Android Kullanıcıları Dikkat..!

Üçüncü parti uygulama mağazaları zararlı yazılımlar saçmaya başladı. Aslında kaçınılmaz bir son olarak görmekteydim. Hele ki önü alınamaz bir şekilde ilerleyen Android mağazaları sonunda büyük bir tehditle başbaşa kaldı.

Özelliklede Çin’de bulunan Android mağazalarında önemli bir tehlike olarak ANDROIDOS_GEINIMI.A isimli bir zararlı yazılım tehlike arz etmeye başladı. Yeni tehdit Android telefonlara yüklenen veya çalışan uygulamalar ile birlikte yerleşen zararlı yazılımlar IMSI numarası, SIM seri numarası, IMEI numarası, üretici, model ve marka bilgilerini hatta GPS aracılığıyla bulunduğunuz konum bilgisinin çalınmasına sebep olmakta.

Trend Micro cephesinden yapılan açıklamada Android kullanıcılarını büyük tehlikeler bekliyor. Yeni tehditlerin en korkulanı ise BotNet ağları oluşturması olarak açıklanmakta. Trend Micro firması bu tehditi ön görerek Trend Micro Mobile yazılımı ile başa çıkmanızı sağlıyor. Trend Micro™ Mobile Security for Android ürünü ile gerçek zamanlı olarak görüntülenmekte ve zararlı yazılımlar engellenebilmekte.

Fiyatı 3,99USD olarak belirlenen bu antivirüs yazılımı ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Bilgi için; http://us.trendmicro.com

“Android Kullanıcıları Dikkat..!” üzerine 3 yorum

  1. Niyeyse bu anti-virus programlarının Android sürümleri çıktığında, beraberinde de bir virüs tehdidiyle geliyor.

    Cevapla
  2. Iphone OS , Rim, Symbian derken virus progamlari Android’leri de sardi. bu aslinda danisikli dovus, yakinda populer savunma yazilimi ureticileri android versiyonlarini da cikarir.

    Cevapla

Yorum yapın