“404 Not Found Delicious” Neler Oluyor?

 Sanırım bu gece Delicious üzerinde bir çalışma var ya da bir hata oluştu. Takip ettiğim kişilerin birçoğunun profilinde aşağıdaki gibi “404 Not Found Delicious” feedleri düşmeye başladı.  İçeriklerine tıkladığım zaman karşıma gelen sayfa aynı şekilde 404 hatası veriyordu. Biraz kurcaladıktan sonra birçok kişinin feed’inde http://feeds.delicious.com/v2/rss/username rss adresindeki hata mesajlarını gördüm.

Eğer ki Delicious adresinizi Feed olarak bir yere kayıt ettiyseniz  Hesabınızda RSS üzerinde son gelen feed’in 404 hatası olduğunu görebilirsiniz.  Normalde Delicious olarak kullanıcı adresleri http://www.delicious.com/teakolik şeklinde yer almakta. Bu sayfa içinde aşağıdaki RSS butonu sayesinde kullanıcıların Delicious hesaplarını takip edebiliyoruz.  Takip ettiğimiz bu hesaplar http://feeds.delicious.com/v2/rss/teakolik şeklindeki RSS bağlantısı ile görülmekte…

Fakat bu akşam her ne hikmetse Delicious hesaplarının RSS adresleri 404 hatası ile karşımıza geliyor.  Friendfeed,  Twitter, Facebook gibi platformlara bağlamış olduğumuz Delicious hesap adresleri ise bu hatayı yeni bir RSS gibi algılayıp 404 hatası olarak karşımıza getirmekte. Sanki yeni bir bookmark’a abone olduk ve RSS’imize düştü… Hata sistem üzerindeki bir problem mi? Bir RSS yenilenmesi mi? Bilmiyorum…

Panik yapmaya gerek yok sanırım en azından Delicious RSS’leri düzelene kadar feed aboneliklerinden çıkabilirsiniz. Bir ara Delicious hesapları hakkında açıklamalar vardı. Özelliklede yeni sahibi olan firma hesapları bir şekilde taşıyor ya da yenileme yapıyor olabilir.

Hatalı mesajlar;

404 Not Found – http://feeds.delicious.com/v2…

 

Not: Bir süre önce Delicious’un yeni sahipleri şöyle bir uyarı e-postası göndermişti.  Sanırım dikkate almayan kullanıcıların eski hesapları ve RSS bağlantıları sebebi ile bunu yapmakta.

Dear Delicious User,

This is our final notice to let you know that Delicious is transitioning to a new owner, AVOS. To continue using Delicious, you must agree to let Yahoo! transfer your bookmarks and Deliciousaccount information to AVOS by September 23, 2011. After your bookmarks and account information have been transferred, you will be subject to the AVOS terms of service and privacy policy.

““404 Not Found Delicious” Neler Oluyor?” üzerine 2 yorum

  1. arkadaslar 404 not found hatası facebook gırerken alıyorum sebebini bılmıyorum 10 gundur berı gırmıyor modem rest attım yıne olmadı lutfen yardım edın acıl!

    Cevapla

Yorum yapın