ABBYY Lingvo Sözlük Android’de

ABBYY Lingvo Sözlük; Kapsamlı ve Sezgisel Sözlük Yazılımı Android Kullanıcılarına Seyahatlerinde, İşlerinde ve Çalışmalarında Yardımcı Oluyor

Doküman tanıma, doküman yakalama ve dilbilim teknolojileri ve hizmetleri alanında lider yazılım sağlayıcı ABBYY bugün sezgisel ve kullanımı kolay bir sözcük çeviri uygulaması olan ABBYY® Lingvo® Sözlüklerinin ilk Android-tabanlı sürümünü duyurdu.

Sözcük ve deyimlerin cihaz üzerinde hızlı ve doğru çevirisini sağlayan Android için Lingvo Sözlükler, kullanıcıları yanlarında basılı ürünler taşıma veya bir dizüstü bilgisayar veya Internet bağlantısına sahip olma mecburiyetinden kurtararak verimli bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı oluyor.  Yeni uygulama 30 ayrı dilde 250’den fazla sözlüğe tek bir noktadan erişim sunarak müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda çok dilli sözlük içeriklerini kolayca seçmelerine ve düzenlemelerine olanak tanıyor.

“ABBYY Lingvo’nun bu uzun süredir beklenen sürümünü piyasaya sunduğumuz için mutluyuz. Android cihaz kullanıcılarının artık yüksek kalitede çok dilli içeriğe sahip akıllı ve sezgisel fonksiyonlardan faydalanabileceklerini söyleyen ABBYY Mobil Ürün Departmanı Direktörü Katya Solntseva “Bu ürünü uzun süredir geliştirerek işlevselliğini ve kullanım alanlarını sürekli olarak genişletiyoruz. Ayrıca sözlük uygulamasını çok yönlü ve zeki bir dil aracına dönüştürerek sözlük uygulamaları ile ilgili fikirleri bütün olarak, kademe kademe değiştiriyoruz.”

HarperCollins®, Dicoland ve Compact Verlag® gibi önde gelen sözlük yayıncıları ile kurduğu ortaklıklar ve dilbilim ve sözlükbilim alanlarında kendi uzmanlığı sayesinde ABBYY, Lingvo uygulaması üzerinden olağanüstü kaliteli içeriklere erişim sağlıyor. Sözcük arama ve çeviri işlemlerine verimlilik kazandırmak için uygulama, belirli bir dil çifti için kullanılabilir tüm sözlüklerden alınan içeriği tek bir sözcük listesi içinde otomatik olarak birleştiriyor.

Lingvo Sözlükleri, kullanılabilir tüm sözlüklerden alınan bilgileri kullanarak, her bir madde başı sözcük için tek bir giriş kaydı derliyor. Böyle bir birleştirilmiş kayıt; çeşitli çeviri alternatiflerini, fonetik yazımlar, sözcük kullanım örnekleri, ana dili konuşanlar tarafından kaydedilmiş sesli telaffuzlar ve sözcüklerin kaynaşık biçimlerini içerebiliyor. Bunların yanı sıra, uygulama Android kullanıcılarının herhangi bir formunu kullanarak bir sözcüğü çabucak bulabilmelerini sağlayan “bulanık arama” da dahil güçlü sözcük arama yetenekleri sunuyor. Bir sözcük yanlış hecelenmiş bile olsa, uygulama onu bularak arasından seçim yapılabilecek bir heceleme önerileri listesi sağlıyor. Kullanıcılara kolaylık sağlamak için, uygulama ayrıca en son görüntülenen 100 kayıttan oluşan bir geçmişi de saklayarak sözcüklerin panodan çevrilmesini destekliyor.

Hiçbir ekstra ücret ödenmeden uygulama ile birlikte indirilmeye hazır temel sözlük seti aralarında İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça ve başkalarının da bulunduğu 27 yaygın dilde 58 sözlük içeriyor. Yüksek kaliteli içeriğe sahip ek sözlükler doğrudan Lingvo Sözlükleri uygulaması içinden istenildiği zaman satın alınabiliyor ve kullanıcıların ihtiyaçları arttıkça çeviri kapasitelerini genişletmelerine olanak tanıyor. Sözlüklerin detaylı açıklamalar içeren tam listesi www.abbyy.com/lingvo_android/dictionaries adresinde bulunabilir.

ABBYY Lingvo Sözlükler, mobil cihazlardan kaldırma ve yeniden kurma imkanı da dahil olmak üzere kolayca kurulup yönetilebiliyor. Kurulumu kaldırılan tüm sözlükler hiçbir ek ücret ödenmeden yeniden kurulabiliyor. Mobil cihazın hafıza alanından tasarruf sağlamak için, ses dosyaları genel içerikten ayrı olarak indiriliyor. Bunlar da silinebiliyor ve gerekirse daha sonra geri yüklenebiliyor.

Kullanılabilirlik ve Uygun Donanım

Lingvo Sözlükler Android Market üzerinden satın alınabiliyor. Uygulama İngilizce Rusça arayüz dillerini destekliyor. Çeviri için kullanılabilir dil kombinasyonlarının tam listesi ve uyumlu cihazlarla ilgili bilgiler www.abbyy.com/lingvo_android/technical_specifications adresinde bulunabilir.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için www.abbyy.com/lingvo_android adresini ziyaret ediniz.

Yorum yapın