Nokia Uygulama Yüklemesi Sırasında Sertifika Hatası

Yazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 23.01.2010 Kategori: Diğer , Donanım , Teknoloji Şeker: 89

Biraz önce Nokia E72 için ücretsiz harita servisi Ovi Maps 3.03 uygulamasını yüklerken “Sertifika Hatası” aldım.  Uygulama telefona indikten sonra kurmak için “Devam Et” yaptığımda karşıma geldi.  Tekrar denememe rağmen “Sertifika hatasını” sürekli almaya başladım.

Birkaç dakika uğraştıktan sonra neden kaynaklandığını çözebildim.  Hata uygulamanın tarih ve saat kontrolü yapmasından kaynaklanmaktaydı.  Malumunuz Nokia E72’yi yeni test etmeye başlamıştım ve saat tarih ayarını ayarlamayı unutmuşum :)

2009 ‘u gösteren tarih ayarını ve saat ayarını düzelttikten sonra uygulamayı yeniden yüklemeyi denedim ve “Sertifika Hatası” ortadan kalktı.  Nokia’nın bazı uygulamaları belirtli tarih ve saat kontrolü yapmakta. Eğer telefonunuzun saat ve tarih ayarı yanlışsa uygulama telefonunuza yüklenmeyecek ve “Sertifika Hatası” ile karşılaşacaksınız.  Çözüm tabiki saati ve tarihi düzelmekle çözülüyor.  Kolay gelsin…Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. zeynep

   sertika silinmiş

  2. MAHMUT BAŞKAN

   Knk bende tam isteniyor derken sertifika hatası veriyor

  3. mustafa

   hiçbir siteden uygulama indirmiyo indir linkine tıklıyınca biraz bekliyo uygulma seltifikası yok diyo ve indirmiyo

  4. İrem

   Benim sertifika zaten var diyo yine açmıyo

  5. bsk

   şu an indiriyorum işe yarıyacak gibi inş. olur

  6. bsk

   olduuuuuu😄😄😄çok teşekkürler

  7. mustafa şahin

   benimde nokıa6303i cep telfonum faceye giriyom mobil uygulama indiremiyom sertifika hata veriyoryetkili sertifika ayarında cadece nokıa onlaina ca var diyerleri silindi yanlişlişkla yardımcı olursanız sevinirim

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir