barış

  benim pc XP Service Pack 3 ne yapmamlazım lütfen yardım edin

 5. burak

  ya düzelmez ise

 6. taha yunus

  her ikisi de yüklü ama olmuyo :(

 7. ömer kagan

  bendeki sp3 ama yine aynı hatayı veriyor ne yapmalıyım sene (dalga geçmiyorum)

 8. furkan

  ömer kagan benimkide öle bende extreme 13 ü açarken çıkıo karşıma ve açmıor

 9. Emre

  Service Pack 3 var ama hala aynı hatayı alıyorum lütfen yardım!!!!

Yorum Gönder