Windows Vista Üzerinde Outlook Kilitleniyor. Mail Aktarımı

Merhaba arkadaşlar patronumun bir Vaio ‘su var ama varya dehşet birşey gerçektende harika bir alet.. VGN-FZ31Z Zaten üzerinde 4GB Ram ve 300GB HDD ile gelen bir makina işlemcisi uçuk bir alet… Neyse aletimi tanıtacağız yoksam Üzerindeki Outlook probleminden mi bahsedeceğim daha fazla uzatmadan söze gireyim.

Patronum Yıldıray Bey bir ara Backup almış daha sonra Windows kurulunca O yedeği üzerine aktarmak için başlatış tam bu sırada birşey olmuş ve aktarım yarıda kesilmiş. Fakat veriler sağlam herşey ortada aktarım tam gerçekleşmemiş olsada istediği tüm dosyalar karşımızda sorun ise Üzerinde kurulu olan Office 2007 nin Outlook programı programı açtığınız zaman sağ alt taraftaki görevler sekmesi sürekli aşağıya doğru gidiyor ve hiç durmuyor. Ekran karşımızda olmasına rağmen Outlook da oluşan bir problem nedeniyle programı kullanamıyoruz. Saatlerce işlem yapıyor PC ama Outlook a dokunamıyoruz. Peki içeride gözümüzün önündeki 5000 den fazla mail ne olacak ?

Restore işlemini tekrar gerçekleştirmek isterdim ama Restoreden sonra bayağı bir kullanmış şimdi restore edip eskiye dönerse yeni verilerde sıkıntı çıkacak.. Acaba ne yapsak ? Outlook ‘u silip yeniden kaldıramayız bu kadar da mail var. Onarım işlemi ise bir işe yaramıyoru Outlook kilitleniyor…

Düşünürken beynimde bir ampül gördüm ama akp nin ampulü değil 🙂 Bu Eninstain’in ampulu 🙂 Hemen aklıma Windows Live Mail geldi. Windows Vista üzerinde standart geliyor. Outlook kadar olmasada gayet güzel bir program…

Zaten patronum Yıldıray Bey bu mail programını kullanıyor malesef ki eskisi kilitleniyor. Hemen programı açtım ve Dosya menüsünden AL seçtim Outlook u seçip ileri dedim..

Yaklaşık olarak 45 dakikadır içeriye maillleri alıyor sanırım bir yarım saat daha sürecek ama Outlook 2007 içerisindeki verileri böylelikle almış olacağız. Bu işlemden sonra Outlook ‘u kaldıracağım yeniden kuracağım. Sonrada Outlook ‘un içine Windows Live Mail programından aktarım gerçekleştireceğim. Şimdi Outlook dan Liveye veri aktarılırda Live ‘den Outlook ‘a veri aktarılır mı ? Bilmiyorum sanırım aktarılmaz ama bir yolunu bulacağım. Bütün verileri tekrar Outloook ‘un içerisine aktardığım zaman sizlerle tekrar paylaşırım.

“Windows Vista Üzerinde Outlook Kilitleniyor. Mail Aktarımı” üzerine 2 yorum

  1. Selamlar;

    Maillerini nasıl Windows Mail üzerine taşıdıysan, aynı mantıkla Outlook 2007 üzerine alabilirsin. Import-Import from another program or file…

    Teakolik istersen maillerinin bulunduğu *.pst dosyasını scanpst aracı ile onarmayı deneyebilirsin. Büyük ihtimal pst dosyan bozulduğu için kilitlenme oluyordur.

    yardımı olur umarım…

    Yanıtla

Yorum yapın