Nokia Uygulama Yüklemesi Sırasında Sertifika Hatası

Tarih: 23 Ocak 2010 | Kategori: Diğer | Yazar: | 67 Yorum

Biraz önce Nokia E72 için ücretsiz harita servisi Ovi Maps 3.03 uygulamasını yüklerken “Sertifika Hatası” aldım.  Uygulama telefona indikten sonra kurmak için “Devam Et” yaptığımda karşıma geldi.  Tekrar denememe rağmen “Sertifika hatasını” sürekli almaya başladım.

Birkaç dakika uğraştıktan sonra neden kaynaklandığını çözebildim.  Hata uygulamanın tarih ve saat kontrolü yapmasından kaynaklanmaktaydı.  Malumunuz Nokia E72’yi yeni test etmeye başlamıştım ve saat tarih ayarını ayarlamayı unutmuşum :)

2009 ‘u gösteren tarih ayarını ve saat ayarını düzelttikten sonra uygulamayı yeniden yüklemeyi denedim ve “Sertifika Hatası” ortadan kalktı.  Nokia’nın bazı uygulamaları belirtli tarih ve saat kontrolü yapmakta. Eğer telefonunuzun saat ve tarih ayarı yanlışsa uygulama telefonunuza yüklenmeyecek ve “Sertifika Hatası” ile karşılaşacaksınız.  Çözüm tabiki saati ve tarihi düzelmekle çözülüyor.  Kolay gelsin…


Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Yönetici Notu

Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.

67 Yorum Yapıldı:

 1. erkalmaz

  sertifikalardan bazılarıni sildim, nasıl yukleyebilirim

 2. Yaşar

  çokk saol işime yaradı

 3. ayhan

  nokia e72 kullanıyorum magazaya gırıyorum bır uygulama ındırırken bu sayfaya ulasılamıyor dıyor neden acaba

 4. ayhan

  ne zamana gelır cevabı

 5. aydın

  mağazadan indirim yaparken saat ve tarih güncellemesi çıkıyor düzeltiyorum sonra sertifika hatası veriyor sonra bağlantı hatası veriyor.nasıl çözerim bu işi.

 6. huseyin

  Arkadaslar saat ve tarihi guncellerseniz sorun cozulur

Yorum Gönder