Akıllı Telefonların Güvenliği İçin ESET Mobile Security

ESET, Avusturya merkezli bağımsız antivirüs araştırma firması AV-Comparatives’in hazırladığı Mobil Güvenlik incelemesinde akıllı telefonların sahip olabileceği en iyi güvenlik uygulaması olarak gösterildi.

Proaktif tespit teknolojisinin lider ismi ESET, bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’in hazırladığı ‘Mobil Güvenlik İncelemesi’nde Android tabanlı cihazlara yönelik ürünü ile yer aldı.

AV-Comparatives ESET Mobile Security ürününü, Antivirus, Antispam, Anti-Theft, SIM-Eşleştirme, Uzaktan Silme, Uzaktan Kilitleme gibi birçok açıdan inceledi. AV- Comparatives ESET’in kusursuz kurulumuna övgüde bulunarak raporunda Diğer ürünlere göre geniş ayarlama seçenekleri mevcut. ESET Mobile şu an için akıllı telefonların sahip olabileceği en iyi güvenlik elemanlarına sahip“ tanımlamasına yer veriyor. ESET Mobile Security for Android tüm önemli kategorilerde yüksek puanlar elde ederken düşük pil tüketimi ve zararlı yazılım tespit oranları ile üst düzey ürünler arasında yerini aldı.

ESET Mobile Security Ürün Müdürü Miroslav Majtáz konu ile ilgili olarak;  “ESET Mobile Security geliştiricileri bir takım olarak müşterilerimizi mobil olarak da koruyabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. AV-Comparatives gibi bir otoritenin teknoloji ve yeteneğimizi övmesinden gurur duyduk ” dedi.

AV-Comparatives tarafından hazırlanan raporun tamamına ulşamak için ;

http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_mob_201209_en.pdf

Yorum yapın