Android Tabletler İçin Ücretsiz Koruma Comodo Mobile

Hatırlarsanız bir süre önce sizlere Comodo Mobile sürümünden bahsetmiştim.  Comodo’nun Mobil antivirüs yazılımını bir süredir kullanıyorum. Hem sürekli kendini güncellemesi, hem basit ve rahat bir kullanımı olması, hem de kurduğum her uygulamayı bana sormadan önce test edip bilgi vermesi en çok hoşuma giden tarafları oldu.

Comodo Mobile Security yazılımının Utility menüsü ise gelişmiş ayarlarını yapabileceğiniz basit ve mobil güvenlik için düşünülmüş iyi bir sistem.

Peki tabletime kurmak istersem ne yapacağım?

Maalesef ki Comodo Mobile Security tabletleri desteklemiyor.  Android Marketten tabletinize kurmak istediğiniz zaman uyumlu olmadığını belirtmekte. Bu duruma gıcık olup bir süre internette araştırma yaptım. Fakat tablet versiyonu için bir çözüm bulamadım. Birazcık düşününce aşağıdaki gibi bir yöntemle tabletime kurmayı başardım.

Eğer Comodo Mobile Security yazılımınızı tabletinize kurmak isterseniz…

Öncelikle uygulamayı internette bulup indirdim. Daha sonra Asus Transformer tabletimin microSD kartına kayıt ederek cihaz içinden çalıştırmayı denedim. (ayarlar menüsünden bilinmeyen kaynakları işaretlemek gerek) Comodo Mobile kuruldu. Ardından da bir update kontrolü gerçekleştirdiğimde güncellemesini aldı.

Tek sorun ise akıllı telefonlarda olduğu gibi bir uygulama kurduğumda bu uygulamayı tarayıp temiz olup / olmadığı konusunda bilgi uyarısı çıkarmaması oldu.

         

Asus Transformer tabletimin üzerinde Ice Cream Sandwich kurulu.  Android 4.0 üzerinde canavar gibi çalışıyor. Diğer bilgi uyarılarında, sistem taramasında ve işlemlerde hiçbir sorun çıkarmadı.

Sanırım tek çalışmayan özelliği bir uygulama kurduğunuzda test edip bilgi uyarısı vermemesi olarak karşımıza geliyor. Bu konuda da bir sıkıntı görmüyorum. Ara sıra Antivirüs programınıza girip sistem güncellemesi ve tarama yaparsanız bir sıkıntı olmayacaktır.

Eğer Comodo Mobile Security’i Android tabletinize kurmak isterseniz APK dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Not: Rar dosyası içerisinden APK’yı çıkartıp sd kartınıza atarak tabletinizden çalıştırıp kuruluma geçebilirsiniz.

 

Yorum yapın