Altas Grubunu Dinlediniz mi?

AtlasSony Music etiketiyle müzik marketlerde yerini alan ilk albümleri “Selam Yabancı”yı müzikseverlerle buluşturan Atlas grubu, gerçekleşen lansman konserinde şarkılarını ilk kez dinleyicilerle buluşturdu.

Vokalde Tuna Kiremitçi, gitarda Burak Aldinç, bas gitarda Can Yalım, tuşlu çalgılarda Selim Öztunç ve davulda da Hasan Köseoğlu’ndan oluşan Atlas, ‘Selam Yabancı’ adlı ilk albümünü Jolly Joker sahnesinde tanıttı.

Türk rock müziği alanında kendisine iddialı bir yer edinmeye hazırlanan Atlas, konserine geçtiğimiz hafta dinleyicilerle buluşan, albümün çıkış şarkısı “Tabanca” ile başladı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan grup, “Selam Yabancı” albümünde yer alan şarkıların yanı sıra, bu geceye özel hazırladıkları repertuvarda Tuna Kiremitçi’nin eski grubu Kumdan Kaleler’de seslendirdiği “Bu Aşk Burada Biter” ve “Sana Dair” gibi şarkıları da seslendirerek, kendilerini izlemeye gelenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Albümde yer alan “Canavar” şarkısında gruba eşlik eden Aylin Aslım ise gecenin sürpriz ismi oldu. Atlas ve Aylin Aslım’ın “Canavar” düeti dinleyicilerden büyük alkış aldı.

İlk klip “Tabanca”ya

Geçtiğimiz ay radyolar aracılığıyla müzikseverlerle buluşan, albümün sözü ve müziği Tuna Kiremitçi imzalı çıkış şarkısı “Tabanca”ya çekilen video klibin yönetmenliğini, alternatif müzik alanında ilgi çeken işlere imza atan Evren Arasıl üstlendi. Çekimleri iki gün süren klipte İstanbul’un hepimiz için süregelen tehlikeli ve tekinsiz hali grubun köpeği Atlas’ın gözünden yansıtılıyor.

İstanbul sokaklarında tura çıkan ve farklı noktalarda hepimizin bir İstanbul gecesinde yaşayabileceği badireleri atlatan Atlas’ı, Doberman cinsinde “Orianthe” isimli eğitimli bir köpek canlandırdı. İstanbul’un çeşitli sokaklarında gerçekleştirilen dış çekimlerde on kişilik bir cast ekibi kamera karşısına geçerken, grubun performans görüntüleri ise Sancaktepe’de bir fabrikada çekildi.

Yaklaşık 20 kişilik bir teknik ekibin çalıştığı klibin prodüktörlüğünü C-Pro’dan Doruk Doğan üstlendi. “Tabanca”, müzikseverlerin oldukça dikkatini çekecek video klibiyle ekranlardaki yerini aldı.

https://facebook.com/AtlasMusicTR
https://twitter.com/AtlasMusicTR
https://youtube.com/watch?v=6W15tPhTRO4

Yorum yapın