AMD Trinity Platformu Görsel Deneyimde Fark Yaratıyor

Dünyanın lider işlemci ve ekran kartı üreticilerinden AMD, bilgisayar dünyasında çığır açan APU Teknolojisi’nin 2. Nesli “Trinity” Platformunu çok yakında piyasaya sunacak.

 AMD, bugün Türkiye’ye özel düzenlenen ön lansmanda, “Trinity” Platformuna sahip dizüstü ve masaüstü bilgisayarların görsel deneyimi üst seviyeye taşıyacak özelliklerini paylaştı.

 AMD Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısı, AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ve AMD Türkiye Son Tüketici Pazarından Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Ömer Çelebioğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Konuşmasında AMD’nin Türkiye’deki büyüme hedeflerine dikkat çeken Çelebioğlu, “Türkiye, AMD’nin yatırım planları arasında en çok önem verdiği ülkeler arasında. Tam bir sene önce yasal Türkiye ofisimiz tekrar faaliyete başladı, geçen bir senelik süre zarfında, AMD Türkiye olarak META Bölgesi’nin en büyük pazarı konumuna geldik. Hedefimiz, AMD teknolojilerini Türkiye’de yaygınlaştırmak. Farklı tüketici ihtiyaçlarına göre kategorize edilmiş VISION platformlarımız sayesinde, tüketicilerin bilgisayar alımında ihtiyaçlarını tam karşılayacak seçimler yapabilmelerini sağlıyoruz” dedi.

AMD EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Stefano Chiavegati ise giderek dijitalleşen dünyada artık görselliğin ön planda olduğunu vurguladı.

Chiavegati, “Dijital dünya, görsel içeriklerin inanılmaz boyutlara ulaştığı farklı bir dünya haline geldi. YouTube’a dakikada 48 saatlik videonun yüklendiği, 1 gün içerisinde internet üzerinden 520 milyon dakikayı aşkın görüntülü konuşma yapıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu rakamlar katlanarak artacak. Yapılan araştırmalar, dijital medya gelirinin 2013 yılına kadar %270 oranında artarak 3,28 milyar doları aşacağını öngörüyor. 2014 yılında ise, 3D ve HD videoların, internet trafiğinin %46’sını oluşturacağı tahmin ediliyor” dedi.

Cihazlar küçülürken deneyim büyüyor!

Chiavegati, AMD’nin piyasaya sunacağı Trinity Platformu’nun görsel deneyimde fark yaratacağını belirterek, “ AMD olarak, 2. nesil APU’larımızda önemli derecede performans ve enerji tasarrufu artışları ile tüketicinin karşısına çıkıyoruz. Full HD görüntü ve üst düzey performans gösteren ultra ince ve hafif bilgisayarların geleceğin trendi olacağını biliyoruz. AMD olarak,  bu alanda genel kullanıma yönelik ultra ince segmentin oluşmasına yardımcı olacak düşük maliyetli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Trinity Platformu, bu alanda fark yaratan inanılmaz özellikler sunuyor” sözlerini kaydetti.

Trinity Platformunun Öne Çıkan Özellikleri:

  • 2012 yılına damgasını vuracak “Trinity” ile 2011 platformuna göre yüzde 29’a varan üretkenlik artışı elde edilecek.
  • “Trinity” Platformu, 2011 platformuna göre görsel performansta %56’ya varan artış gösterecek.
  • Trinity Windows™ 8 için geliştirilmiş özellikleri ile geliyor.
  • Trinity, yeni AMD Turbo Core 3.0 Teknolojisini sunuyor.
  • Trinity’de yeni HD Medya Hızlandırıcı özelliği bulunuyor.
  • “Trinity” ULV, AMD’nin 2011 A Serisi APU’sunun 35W performansını yarıya kadar tüketimle sağlıyor.
  • Trinity, piyasadaki tek üst düzey, dört çekirdekli, düşük voltajlı APU olarak dikkat çekiyor.
  • Trinity Platformuna sahip dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar 12 saatten fazla pil ömrüavantajı ile dikkat çekiyor.
  • Trinity Platformu 17W’tan başlayan TDP ile performanstan ödün vermeden daha ince tasarımlı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara zemin hazırlıyor.

Yorum yapın