Allah’tan Kriz Türkiye’yi teğet geçiyor

Hani diyorlar ya Kriz Türkiye’yi teğet geçiyor diye… Allah’tan teğet geçiyor ya vursaydı ne olacaktı ?

2000 krizini unutmamışsınızdır. Yine öyle bir krizin eşiğindeyiz. Parası olanlar borsadan ve yatırımlardan el çektiler dolara altına euroya yatırdılar. Parası olmayanlar ise 3 kuruşluk maaşın peşinde birde kriz var diye işten çıkarmalar maaşların geç ödenmesi….

Sonuç yine aynı değişen hiçbirşey yok. Olan yine halka oluyor.  X kişisinin döneminde kuyruğa girdik, Y kişisinin döneminde kemer sıktık, Z kişisinin döneminde aç kaldık… Hep böyle mi olacak ? Sanırım dünyanın kanunu bu.

Allah’tan kriz Türkiye’yi teğet geçiyor.

Allah’tan kriz vurmadı sadece yokluyor.

Allah’tan Amerika batmadı yoksa ne olurdu ?

Allah’tan … Herşey Allah’tan bizi bu hallere düşürenler sebebimiz… Bizi bu hallere düşürenler …

“Allah’tan Kriz Türkiye’yi teğet geçiyor” üzerine 4 yorum

 1. kusura bakmayın ama, donuna kadar imf ye açılmış bir ülkenin ekonomisi dünyü çapındaki bir krizden nasıl etkilenmeyecek ben anlamyıyorum. allah bu zavallılara hiçmi beyin vermemiş. biraz marx okusun bunlar. adam 150 yıl önceden söylemiş bu devrevi krizlerin sebeblerini..
  saygılar…

  Yanıtla
 2. Yok canım kriz bizi hiç etkilemeyecek. Olur mu öyle şey. Biz dünyada yaşayan bir ülke değiliz ki. Diğer ülkelerin borsalarından bizene. Bizim borsamız bizi ilgilendiriyor.

  Başbakan da “biz dersimizi aldık bize birşey olmaz.” diyor. Akşam başını yastığa koyduğunda ne düşünüyor acaba?

  Yanıtla
 3. gerçekten çok güzel düşünce okadar borç okadr işten çıkrtılan insan maşşlarını alamayıp sıra bekleyenler… desein dursunlarr kriz türkiyeye wurmadı diee

  Yanıtla
 4. @harabi
  Sanırım kafan iyi yada cahil kalmışsın. Türkiyenin IMF’ye olan borcu bitmek üzere 2-3 milyar dolar civarında bir şey kalmış. Başbakan diyor ki, biz bunu bir çırpıda ödeyebiliriz ama neden sıkıntıya girelim ki ? O yüzden yavaş yavaş ödüyorlar, 1-2 seneye borç falan kalmaz Allah’ın izniyle.
  Eskiden IMF bize borç para verirken %65 faizle veriyordu, şimdi sadece %6 ona da biz tenezül etmiyoruz.
  Eskiden Standards and Poor’s da kredi notumuz CC’yken şimdi neredeyse AA olacak şuan BBB-(AA’ya yakın).
  Terör konusuna gelince, madem öyle 2002’de MHP neden bitiremedi terörü ? Madem çok başarılıysa. Koalisyon hükümetleri neden bitiremedi ?
  Kimi okuyorsan oku ama, cahil kalma biraz da dünyayı takip et..
  Hamza yorumu yayınlarsan çok sevinirim arkadaşım.

  Yanıtla

Yorum yapın