Açılın Netbooklar AMD Geliyor.

AMD firması 2010 yılına iddalı girecek gibi. Yapılan açıklamalara göre AMD 2010 yılında Danube isimli mobil işlemci platformunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Netbookların yükselişi, bu pazarı epeyli büyük bir hale getirdi. Tabiki AMD, bu pazara sessiz kalmayacak.

AMD işlemcilerini her zaman masaüstü platformlarında tercih ederim ve tavsiye ederim.  İlk mobil platformunda AMD Turion 64X2 işlemcisini kullanarak tanıdım. Açıkcası performansından memnun kaldığımıda belirtmek isterim. Halada kullanıyorum 🙂

Danube platformu ise AMD’nin dizüstü bilgisayarlar için tasarladığı ilk dört çekirdekli mobil işlemcileri 2010 yılında Amd firması dizüstü piyasasında bende varım diyor. Netbookların şu sıralar altın çağını yaşadığı düşünülünce bu pazarda AMD’nin eksik kalması düşünülemezdi.  Intel ise bu duruma karşı hazırlıklı.  Özelliklede 32nm’lik mobil işlemci platformunu AMD’ye karşı kullanacak.

Pazarda rekabet gelişirken Intel’de 2010 yılında 32nm’lik Arrandale serisi mobil işlemcilerini tanıtacak.  Rekabet arttıkça fiyatlarıda etkileyeceğini düşünüyorum. Umarım yeni teknolojilerle dizüstü platformları gelişmeye devam ederken biz kullanıcılarda rekabetle beraber daha uygun fiyatlara dizüstü sahip olabiliriz.

Yorum yapın