Abi Ben Düşmek İstemiyorum…

Merhaba,

Ne mi bu başlık? Nihayet beklenen kar geldi. Şuan Anakara bembeyaz. Hem de bir gecede 🙂 . Dün akşam ufakan yağmaya başladı sabah pencereden baktığımda ortalık bembeyazdı. Aslında bu durumda pek çıkasım yoktu malum ortalık kayıyor 🙁 . Ama yapcak bir şey yok öğrencilik, derse gideceğiz (son dersler ya ne olur ne olmaz diye.) Ama gelin görünki halen hocayı beklemekteyiz, bu arda ben de yazı yazayım dedim 🙂 . 

Neyse giyinip çıktıktan sonra hemen telefonu aldım ve kuzenime mesaj attım dışarı çık diye zavallım Ankaraya taşındıklarından beri kar yolu gözlemekte :D. Tam ben mesajı yazıyordum ki önde yürüyen iki arkadaştan biri “aha biri düştü” dedi. Kafyı bi kaldırdım artık onun için geçti 🙂 . Düşmüştü… Neyse Allahtan bir şey olmadı. Her tarafı sağlam gibiydi, çatlatmamış bir yerini 🙂 . Sonra öndeki 2 arkadaştan biri “Abi ya ben düşmek istemiyorum” dedi. Gülmemek için bayağı zorladım ama elde değil işte güldüm 🙂 . Umarım etraftan biri görmemiştir. Kız deli midir nedir kendi kendine gülüyor diyecek 🙁 . Ne bilsin önümdekilerine kulak misafiri olduğumu. 🙂 

Neyse okuldaki servislere bindi bölüme gitmek için. İndikten sonra birkaç adım yürüdüm arkadan bir çıklık. Ama koro şeklinde 🙂 . 3 arkadaş kol kola girmiş biri kayınca üçü birden kaydı. Sanırım, kar yağdığında ayrı yürümek ve az geçilmiş yerden geçmek en mantıklı olan şey 🙂 . Kar önerileri???

Böyle komik durumlar oldu sabahın ve kar gününün ilk saatlerinde. Sizlerle paylaşmak istedim. Sanırım bu tür şeyleri kış boyu göreceğiz. Bu kıştan sağlam bir tarafımızı kırmadan çıkabilmiz dileğiyle 🙂 Veeeeeee, umarım bu sene yeterince kar & yağmur yağar ve su sorunu yaşamayız.

Nil_Lin

“Abi Ben Düşmek İstemiyorum…” üzerine 17 yorum

 1. TEAkolik,

  Düşmek istediğine emin misin? Tamam kar yağsın da… Kırık çıkıkla uğraşmak zordur. Hele kol bacak dışında bir taraf çatlatıysa veya kırıldıysa 🙂

  Yanıtla
 2. Aslında söylemek istediğim şu belki o düşmek isteyen kızında söylemek istediği budur…

  “Karı özledik..”

  Yani düşme işin bahanesi kar yağsada kar görsek…

  Şuan saat 13:14 Lapa Lapa kar başladı …

  Yanıtla
 3. TEAkolik’e katılıyorum. Biz yada ben karı özledim.

  Buralarda da kar yağsa bizde düşsek. Kar yağıyor ama sadece görüntüsü var. Daha yere düşmeden havada eriyor. İstanbul’da bu kadar araç varken kar beklemekte yanlış sanırım.

  Yanıtla
 4. TEAkolik,

  Demek ki kar yağmak için senin özledim demeni bekliyormuş 🙂

  LocK,

  Valla bizde iyi yağdı. (düşürecek ve kar topu oynayacak kadar 🙂 ) Hatta az once dersten gelirken ben de düşüyordum 🙁 .

  Rüzgar,

  Memnun olduk 🙂

  Yanıtla
 5. TEAkolik;

  Benim mail kutumda(kutularımda) senden herhangi bir mail yok 🙁 . Bir daha at istesen.

  Bu arada bizde kar yağmıyor artık.

  Yanıtla
 6. TEAkolik,

  Bu arada madem anca siteden haberleşiyoruz. Benim de bir önerim vardı. Şu msn ile ilgili makaleleri bir araya getirsek? Mesala aynı konuyla ilgili 3 makale fln var. Msn ile ilgili olanları birleştirsek süper olur gibime geliyor.

  Yanıtla
 7. Hivdam ;

  Driver istek bölümüne yazarsanız yardımcı olabiliriz.

  rüzgar ;

  Benim adımda TEA

  Nil_lin ; Burada 20 CM kar yağdı 🙂

  Yanıtla
 8. Minik Bebek,

  Evet manzara hoş hatta fotograf makinem yanımda olsaydı çekip makaleye koyacaktım 🙂 ama kaldırımlar için aynısını söyleyemeyeceğim. “Müthiş” şekilde kayıyorlar. 🙁
  Neyse yine de umarım yağmaya devam eder ve kuraklık olmaz.

  Yanıtla
 9. Müthiş mutluyum, sonunda kar yağdı. Etraf o kadar güzel ki. Çam ağaçlarının üstünde kar taneleri gecenin ışığında müthiş bir manzara 🙂 Çoook güzel.

  Yanıtla
 10. Özledik karı…Geçen sene de doğru dürüst yağmayınca iyice hasret kaldık…Yürürken düşmeye bile razıyız:)))…yeter ki yağsın bol bol:)

  Yanıtla
 11. Valla, bugünlerde buralara da iyi kar yağıyor. Ben de düşmek istemiyorum(benim düşüşüm farklı olur, kütleden kütleye fark var 😉 ) ama ne yaparsınız ki düşeceğimiz varsa düşeceğiz… 🙂

  Yanıtla
 12. Nihayet benden yana birini buldum :). Tesekkur derim AsLaN :).
  Ya eskiden son 5-10dkda çıkınca derse yetişiyordum. Şimdi 15-20 kala çıkmam gerekiyor eğer yürüyeceksem 🙁 . Ortalık kayıyor yürünmüyorrr. Burnumun kızarmasını saymıyorum bile 🙁 .
  Neyse bu yaz ki susuzluktan sonra sanırım bu durumu özleyenimiz çok. Ben bu yazki susuzlukta burada olmadığım için biraz şanslıydım sanırım.
  Beni etkileyen kısmı voleybola ara vermek zorunda kalmamdı (sıcak su verilmemesi sebebinden). 🙁

  Yanıtla

Yorum yapın