AFL Sosyal Ağlarda Güvenlik Semineri

Sosyal ağların kullanımı, beraberinde getirdiği sosyalleşme, kendini özgürce ifade edebilme ve hızlı iletişim kurma gibi avantajlarından dolayı gitgide yaygınlaşmaktadır. Özellikle genç nüfusun sosyal ağlardaki yoğunluğu dikkat çekmektedir. Ülkemizdeki gençlerin Facebook, Twitter ve Friendfeed gibi sosyal ağları kullanma yaşı ise her geçen gün düşmektedir.

Bilgi güvenliği, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin sosyal ağları kullanırken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurdur. Derneğimiz, gençlerimize sosyal ağlarda güvenlik konusunda bilinç kazandırmak amacıyla, 15 Nisan 2011 tarihinde, Ankara Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’nde SOSYAL AĞLARDA GÜVENLİK konulu bir seminer düzenlemişti. Seminere yaklaşık 250 lise öğrencisi katılmıştı.

Gençlerimizi sosyal ağlarda güvenlik konusunda bilinçlendirme çabalarımızın devamı olarak, derneğimiz yönetim kurulu üyelerinden Aysun Tuncer, 12 Mayıs 2011 tarihinde, Ankara Fen Lisesi’nde SOSYAL AĞLARDA GÜVENLİK – GÜVENLİ FACEBOOK KULLANIMI konulu bir seminer düzenlemiştir. Seminere yaklaşık 300 lise öğrencisi katılmıştır.

Ssunumu buradan indirebilirsiniz.

 

“AFL Sosyal Ağlarda Güvenlik Semineri” üzerine 2 yorum

  1. sosyal ağlarda güvenliğin önemini vurgulayan bu güzel konferansa katılma şansı bulabilmeyi isterdim gerçekten. Sunumu hemen indiriyorum..

    Cevapla

Yorum yapın