Sıkıysa Hack Et..!

Sizlere ödüllü bir hack yarışmasından bahsetmek istiyorum.  Biz Türkler arasından çıkan takdir ettiğim yada direk sövdüğüm birçok hacker var. Her millette var fakat Türk hackerlerin yeri ayrıdır her zaman. Her ne kadarda ortadoğuda ün salsalarda birçoğunun sessiz sedasız hack işleriyle uğraştığını duymaktayız.

Peki size ödüllü bir hack yarışmasından bahsetseydim ? Slogan “HackMe” kendine güvenen ve bilgisi ile bu işi yaparım diyecek kaliteli hackerler aranıyor.  Geçenlerde sizlere IstSec güvenlik konferansından bahsetmiştim. Bu konferansta da benzer bir yarışma düzenlendi. CTF yarışmasında 11 aşama vardı. Canlı canlı izlediğim yarışmayı malesef ki hiçkimse kazanamamıştı. Şimdi bir yenisi düzenleniyor.

Yeni yarışma internet üzerinden ve bütün hackerlere açık olacak.  Amaç HackMe yarışmasında kendini gösterecek hackerler aranıyor…

Yarışanın amacı sistemler üzerinde alınan güvenlik önlemlerinin ne kadar hayat kurtarıcı olacağını görebilmek ve alınmayan güvenlik önlemlerinin nelere mal olabileceğini kanıtlamak.

Yarışma hakkında bilgi : http://blog.lifeoverip.net/

Yarışmanın düzenleneceği sayfa : http://hackme.lifeoverip.net/

Capture The Flag yarismasi 25 Aralik 2009 19:33’de acilacaktir…

“Sıkıysa Hack Et..!” üzerine 8 yorum

 1. Ettiler hocam.İndexte adınız geçiyor bunlara dur diyecek yok mu ki? Neden şikayet edilmiyor nerde bilişim suçları?

  Cevapla
 2. Aslında sitemim bu sitenin hacklenmesine değil hackme yarışması sonuçta ama benim sorduğum neden siteler hacklendiğinde bir yaptırım uygulanmıyor.Bilişim suçları kapsamına girmiyor mu? Bir coldhackerz mı ne var illegal olduğu yetmiyor pkk propagandası yapıyor index attığı sitelerde neden ses çıkarılmıyor?

  Cevapla
 3. Suçu ve suçluyu teşvik etmek, özendirmekte suçtur aman dikkat.
  Bilişim suçları dairesi polis teşkilatı içerisinde yer almaktadır. İşte adresi : http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/
  burdan da mail yazarak ulaşabilirsiniz. Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü İhbarlarınızı beklemetedir.

  Cevapla
 4. her ne kadar eski bir meslek olsada benim icin bu tarz işleyişlerin yanlış olduğunu düşünüyorum artık coluk cocuk işi oldu bu işler.

  sadece eğo tatmin etmek icin bu tarz eylemler yapanlar cok ama gercek bilgiyi kullanıp bu işi yapanların emeklerinede kimsenin diyecek bir sözü olmadığını düşünüyorum

  Cevapla
 5. gunaydın bu yarışma gercekten bu konun onemli oldugunu gosterecek biz turk bilişimcilere ve turk iş adamlarına teakolik olarak uzerine dusen gorevi super yerine getirmek harika teakolik olarak sende boyle veya benzeri yarışma duzenleme olabilirmi ceh egtim yazıları yarım kaldı lutfe devam
  seni teakolik bize samimi yardımların ve sektorun onemli elemanlarından oldugun icin teskkur diyorum

  Cevapla
 6. Boş lafları bırakın yaf ayı ulaşamadığı bala ekşi dermiş kaidesince uzanamadığınız dala taş atmayın. Bence hackerlık ülkemizin bir çok alanında -özellikle teknolojik silah olarak – kullanılabilir. Zeki ve zekasını işleten insanlara ülkemizin ihtiyacı var.

  Cevapla

Yorum yapın