Android 4.2 Developer / Geliştirici Modu

xperia-s-black-front-detail-android-smartphone-940x529Android 4.2 sürümünü kullananlardan biriyim. İlk olarak cihazımı root yapmak isterim. Cihazınızı root yapmadan önce Android işletim sisteminizde geliştirici modunu aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Geliştirici modunu aktif hale getirmek isteyenlerin en sık karşılaştığı sorun ise, Android 4.2 sürümü üzerinde geliştirici modu menüsünün nerede olduğunu bulamamalarıdır!

Geliştirici moduna menüsüne ne oldu?

Cihazınızı Root yapacak veya başka bir işlem için cihazınızın hata ayıklama modunu aktif hale getireceksiniz, öncelikle geliştirici modunun (Developer mod) nerede olduğunu bulmak gerekiyor.

Sanırım Google amcamız son kullanıcılar cihazı bozmasın diye menüyü gizlemiş. Aslında geliştirici modunu aktif etmek çok kolay!

Android-Gelistirici_Modu (3)   Android-Gelistirici_Modu (2)   Android-Gelistirici_Modu (1)

 • Ayarlar menüsünü açın
 • Telefon hakkında menüsünü açın
 • Derleme numarası (Build) üzerine parmağınızla 7-8 defa dokunun…
 • Telefon hemen parmağınızın yanında küçük bir mesaj çıkaracak
 • Artık “Developer / Geliştirici modunu aktif hale getirdiniz”

Bu kadar kolay ve basit…  Şimdi Ayarlar menüsüne tekrar girerseniz, en altta “Telefon Hakkında” menüsünün yanına “Geliştirici Seçenekleri” menüsünün geldiğini görebilirsiniz.

Hadi kolay gelsin…

“Android 4.2 Developer / Geliştirici Modu” üzerine 7 yorum

  • Evet Cemal,

   Herkes senin kadar bilgili ya, sırf blog dolsun diye yazıyorum. Can sıkıntısı işte naparsın?

   Yanıtla
  • Çok saçma. İnsanlar gelip bunları okuyor, faydalanıyor ..
   Adam işinden gücünden vakit ayırıp gelip burada bilgi paylaşıyor. İlla bir yorum yapacaksanız emeğe saygı gösterip teşekkür edin, sırf yorum yapmış olmak için yorum yapıyorsun çok komiksin lan sen.

   Yanıtla
  • Cemal şimdi sen neyi eleştirdin neyi beğenmedin anlamadım. Blog zaten internet günlüğüdür dileyen teknik yazar, dileyen fikirlerini yazar dileyen saçmalar kime ne? Özel mülkiyettir blog. Keşke eksik ya da fazla gördüğün, beğenmediğin şeyleri yazsaydın böyle çok hazımsız görünüyor yorumun.

   Yanıtla
 1. Abi sen yaz ne olur 🙂 Biz bilgiye açız. Bazen giriyorum blogda yeni makale yok sıkıntı oluyor bende.

  Bir kitabı okur gibi senin makalerini düzenli olarak okuyoruz. Benim gibi hergün gelip bilgiye aç çok insan var..

  ”Sen yaz biz okuruz”

  🙂

  Yanıtla
 2. “Sırf blog yazısı olsun diye” demek. Yani blogdan bekleneni veriyorsun ama çok komik oluyorsun(!) Teakolik, güldürürken düşündüreni duymuştum da bu senin okurda tersten tezahür etmiş. Üstat işin zor:)

  Yanıtla

Yorum yapın