Abbyy Fine Reader Touch Şimdi iPhone’da

Abbyy Fine Reader Touch artık iPhone mağazasında! Belge tanıma, veri yakalama ve dilbilim teknolojileri ve hizmetleri alanında lider yazılım sağlayıcısı ABBYY bugün, Apple  iOS için özel tasarlanmış yenilikçi bir karakter tanıma (OCR) uygulaması olan FineReader Touchfor iPhone’u kullanıma sunduğunu duyurdu.

iPhone için ABBYY FineReader Touch, kullanıcıların kağıt belgelerin fotoğrafını cihazlarının kamerasıyla çekip ABBYY Bulut OCR hizmetine yükleyerek belgelerin tanıma ve dönüştürülme işlemlerini gerçekleştirmelerine ve sonrasında çıktılarını yaygın olarak tercih edilen düzenlenebilir ve aranabilir formatlarda kaydedip paylaşmalarına imkan tanıyor.

Kompakt bir kullanıcı uygulaması olan FineReader Touch, mobil cihazlarda çok az kaynak tüketmesine karşılık bulut tabanlı OCR kapasitesinden tam olarak faydalanarak belge dönüştürme işlemini üstün bir doğruluk oranıyla gerçekleştiriyor.

ABBYY’nin Mobil Ürünler departmanı müdürü KATYA Sontseva’nın ifadesiyle, “OCR teknolojileri gitgide daha yaygın şekilde kullanılmaya başlıyor ve mobil alanda daha popüler hale geliyor. ABBYY bu yeni ürünle, çok sayfalı belgelerin dijital ortama etkin bir şekilde aktarılmasını sağlayabilecek mobil bir çözüm sunarak bu artan talebe cevap veriyor”. “Artık Apple mobil cihaz kullanıcıları,  ABBYY FineReader sayesinde başarılı belge tanıma özelliğinden faydalanabilecekler.”

iPhone için ABBYY FineReader Touch, Apple mobil cihazlarını ihtiyaç duyulduğunda güçlü belge tanıma araçlarına dönüştürerek onlara yeni bir değer katıyor. Kullanıcılar ofis ya da ev dışında iken Microsoft Word, Excel, içinde arama yapılabilir PDF (PDF/A), RTF, TXT, ve ODT gibi popüler formatlardaki önemli belgelerinin sadece fotoğraflarını çekmek yerine, artık onları hızlı ve kusursuz çekilde düzenleyebilecek.

Belgelerin resimleri iPhone kamerasıyla çekilebiliyor ya da direkt olarak cihazın fotoğraf albümünden yüklenebiliyor. Bir belgenin
sayfaları çevrimiçi OCR hizmetine ayrı ayrı gönderilse bile tek ve tutarlı bir çıktıya dönüştürülecek şekilde birleştirilebiliyor.

ABBYY’nin bulut tabanlı OCR hizmetiyle entegrasyon sayesinde, mobil uygulama, ABBYY FineReader’ın masaüstü sürümü ile aynı ölçüde yüksek kaliteli sonuçlar veriyor. Ürün Türkçe de dâhil olmak üzere 42 dilde tek dilli ve çok dilli metin tanıma özelliğini destekliyor. Belgelerin biçimlendirme özelliklerini (örn. başlıklar, resimler, madde imli ya da numaralı listeler, sütunlar ve tablolar) ve özgün sayfa düzenini düzgün çekilde yeniden oluşturma özelliği sayesinde, iPhone kullanıcıları artık broşürler, dergiler, kitaplar, sözleşmeler, raporlar, zaman çizelgeleri ve daha birçok belge türünü düzenlenebilir elektronik dosyalara çevirmek suretiyle hızlı ve doğru şekilde dijital ortama aktarabilecekler.

Ürünün sezgisel arayüzü, elde edilen dosyaların kolayca dışa aktarılmasını, paylaşılmasını ve arşivlenmesini sağlayan tek tıklamalı özellikler sunuyor.  Çıktı belgeleri, FineReader Touch’un dâhilî arşivinde kolaylık sağlayan arama özellikleriyle depolanabiliyor. Sonrasında kullanıcılar bunları e-posta ve iTunes Dosya Paylaşım özelliğiyle bir masaüstü bilgisayara ya da başka bir cihaza gönderebiliyor ya da bunları direkt olarak çevrimiçi depolama hizmetlerine yükleyebiliyorlar. Dosyalar aynı zamanda harici uygulamalara nakledilebiliyor ve bir metin düzenleyici, PDF okuyucu ya da cihazda kurulu olan benzer bir uygulamayla tek bir dokunuşla açılabiliyor.

Kurumsal kullanıcılar ya da mobil çalışanlar, yoldayken ya da kağıt belgeleri hızlı ve doğru şekilde dijital ortama aktarmaları gereken herhangi bir durumda iPhone için ABBYY FineReader Touch’tan faydalanabilirler.

Uygulama, tarayıcılara ya da bilgisayarlara duyulan ihtiyacı da azaltacağı için iç süreçlerinin etkinliğini de artıracak.

Kullanılabilirlik ve Fiyatlandırma

iPhone için ABBYY FineReader Touch, Apple App Store (iTunes üzerinden erişilebilir) üzerinden alınabilir. Uygulama, kayıt sonrasında temel paket içerisinde yer alan belge işleme amaçlı çok sayıda “bedava sayfa” ile, sayfa sayfa ödeme özelliği gibi esnek çözümler de sunuyor.

Desteklenen arayüz dilleri şunlar: İngilizce, Fransızca ve Rusça. Şu anda uyumlu cihazlar arasında Apple iPhone 5,
4S ve 4 bulunuyor. Ürün hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://finereader.abbyy.com/touch_ios/ adresini ziyaret ediniz

Yorum yapın