Altivi Aldatmacası ve kendini uyanık zannedenler…

Adını vermek istemiyorum ama bir arkadaşım var sağolsun arada bir yanıma gelirdi Altivi ‘den bahseder giderdi. Her seferinde bak bak bak…

__Gördün mü kaça gitti 40milyarlık araba 14 milyara gitti gördün mü ?

__Ulen olmaz inan ma

__OLurmu abi bak adam resim çektirmiş aha burada işte bak bak

__Dostum inanma bak böyle şeyler aldatmaca bu adam sana 40 milyarlık arabayı niye 10 milyara versin ? Babasının oğluna vermez inanma..

__ Yok abi ben para yatırdım bak süper bir araba bir gün buradan araba alacağım ve sen hayret edeceksin hemde 10 milyara 100 milyarlık araba alacağım görürsün dur şu 20YTL yi havale edip teklif vereyim.

__Dostum parana yazık yapma..

__ ??

Ne dediysem yinede Altivi’ye girer para yatırır teklif verirdi sağolsun … Fakat malesef ki düşündüklerim karşımıza çıktı.. Altivi arkasındaki şebeke çökertildi.

http://www.zehirliorumcek.net/ adresinde okudum bugün daha sonrada Google de bir aradım ki sormayın Altvi den 35 kişiyi gözaltına almışlar bile valla helal olsun her zaman derim ulen sana 100 liralık bir malı niye 30 liraya versinler adamların sloganları bile ofsayt ” %70 Daha ucuz ” hiç aklınız alıyor mu ?

Sonunda kafeslemişler Altivi çalışanlarını iyide oldu milleti dolandırmak neymiş görsünler…

“Mehmet Germiyanlıgil, Fatih Aksoy, Alinur Velidedeoğlu ve Emre Ergani’nin kurucusu olduğu altivi şirketinin 35 çalışanı çete suçlamasıyla gözaltına alındı..”

Peki nasıl dolandırıyorlar milleti ?

100 milyarlık arabayı 30 milyara açık arttırmaya çıkartıyorlar. Tabi burada fiyatı yüksek tutmuyorlar mümkün olduğunda düşürüorlar 100 milyarlık arabaya zaten 30 milyar teklif verebiliyorsun en fazla. Fakat belirli bir katılımcı olması gerekiyor.. 6000 kişi katılacak diyorlar 6000 kişi sisteme 20Şer YTL para verip giriyor ve teklif veriyorlar.. Araba kime gidiyor kendi şebekelerinden birine peki başvuranların 20şey YTL si ? Yani 20YTL X 6000 = 120 Milyar kendi ceplerine gidiyor 🙂

Ulen harbi şeytaın bile aklına gelmeyecek bir sistem kurmuşlar millet ulen ya bana çıkarsa 30milyara 100 milyarlık araba alırım beeee satarım onu gider 3 tane daha araba alırım…

Yok daha neler babasının oğlu musun sana bedavaya araba versinler ?

Aldanmayın dostlar aldanmayın… Birde şu beleş kontör beleş tatil yazan reklamlara beleş çekiliş bedava ne yazıyorsa bir durun düşünün böyle birşey mantıklı olabilir mi ?

Şöyle olur bir pantolon alana bir tane badava o zaman dersin ki demekki bu adam pantolondan %300 kar ediyor..

Fakat 100milyarlık arabayı 30milyara veriyorlarsa bir durun düşün derim… ulen bir arabayı kaça alacak maliyeti ne ? Fabrika bile %70 kazanmaz yuhhh

Helal olsun güvenlik ekiplerimize helal olsun …

“Altivi Aldatmacası ve kendini uyanık zannedenler…” üzerine 6 yorum

 1. Bir keresinde son model bir BMW 5 serisi otomobili 30 bin YTL civarında buradan satın alıp kaputuna oturarak fotoğraf çektiren genç elemana çok özenmiştim ve biraz da katılmak istemiştim. Fakat emek verilmeden kazanılan birşey olduğundan yani bir nevi şans oyunu olduğunu düşünerek katılmaktan vazgeçmiştim. Çünkü buradan kazanılan şeyler haramdır bence. Sonunda gördük ki o poz verenler bile sahteymiş, yani kendi adamlarıymış. İnsanları bu kadar enayi yerine koyup, resmen aldatıyorlar. Yazık doğrusu…

  Yanıtla
 2. Güvenlik teşkilatımıza valla helal olsun. Zehirliörümcek demişki birde şu kontör aldatmacalarına bir el atsalar aslında haklı birde onları basıp içeri alsalar yaa süper olur.. Milyonlarca insanın canını yakıyorlar..

  Yanıtla
 3. kimsenin bedavaya ürün vermeyeceğine inanıyorum hele bu dönemde, her bedava + indirimin altıda bit yeniği aramak lazım. yine de kanacak insanlar oluyor işte

  Yanıtla
 4. Şimdi hocam, eğer ürünleri kendi elemanlarına veriyorlarsa bu işte hile var demektir. Arkadaşımın arkadaşından duyduk adam Nokia telefon kazanmıştı, gördüm şahit oldum yani. Sonra araştırmaya başladım hatta kredi bile ekledim hesabıma sonra vazgeçtim paramı geri aldım. Çok ama çok akıllıca bir sistem kurmuşlar ve açık kapısı yok (ürünleri kendi elemanlarına verme durumu dışında/eğer varsa bu olay).
  Kimse şikayet edemez çünkü kurallar var, okuyup kabul etmelisiniz, en ucuz teklifi verseniz bile o teklifin bir benzeri olmamalı. Eğer varsa teklifiniz düşüyor. Bunuda okuma ve anlama kapasitesine sahip her insan kavrayabilir. Tekrar ve tekrar söylüyorum ürünler başka birine gitmiyorsa ortada bir hile ve üçkağıt yok.
  Hata yine bizde, ben mesela bir heyecanla para aktardım sisteme. Sonra oturup iyice bir düşündüm hesap kitap ettim loto oynasam bundan daha şanslı olurum dedim çıktım birdahada girmedim o siteye. 250knt işleride böyledir, ne yazık ki kafası çalışmayan insanlar/en çok internetle yeni tanışan insanlar düşüyor bu hatalara.

  Yanıtla
 5. Benim anlamadığım nokta şu, karşılaştığım bütün altivi hakkında yorumlarda belliydi zaten niye o kadar ucuza versinler şeklinde yorumlar gelmiş.

  düşünmüyormusunuz yoksa nedir anlamış değilim. teklif ücretleri denen birşey var, adam teklif ücretlerinden aracın parasını çıkarıyor zaten sonra %70 ucuzu bırak bedava bile verir.

  biraz daha mantıklı yorumlar yapsak keşke.

  Yanıtla

Yorum yapın