Nokia Uygulama Yüklemesi Sırasında Sertifika Hatası

Yazar: TEAkolik Tarih: 23.01.2010 Kategori: Diğer , Donanım , Teknoloji Şeker: 70

Biraz önce Nokia E72 için ücretsiz harita servisi Ovi Maps 3.03 uygulamasını yüklerken “Sertifika Hatası” aldım.  Uygulama telefona indikten sonra kurmak için “Devam Et” yaptığımda karşıma geldi.  Tekrar denememe rağmen “Sertifika hatasını” sürekli almaya başladım.

Birkaç dakika uğraştıktan sonra neden kaynaklandığını çözebildim.  Hata uygulamanın tarih ve saat kontrolü yapmasından kaynaklanmaktaydı.  Malumunuz Nokia E72’yi yeni test etmeye başlamıştım ve saat tarih ayarını ayarlamayı unutmuşum :)

2009 ‘u gösteren tarih ayarını ve saat ayarını düzelttikten sonra uygulamayı yeniden yüklemeyi denedim ve “Sertifika Hatası” ortadan kalktı.  Nokia’nın bazı uygulamaları belirtli tarih ve saat kontrolü yapmakta. Eğer telefonunuzun saat ve tarih ayarı yanlışsa uygulama telefonunuza yüklenmeyecek ve “Sertifika Hatası” ile karşılaşacaksınız.  Çözüm tabiki saati ve tarihi düzelmekle çözülüyor.  Kolay gelsin…Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. erkalmaz

   sertifikalardan bazılarıni sildim, nasıl yukleyebilirim

  2. Yaşar

   çokk saol işime yaradı

  3. ayhan

   nokia e72 kullanıyorum magazaya gırıyorum bır uygulama ındırırken bu sayfaya ulasılamıyor dıyor neden acaba

  4. ayhan

   ne zamana gelır cevabı

  5. aydın

   mağazadan indirim yaparken saat ve tarih güncellemesi çıkıyor düzeltiyorum sonra sertifika hatası veriyor sonra bağlantı hatası veriyor.nasıl çözerim bu işi.

  6. huseyin

   Arkadaslar saat ve tarihi guncellerseniz sorun cozulur

  7. anıl

   arkadaslar e72 icin facebook uygulamsnda sertıka hatası verıyosa hıc hackle baska bıseyler ugrasmayın telefondan google m.facebook.com yazın ılk gelen welcome da facebook sayfasına gırın orda uygulama ındırın problem cıkmıyo

  8. adem

   tlfunumu bir türlü güncelleme yapamıyorum fabrika ve formatlıyorum gene aynı sürümü yükseltmem gerekiyo o da olmuyor telefoncular sürüm yükseltolarmış ama telefon bir aya kadar kilitleniyo diyolar doğrumu tüm uygulamalarımı kullanamıyorum muhtemelen sürümü yükseltmem gerek bu konuda bana bilgi veren olursa çok sevinirim

  9. Power

   Cook saol

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir