Facebook Fan Sayfalarında Büyük Değişim…

Facebook değişimi elden bırakmıyor.  Fakat biz kullanıcılar yada Fan sayfası sahibi markalar acaba bu değişikliklerden memnun mu?  Bence sorulması gereken en önemli soruların başında yer alıyor.  Biz bu soruları bol bol tartışırız da bugün aktif olan yeni facebook fan sayfaları bakalım nasıl tepki görecek.

Biraz önce Facebook’tan bir e-posta aldım. E-posta içeriğinde yeni fan sayfalarına geçildiği, tasarımların yenilendiği ve yeni birkaç özellik eklendiği anlatılmıştı.  En başta gelenler ise hayranlarınızın sayfalarınıza yada gönderinize yaptığı yorumlardan anında haberdar olabilmek.  Fan sayfası içine eklenen bu yeni özellik sayesinde e-mail olarak hayranların gönderilerini anında öğrenebileceğiz. Bir diğer değişiklik ise sayfanın üst kısmında bulunan fotoğraf sergileme kısmı.  Sekmeler yukarıdan kaldırıldı ve sanki kişi profili gibi markaların fan sayfaları karşımıza geliyor. Sekmeler sol menüye alınırken yukarıda markanın paylaştığı resimler yer alacak.

En çok hoşuma giden özellik ise sayfalarınımı kendim de beğenip yorum gönderebilecek olmam. Yöneticisi olduğunuz bir sayfada yorum yaptığınızda kendi adınız yerine “Fan sayfası” olarak gönderiler gözükmekteydi. Sayfa ayarlarındaki yeni özelliği (kutucuk resimdeki gibi) seçmezseniz yapacağınız yorum ve beğeniler kendi adınıza gönderilmiş olacak.

Dilerseniz şimdiden tüm sayfalarınızı yeni tasarıma geçip bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Şimdilik zorunluluk yok. Fakat Facebook’un gönderdiği e-postada eğer sayfalarınızı şimdi yükseltmezseniz tüm sayfalar otomatik olarak 10 mart tarihinde güncellenecek ve yeni tasarıma geçmiş olacak.

Unutmadan söyleyeyim gözüme çarpan bir yenilik de “Sayfa kategorisini artık değiştirebiliyor olmanız”  Evet yanlış duymadınız işkence haline gelen ve değiştiremediğimiz sayfa kategorisini artık sayfa ayarlarından değiştirebilmekteyiz. Ben Fan sayfamı “Ürün ve Hizmet” olarak açmıştım. Biraz önce “Kişisel Blog” olarak değiştirdim.

Fırsat buldukça size yeniliklerden bahsetmeye devam edeceğim. Şimdilik dikkatimi çekenler bunlardı. Yeni tasarımı görmek isterseniz

http://www.facebook.com/TEAkolik.Fan

adresinden fan sayfama göz atabilirsiniz. Sayfalarınızı yeni tasarma hemen geçirmek isterseniz.

http://www.facebook.com/pages/status/

adresinden yükseltme işlemini hemen yapabilirsiniz.

“Facebook Fan Sayfalarında Büyük Değişim…” üzerine 6 yorum

 1. Bilgi için teşekkür ederim.
  Ancak blog şeklinde sayfayı nasıl değiştireceiğim.
  Bununla ilgili ayarlar bölümünde bir yer görmedim

  Cevapla
 2. hamza cok kotu gorunmuyor be, bana o kadar yorucu gelmedi. Tabiki kisisel bir facebook hesabim olmadigindan yine tum ozellikler devre disi ama buna da sukur ::D

  Cevapla
 3. Şimdi yükledim güzel oldu gibi.Birde profile banner maker ile düzeltirsek epey güzel bi görünüm olacak (:

  Cevapla
 4. bu sosyal paylaşım siteleri çıktı cıkalı bizim işler kesat. yaff haydi bu siteleri icad ettiniz tamam annadıhh:) usta adamlar devamlı güncellemede işin sırıını cözdüler. her gun yeni değişiklikler… ne diyelim…

  Cevapla

Yorum yapın