Thermaltake Massive23 GT İnceleme

Thermaltake_Massive23_GTMalum havalar aşırı sıcak ve bu sıcak günlerde nasıl ki rahatsız oluyorsak, bilgisayarlarımız da aşırı ısıdan dolayı arıza yapabiliyor. Oyun oynayan dizüstü kullanıcıları ise sabit disklerinin yanması, ekran kartlarının bozulması konusunda dertlidir.

Birçok dizüstü bilgisayarda ortaya çıkan arızaların en büyük sebebi aşırı ısınma olarak görülebilir. Soğutucu fanları aşırı sıcak hava ve yüksek hızda çalışan donanımları soğutamaz hale gelebiliyor. 

Çözüm için iyi bir soğutma sistemi…

Dizüstü bilgisayarlarımız, yüksek performanslarda çalışırken soğutma sisteminiz iyi değilse, aşırı ısınarak performans kaybına ve arızalara yol açabilir. Aşırı sıcak havalar için iyi bir soğutma sistemi kullanmalıyız. Cihazın içini açıp, fanları modifiye edemeyeceğimize göre…

Yapmamız gereken iyi bir soğutma sistemi kullanmak!

Thermaltake Massive23 GT’de bu soğutma sistemlerinden biri olarak satılıyor. Dizüstü bilgisayarlarınızı 10 ila 17 inçe kadar desteklemekte…

Thermaltake_Massive23_GT_kutu   Thermaltake_Massive23_GT_on_yuz   Thermaltake_Massive23_GT_ayak

Alüminyum ve plastik malzemeden oluşan Thermaltake Massive23 GT üzerinde 200 milimetrelik bir kırmızı ledli fan bulunuyor. Dik kullanımlar için ön tarafta tutucu ayakları görüyoruz. Yatay kullanımlar için de dizüstü bilgisayarınızın kaymasını engelleyen tutucu süngerler unutulmamış. Dört kademeye kadar dizüstü bilgisayarınızı dik kullanabiliyoruz. Alt kısımdaki ayaklar plastik ve dik kullanımlarda cihazınızı alttan tutuyor.

Arka kısımda, kenarda fan hızını kontrol edebileceğiniz bir ayar düğmesi bulunuyor. Yan tarafta açma / kapama tuşu, mini USB girişi, çift USB girişi konumlandırılmış. Cihaz elektriği mini USB ile bilgisayarınızdan alıyor ve fan elektriği USB üzerinden alarak çalışıyor.

Thermaltake_Massive23_GT_USB   Thermaltake_Massive23_GT_Yan_USB   Thermaltake_Massive23_GT_Ayarlama

Fanımız 200 mm çapında ve  ışığı kapatılıp açılabiliyor. Kırmızı ledli fan, sayesinde ortamı renklendirebilirsiniz. Alt kısımdaki fanımız 600 – 200 rpm arasında dönüş hızına sahip. Aynı zamanda 17 dBA gürültü çıkarıyor. Elbette ki fan hızını artırıp, azaltabiliyoruz. 0,32 mm H2O hava basıncına sahip fanımız iyi bir soğutma sağlıyor.

Dizüstü bilgisayarı ile oyun oynayanlardansanız,  Thermaltake Massive23 GT’yi kullanarak ortaya çıkan ısıyı gözle görülür bir şekilde düşürebilirsiniz.

Yandaki USB’ler sayesinde ek USB bağlantısı sağlıyor. Boyutları ise 376 x 300 x 51.5 mm olarak karşımıza geliyor. Taşımak kolay şık bir görünümü var, ancak 900 gram kadar bir ağırlığa sahip olduğunu söylemek gerekli.

Thermaltake_Massive23_GT_yukari   Thermaltake_Massive23_GT_Fan_Ayar   Thermaltake_Massive23_GT

Performans olarak GT modelinin önde olduğunu söyleyebilirim. Ancak daha sessiz bir soğutma sistemi arıyorsanız LX modelini tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın