Armut.com ile Kaliteli Hizmete Ulaşmak Artık Çok Kolay!

Türkiye’de bir ilk olan sanal hizmet pazarı armut.com, 300 meslek dalında, 2.000’i aşan hizmet vereniyle kolay ve güvenilir bir şekilde hizmet ihtiyaçlarını karşılama fırsatını sunuyor. Sitenin kuruluş hikayesi de ismi kadar ilginç:

Hiç traji-komik bir hizmet alma macerası olan birisini tanıyor musunuz? Mesela en son nakliyecinizden memnun muydunuz? Ya da klimanız bozulunca gelen servis nasıldı bir hatırlasanıza? “Ben de bu traji komik tecrübelerden nasibimi aldım tabii…”

Karlı bir Ocak 2010 günüydü. Eşyalarımız nihayet bizi takip ederek ülkemize dönmüş ve yeni evimize taşınacaklardı. Eşim işe başlamış olduğu için kucağımda minik oğlumla ben nakliye işini halletmek zorunda kalmıştım.

Ama, paramızla hizmet aldığımız için çok kolay geçmesi gereken taşınma günü kısa sürede kabusa dönüştü. Önce nakliyeciler yüksek bir kamyon seçtikleri için siteye giremediler. Koştur koştur bir kamyonet bulup oradan oraya aktarttım eşyaları. Çizilen mobilyalar, kırılan bardaklar ve hatta hiç bulunmayan eşyalar derken, gerçekle yüzyüze kaldım: Müşteri memnuniyeti nakliyecimizin pek de umurunda değildi.

Kabus taşınma ile de bitmedi. Normal ücretin iki katı fiyat isteyen tanıdık boyacı, sigortalarımızı patlatan elektrikçi ve günlerce bizi aramayan marangoz bu konuda dersimizi tamamladı: Ülkemizde hizmet almak çok zordu. Dedim ki, bunu yapmanın kolay bir yolu olmalı. İşte armut.com fikri bu yaşanmışlıkların sonunda yavaş yavaş filizlendi. Başak Taşpınar Değim…

Peki armut nasıl çalışıyor?

• Hizmet ihtiyacınızı armuta yazarsınız (bilgisayar önünde, kahve keyfi yaparken…)
• Sizin için en doğru hizmet verenleri buluruz
• Size bu hizmet verenlerden teklif toplarız
• İşiniz için armut üzerinden randevunuzu alır, ödemeyi hizmeti verene yaparsınız
• İşiniz bitince armut’a gelir, hizmet vereni değerlendirirsiniz

Bu hizmeti almanız size ücretsiz!

Video izlemeye ne dersiniz? http://vimeo.com/35304650

Mutlu armutsever hikayeleri için: http://armut.com/MutluMusteriler.aspx

Rakamlarla Armut

Lansman tarihi: 15 Kasım 2011
Meslek sayısı: 300
Hizmet veren sayısı: 2.000
Sitemizin ziyaretçi sayısı: 80.000
Facebook severlerimiz: 1.300

Bu alanda nasıl bir ihtiyaç ve Pazar potansiyeli var?

Tüketici hizmet sektörünün büyüklüğü hakkında güvenilir istatistik bulmak zor, çünkü büyük bir kısmı kayıt dışı işliyor. Elimizde çok istatistik olmasa da taşınma, evlilik, doğum ve çocuk büyütme gibi süreçlerde harcadığınız hizmet harcamalarını düşünerek pazarın bizim gibi bir girişim için fazlasıyla büyük olduğu sonucuna ulaşıyoruz.

Ancak tüketici memnuniyeti böylesine büyük bir pazara yakışmayacak derecede düşük. Yaptığımız araştırmalarda görüyoruz ki tüketiciler hizmet veren bulma sürecinin zorluğundan ve aldıkları hizmetin kalitesinden memnun değil. Sıklıkla paralarının karşılıklarını alamadıklarından yakınıyorlar.

Biz önümüzdeki beş yılda bu durumun internet sayesinde değişeceğini düşünüyoruz. Bu değişimin liderliğini yapmak istiyoruz. Daha birkaç yıl önce insanların internet üzerinden annelerine çiçek göndereceğine ya da akşam evine yemek ısmarlayacağına inanmak güçtü. Ama şimdi hızla büyüyen bir internet sektörümüz var. Bu değişimin hizmet sektöründe de yaşanacağı bir geleceği hayal ederek her türlü hizmet ihtiyacınızı kolayca, güvenli ve ekonomik bir şekilde internetten bulabileceğiniz yepyeni bir yöntem geliştiriyoruz.

Armut’un ‘girişimci annesi kimdir?

Başak Taşpınar Değim, Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nde burslu MBA yaptı ve aynı zamanda Coca-Cola‘nın pazarlama departmanında yarı zamanlı çalıştı. Daha sonra Amerika’ya Chicago Loyola Üniversitesi’nde Entegre Pazarlama yüksek lisansı yapmaya gitti. Sonrasında da Nielsen BASES Chicago ofisinde pazarlama danışmanlığı ve en son olarak kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Revlon firmasının New York ofisinde ürün müdürlüğü yaptı. 2010 yılında Türkiye’ye döndü ve Koç Grubu‘na katılarak Tat ve SEK markalarının marka yöneticiliğini yaptı.

Aslında kendi işini kurmak hep hayaliydi ve armut.com iş fikri aklının bir köşesinde duruyordu ancak pazarlama alanını ve yönettiği markaları çok sevdiği için erteliyordu. Ancak oğlunun hastanede kaldığı bir gece hayatın kısa olduğu ve insanın hayallerinin peşinde koşması gerektiği fikri aklına girdi. Ertesi gün istifa mektubunu verdi.

“Armut.com ile Kaliteli Hizmete Ulaşmak Artık Çok Kolay!” üzerine 4 yorum

  1. Mustafa bey, bmuhterem babası ve diğer 3 arkadaşına teşekkür ederim: Nasıl evi bir günde boyayıp bitirdiklerne inanamıyorum: Temiz, sorunsuz bir iş: Sizi soranlara tavsiye edeceğim.

    Yanıtla
  2. ilk önce armut.com’a teşekkür ederek başlamak istiyorum.gerçek ten büyük bir eksikliği iyi bir düşünce ve bilgi birikimiyle hayata geçirmişler.ve iş takibi antlaşma ya kadar takiplerinde… Ve boyacı ustamız Fevzi usta ve ekibine gerçekten boya konusunda ve duvar kağıdında çok iyiler en önemlisi gerçekten evinize sokabileceğiniz ve gözünüzün arkada kalmayacağı ender kalmış temiz bir Anadolu insanı ustalığı on numara ev tertemiz boyayıp gittiler.Usta şurası şöyle olsaydı yada ben burayı beyenmedim diyemedik.Bayram öncesi sözünde durdu işini bitirdi ve genellikle ustaların ekstra çıkarma v.s tarzı Fevzi usta ve ekibin de yok. helal sana FEVZİ USTA bir daha ki işte görüşmek üzere…

    Yanıtla
  3. ben evime pmapen yaptırdım.bu siteden aldığım teklifle ancak adam.geldi kapı ve pencereyi taktılar iyi güzel ama yapılan iş hatalı terazisiz yaptıkları için kapı sürtünüyor zor kapanıyor.ve arızalandı.aradım gelmediler.pencerelerden soğuk hava geliyor sineklikler calısmıyor.vel hasıl yapılan işten hiç memnun değiliz üstelik frat pen adı altında yapıyorlar.adı da dursun köylü bunlara aldanmayın insanları kandırıyorlar.üstelik muatap olcak bir yöneticide yok

    Yanıtla

Yorum yapın