Abbyy Fine Reader 10 Home Sürümü Çıkardı.

ABBYY FineReader 10 Home Sürümü Türkiye’deki Kullanıcı Pazarına hesaplı bir OCR Dönüştürmeyi getiriyor. Belge tanımada, belge çekip aktarmada ve dilbilimsel teknolojileri ve hizmetlerinde lider olan ABBYY, bugün ev kullanıcıları ve öğrenciler için optik karakter tanıma (OCR) yazılımının en son sürümü olan ABBYY FineReader 10 Home Sürümünü kamuoyuna duyurdu. ABBYY’nin ödül kazanan teknolojileriyle desteklenen 10. sürüm, taranmış ya da dijital kamera veya cep telefon kamerasıyla çekilen metinlerin düzenlenebilir ve aranabilir elektronik biçimlere yüksek seviyede sezgisel ve üstün doğrulukla OCR dönüştürmesini sağlamaktadır.

“Olabilecek en geniş kitleyi, özellikle çeşitli basılı metinleri tanıtmak için kolay ama titiz bir çözüm arayan müşterileri hedefe aldık. Kütüphanedeki bir öğrenci bir kitabın sayfasını daha sonra tanıtmak üzere cep telefonun kamerasıyla çekebilseydi, onun için ne kadar güzel olurdu hayal edin. Bu gibi ve daha fazla görev kolayca ve verimli bir şekilde Abbyy FineReader 10 Home Sürümüyle gerçekleştirilebilir.”

Geleneksel tarayıcıların olmadığı veya gerekli şekilde kullanılamayacağı durumlarda, örneğin bir kütüphanede veya konferans esnasında, uygulama, kullanıcılara dijital kameraların ve cep telefon kameralarının OCR kabiliyetinden yararlanmaya izin vermektedir. En iyi tanıma sonuçlara ulaşmak için trapez kırpma, ISO gürültüsü ve hareket bulanıklığı giderme, 2 sayfayı bölme gibi çok sayıda yeni resim önişleme araçlarını ve fonksiyonlarını sunmaktadır. ABBYY ADRT ile FineReader orijinal belgenin yapısını ve nesnelerini Microsoft Word öz biçimlendirme şeklinde yeniden yapılandırarak, metin tanıma ve yapısını korumada üstün doğruluk sağlamaktadır. Üstbilgiyi ve altbilgiyi, dipnotları, yazı tiplerini ve stillerini, içindekiler dizinini ve çoklu sayfalar üzerindeki başlıkların hiyerarşik yapısını titizce tekrarlıyor ve yeniden kullanılmaya, düzenlenmeye ve paylaşıma hazır bir belge sunuyor.

Abbyy Fine Reader 10

Temel fonksiyonların nasıl kullanılacağını öğrenmek için harcanan değerli zamandan tasarruf etmek amacıyla, Abbyy Fine Reader 10. Sürüm Hızlı Görevler (Quick Tasks) sayesinde programla son derece sezgisel etkileşimi sunmaktadır. Hızlı Görevler’deki kullanıcı senaryoları resim kaynağına göre 3 gruba (“Tara” (Scan), “Aç” ABBYY Lingvo, ABBYY FlexiCapture, ABBYY FineReader, ABBYY Lingvo, ABBYY FlexiCapture,  ABBYY FineReader, ABBYY en son OCR’ini Türk ev kullanıcılara ve öğrencilere FineReader 10 Home Sürümü ile sunar (Open) ve “Foto” (Photo) ayrılmıştır ve böylece kullanıcılara taranmış belgeleri, resimleri ve metin fotoğraflarını kullanıma hazır belgeye tek tuşla dönüştürmeye izin vermektedir.

ABBYY FineReader 10 Home Sürümü Türkçe’nin de dâhil olduğu 179 tanıma dili desteklemektedir ve otomatik dil tespiti fonksiyonuyla donatılmış olup, yeni belgeyi tanıtırken her defasında dili elle seçme gereksinimini ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca yeni sürüm, HTML öz biçimlendirme nesnelerini koruyarak belgelerin esnek HTML tasarımlarına kaydetmeyi desteklemektedir. Bu da kullanıcılara HTML kitaplarını bilgisayarda düzenlemeye ve farklı boy e-kitap okuyucu cihazların üzerinde görüntülemeye izin vermektedir.

“Abbyy Fine Reader 10 Home Sürümü Çıkardı.” üzerine bir yorum

  1. ABBYY bu konuda lider suphesiz, ancak satin aldiginiz her yazicinin icinde bir OCR yazilimi da satn alirsiniz, bunu unutmayin..

    Cevapla

Yorum yapın