AirTies 5650 İnceleme

Artık yüksek hızda İnternet devrini yaşıyoruz. Çok yakında Gigabit’ler seviyesine ulaşacağımıza da eminim… İnternet teknolojisi geliştikçe, bizlere yüksek hızda İnternet bağlantısı hizmeti sunulmaya başlandıkça, kullandığımız cihazların uyumluluğu da söz konusu olmaya başladı.

Sabit disklerimizin hızı, kablolama yapısı, kaliteli bir  modem, kalın duvarlar, kablosuz şifreleme ve sinyal güçleri gibi birçok etken direk olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün sizlere yüksek hızda İnternet bağlantısı desteği veren AirTies 5650’den bahsedeceğim. Airties 5650, gelişmiş bir modem olması yanı sıra, Torrent de destekliyor.

Bunların yanı sıra,  USB paylaşım, medya sunucusu ve router desteği ile de dikkatimizi çekiyor. Artık sadece bir modem almıyoruz, bir medya sunucusu olarak da kullanabileceğimiz yüksek hızda modem sahibi oluyoruz.

Airties 5650 ADSL2 ve VDSL2 desteği sunuyor. Router özelliği bulunan Airties 5650’de 4 adet ethernet çıkışı, USB girişi ve bir adet Wan girişi  olduğunu görüyoruz. Kablosuz olarak 300 MBps’e kadar destek veren Airties 5650 ile yüksek hızda dosya transferi sağlamak mümkün!

Ürünün aynı zamanda USB desteği de mevcut. USB üzerinden bir yazıcıya bağlayabileceğiniz gibi bir disk bağlayarak ağ üzerinde paylaşıma da açabiliyorsunuz.  Kısacası yazıcınız Wifi desteğine, sabit diskiniz de bir paylaşım sunucusuna dönüşebiliyor.

Airties 5650, AirTouch ile uyumlu cihazlarla anında şifre alışverişi ve senkronizasyon sağlayabiliyor. Bu özellik sayesinde tek bir tuşa basarak, ev ağınıza kolayca yeni bir cihaz tanımlayabiliyorsunuz.

AirTies 5650’nin dikkatimi çeken en önemli özelliği Bittorrent desteklemesi oldu. İnternet üzerinden dosya indirme imkanı sunan bu özellik sayesinde yüksek boyuttaki dosyalarınızı bile, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan Airties 5650 ile indirebiliyorsunuz. Elbette ki dosyayı bir diske kayıt etmesi gerekiyor. Bunun için de USB bir diski cihaza bağlamamız gerekli…

Teknik Özellikleri;

 • ADSL2+, VDLS2,
 • Router özelliği
 • Medya sunucu özelliği,
 • Bittorrent desteği,
 • AirTouch desteği,
 • 300 Mbps hız desteği,
 • Kablolu ve kablosuz İnternet bağlantısı,
 • USB desteği,
 • Kablosuz olarak 2.4GHz 802.11b/g/n desteği
 • USB’den yazıcı bağlama desteği
 • 4 çıkış Ethernet portu
 • 1 çıkış Wan portu

Not: Firmware update yapmayı unutmayınız!

Hızlı iletişim kurmak veya ağınızı paylaştırmak için 1000 Mbps destekli olan WAN portunu kullanabilirsiniz. (Teknik bilgi gerekebilir.) AirTies Air 5650’de Mesh teknolojisi kullanılıyor. Beton yapıların duvarlar kalınlıklarından dolayı sinyalleri etkilediğini iyi biliyoruz.  Mesh teknolojisi sayesinde kalın duvar ve betonarme sinyallerin zayıflaması sorununu tarihe karışıyor! AirTies tarafından geliştirilen ve Mesh protokolünü destekleyen cihazlarla bağlantınızı katlar arası, hatta binalar arası taşıyabilmeniz dahi mümkün.

2.4 GHz bandı destekleyen ve antenlerini dahili olarak konumlandıran, şık bir tasarıma sahip AirTies 5650’de DLNA desteği de unutulmamış. Ürünün üzerinde bulunan USB çıkışı 3.0 destekliyor. Bu sayede bağlayacağınız disklerle de hızlı bir transfer gerçekleştirebilirsiniz.

“AirTies 5650 İnceleme” üzerine 4 yorum

 1. Ben kullanıyorum airtesin bu modelini gayette memlunum.Yalnız dikkatimi çeken şey çekim gücü oldu 2dblik anteni olmasına rağmen 140metrekarelik bi evde rahatça kullanabiliyorum.Airtesin bu modelini almayı düşünürseniz,gayet kaliteli ve stabil çalışam bir modem.

  Yanıtla
 2. Bağlantı kesikliği sıkıntısı olan bir tanesini satın alırsanız yandınız. Teknik servis sağlam diyerek geri gönderiyor, ürün değişimi yapmıyorlar. Ben riske girmeyin derim.

  Yanıtla
 3. ttnet kampanyaya girdi. bu modemi veriyordu. o kadar sevindim alayım diye. 80 tl fiyatıyla vericeklerdi. kabul ettim. eve zyxel modem geldi 😀 aradım stokta ne varsa onu gönderebiliriz dediler. ama kabul etmedim. kendim kafayı taktım bu modeme alıcam 😀

  Yanıtla
 4. USB portuna Flash disk takiyorum. Depolamayi kullanamiyorum evimde PC yok mobil üzerinden USB depolamayi kullanabilirmiyim. kullanabilirsem nasil olucak Yardim ederseniz çok sevinirim.

  Yanıtla

Yorum yapın