Turkcell VINN Kurulumu ve İnternet Bağlantısı

Yazar: TEAkolik Tarih: 06.09.2009 02:51 Güncelleme Tarih: 18.01.2011 14:12 Yorum: 72

turkcell_vinn_3g_Turkcell3G VINN modemimizin kapağını açtığımızda metal bir yuva göreceksiniz. Bu yuvayı yerinden çıkartıp içerisine SIM kartımızı takıyoruz.   SIM kartımızı taktıktan sonra modemimizi bilgisayarımızın USB girişine bağlıyoruz.

Bilgisayarımız 2 adet donanım yükleyecektir. Bir tanesi Turkcell Connect CD sürücüsü diğeri ise flash disk.   Kurulum otomatik olarak başlayacak.  Eğer kurulum başlamazsa bilgisayarım içerisinde oluşan Turkcell Connect CD sürücüsünün içerisine girip  Autorun.EXE dosyasını çalıştırmamız gerekiyor.

Kurulum adımlarını ileri yaparak tamamlıyoruz.  Birkaç saniye süren kurulum bittikten sonra masaüstümüzde bir Turkcell Connect ikonu oluşacaktır.  Bu ikonu çift tıklayıp Turkcell Connect programımızı çalıştırıyoruz.  Program karşımıza geldiğinde birkaç bağlantı çeşidi göreceksiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken eğer mevcut hattınıza data paketi açtırdıysanız Turkcell Internet‘i seçmemiz gerektiği.  Eğer bir VINN alarak data hattı alırsanız Turkcell 3G yi seçip bağlanmalısınız.  Turkcell Internet’i seçip bağlan yapıyoruz.  Bize bu işlem sırasında PIN kodumuz sorulacaktır. PIN kodumuzu girip bağlan tuşuna bastığımızda Turkcell 3G kapsama alanı dahilinde istediğimiz her yerde dizüstümüzden internete girebilir mobil olmanın keyfine varabilirsiniz.

Son olarak VINN modemden biraz bahsetmek istiyorum.  VINN modemimizin yan tarafında bir plastik kapak göreceksiniz. Bu kapağı açtığımızda bir anten girişi ve birde hafıza kartı girişi dikkat çekiyor.  Dilerseniz bir anten alarak bağlantı sinyalinizi artırabilirsiniz.  Ayrıca biraz önce bahsettiğim gibi bilgisayarımda oluşan flash disk kısmını buraya takacağımız bir hafıza kartı sayesinde kullanabiliyoruz.  Yani Turkcell VINN modem’i ayrıca bir depolama alanı olarak kullanabilmektesiniz.

Kurulum çok basit ve rahat.  Tüm ayarlar otomatik olarak yapılıyor.  Yapmanız gereken kurulum adımlarını ileri yaparak bitirmek ve bağlan tuşuna basmak…

turkcell-connect-bilgisayarim turkcell-connect-ikon turkcell-connect-pin-kodu turkcell-connect-baglan

Ayrıca sürekli USB kapağı kaybedenlerdenseniz Turkcell VINN modemin bir ip sayesinde kapağından ayrılmadığını söylemek isterim :) 

Yorumlar

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.