Air Ties den Teknik Destek elemanlarına üyük kolaylık..!

İş te AirTies den yepyeni mükemmel ötesi bir program o programcıların ben parmaklarını seveyim ….. İşte Airties programı ve açıklaması …

AirTies’ın geliştirdiği WLANScope programıyla kablosuz ağınızdaki cihazların sinyal gücünü, gürültü düzeyini ölçümleyebilir; şifre, kanal, hız ve protokol bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu sayede kablosuz cihazlarınızı en optimum şekilde konumlandırıp daha azami verim alabilirsiniz. WLANScope programının çalışması için, bilgisayarın dinlenecek kablosuz ağa AirTies WUS-200 Kablosuz USB Adaptörü veya PCC-2 Kablosuz PCMCIA Kartı ile bağlı olması gereklidir.

Programı çalıştırdığınızda çevredeki kablosuz cihazları algılayacaktır:

Ölçümlemek istediğiniz kablosuz cihazın satırına çift tıklayınız.

Seçilen Kablosuz Erişim Noktasının adı, grafiğin tepesinde görülebilir (yukarıda AIRTIES).
Mavi grafik, seçilen erişim noktasının sinyal gücü grafiğidir.

Bulunulan noktada sinyal gücü -57 dBm in üzerinde ise sinyal gücü mükemmel seviyededir. -57 dBm ile -73 dBm arasındaki sinyal güçleri “iyi” olarak nitelenir. -70 dBm’in altındaki sinyal güçleri orta seviyededir ve bağlantı hızında azalmalar veya bağlantıda kopmalar yaşanabilir.

Kablosuz ağınızı genişletmek için Airties Kablosuz Erişim Noktası cihazlarını “Tekrarlayıcı” (Repeater) olarak kullanabilirsiniz.

Repeater’ı sinyal gücünün -70dBm den yüksek olduğu bir yerde konumlandırmanız en yüksek performansı almanızı sağlayacaktır. Sinyal gücü grafiği mavi çizginin üstünde kaldığı sürece kabul edilebilir seviyededir. Kablosuz erişim noktası cihazının yerini veya anten yönünü kullanıcılara göre değiştirerek sinyal gücünü arttırabilirsiniz.

Kırmızı grafik ise, seçilen erişim noktasının çalıştığı frekanstaki gürültü seviyesini göstermektedir.
Gürültü seviyesinin -82 dBm in üzerinde olması kablosuz bağlantınızı yavaşlatabilir hatta koparabilir. Gürültü grafiği kırmızı çizginin üzerine çıkıyorsa, bağlandığınız kablosuz erişim noktasının çalışma frekansında sorun var demektir. Gürültü gücü çevredeki 2.4 GHz frekans bandında çalışan diğer kablosuz erişim noktaları, telsiz telefonlar veya mikrodalga fırın gibi elektronik cihazlardan kaynaklanabilir.
Gürültü gücünü azaltmak için kablosuz erişim noktanızın web arayüzüne girerek, çalıştığı kanalı değiştirebilirsiniz. Erişim noktanızın yerini değiştirmek de gürültüyü azaltabilir.

“Air Ties den Teknik Destek elemanlarına üyük kolaylık..!” üzerine 4 yorum

  1. size ulaşmak mümkün değil sürekli arıyorum fakat operatörden başkasıyla görüşemiyorum. yapacak bir şey bulamadım ve faks çektim ama bana yine dönülmedi lütfen aramanızı istiyorum tel: 0 536 839 6291

    Cevapla
  2. benim sorunum devicesteki kamera seçimini düzeltmek nereden yapabilirim pc otomatik güncelleştirmeden kameramı deil ekran kartını seçti.kamera seçiminde A4 TECH USB Camera H yazması gerekiyor ama bbende ekran kartımınki var yani AverMedia bunu gerçek ayarlara nasıl çevirebilirim yardım pls

    Cevapla

Yorum yapın