Türkiye’de Tüketiciler 15.6” Tercih Ediyor

nirvana_csyBasın Bülteni – Pazar rakamlarına baktığınızda, Türk tüketicisinin %85 oranında 15.6” ekranları tercih ettiği görüldü.

Casper, 1200 bayisinden gelen analizler ve tüketici araştırmalarından çıkan sonuçları dikkate alarak dizüstünde yepyeni iki modele daha imza attı. Teknoloji tutkunlarının, dizüstü bilgisayardan ilk beklentisi tahmin edilenin aksine “geniş ekran” ve “performans” oluyor.

Teknoloji tutkunlarının tablet ve akıllı telefon kullanmalarına rağmen, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarına olan ihtiyaçları azalmıyor. Teknolojinin yenilikçi markası Casper’ın tüketicilerle birebir yaptığı araştırmalarda çıkan sonuçlar, yeni nesil teknoloji kullanıcısı profilini ortaya koyuyor.

Türkiye ve dünya teknoloji tutkunlarının, dizüstü bilgisayardan ilk beklentisi, tahmin edilenin aksine “geniş ekran” ve “performans”. ‘
Tüketicinin Vazgeçilmezi Geniş Ekran- Üstün Performans Rakamsal olarak genel bilgisayar pazarında daralma yaşanıyor.

Bunun sebebi kullanıcıların artık daha uzun vadede pc değişikliğine gitmek istemesi. Özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcıları, aldıkları ürünü 3-4 sene kullanmayı planlıyor. Bu yüzden de kullanıcının isteği üstün performans ve dayanıklılık oluyor. Tüketicinin ikinci beklentisi ise ince tasarım ve geniş ekran.

Yeni Dönem Casper Nirvana CSY ve CHY İle Başlıyor
1200 bayisinden gelen analizler, zincir mağazalardaki personel ve yapılan diğer tüketici araştırmaları sonucunda Casper dizüstünde yepyeni iki modele imza attı. Casper’ın en iddialı modellerinden biri olan, yeni 4. Nesil Intel Core™ işlemcili Nirvana CSY iş hayatını hızlı yaşanlar için yol arkadaşı oluyor.

nirvana_chyYeni Modelin Mimarı Teknoloji Kullanıcıları
Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının performans beklentisine en iyi şekilde cevap veren Casper Nirvana CSY, üçüncü nesil işlemcilere göre %15 daha hızlı kullanım sağlıyor. Bilgisayarın uyku modundan çıkması, 3 saniyeden daha az sürüyor.

Grafik konusunda, yeni 4. Nesil Intel işlemcilerin sağladığı performans artışı, Nvidia 2GB GT745M ekran kartı ile taçlandırılıyor. Crystal Sound Teknolojisi ile kusursuz ses sizi sarıyor. Hoparlörün kabin içerisine yerleştirilmesiyle akustik zenginlik sağlanıyor ve böylece yüksek seviyelerde bile sesin çatallaşması engelleniyor.

Tasarımı ve Gücü Birleştiren Bilgisayar
Yeni Nirvana Casper CSY performansını tasarımıyla tamamlıyor. Üründe yer alan siyahtan koyu griye renk geçişi performans ürünü bu modele dinamik bir hava katıyor. Kategorisinde yer alan standart 15.6” dizüstü bilgisayarlara göre %30 daha ince tasarımı da performans ürününün göze de hitap etmesini sağlıyor.

Casper Nirvana CHY Gücü ile Çok İddialı
Yeni Casper Nirvana CHY dizüstü bilgisayar da, yeni 4.Nesil Intel Core işlemciler ve Nvidia 2GB GT740 ekran kartı hızlı, akıcı… Ani şoklarda sabit diski koruyan G-Sensör teknolojisi de veri depolamada ekstra güvenlik sunuyor. Dizüstü bilgisayarında performans arayan kullanıcıların dikkatlerini çekecek olan yeni Casper CHY kullanıcılar için çok iyi bir alternatif olacak.

Casper Nirvana CSY Teknik Özellikler :

 • Yeni 4. Nesil Intel® Core™ İşlemciler
 • Nvidia 2GB GT745M ekran kartı (Direct X 11.1 ve Open GL 3.2 destekli)
 • 15,6” WXGA (1366×768) HD LED Ekran
 • Standart 15,6” dizüstü bilgisayarlara göre %30 daha ince dizayn
 • Crystal Sound teknolojili 2 Watt Hoparlor
 • Bluetooth + Wireless Combo
 • Fiyat aralığı: 1574 TL – 2349 TL + KDV

Casper Nirvana CHY Teknik Özellikler :

 • Yeni 4. Nesil Intel® Core™ İşlemciler
 • 2 GB DDR3 Nvidia GT740M Ekran Kartı
 • 15,6” WXGA (1366×768) HD LED Ekran
 • Göz alıcı mavi ışıklı, dokunmatik, multimedya tuşları
 • 6 Cell Batarya
 • Fiyat aralığı: 1279 TL – 2199 TL + KDV

“Türkiye’de Tüketiciler 15.6” Tercih Ediyor” üzerine bir yorum

 1. Ülkede büyük ekranlı cihazların tercih edilmesinin önemli nedenlerinden biri oyun. İnsanlar almışken “birazda oyun oynarım ekranı büyük olsun.” kafasındalar. Diğer yandan günümüzde notebooklar masaüstü pc’ler yerine daha revaçta olduğu için insan mobiliteden çok ev içinde kullanabilirliğe bakıyorlar. Benim söyliceklerim bu gadar :))

  Yanıtla

Yorum yapın