Bir Garanti Bankası Kâbusu…

GB’sı ile yıllardır çalışıyorum. Her zaman diğer bankalara yatan maaşımı çekip GB’na yatırırdım. Otomatik ödeme talimatlarım, EFT’lerim, kredi borçlarım, kredi kartım ve hatta internet alışverişlerinde kullandığım sanal kartım da malumunuz üzere G B’ndaydı…

Önceki yazılarımı da hatırlayanlarınız vardır. G B ile defalarca sorun yaşadım. Bir EFT yapıyorum EFT gitmiyor, arayıp soruyorum neden gitmediğini söylemiyorlar. Haklı müşteri hattını arıyorum, adamlar döneceğiz diyerek sallıyorlar. (Evet geri dönmüyorlar bana) Sonrası malum ben de iyicene zivanadan çıkıyordum.  Aradan 1 hafta geçiyor arayarak dert yanıyorum adam bana “Günlük EFT limitiniz 1000TL” bu yüzden gitmemiş.  Bunu bana söylesene baştan! Çıldırmamak elde değil…

Bunlar sorun bile değil…

Ben size artık yeter dediğim sorunumdan bahsedeyim biraz. Belki kahkahalarla gülersiniz.  Neden mi? Kıytırıktan bir sorun, GB gibi kendini kanıtlamış, hizmet vermesini bilen, diğer rakipleri ile aradaki farkı açmış bir bankadan söz ediyoruz. Doğal olarak bu tarz sorunların aslında çok basit bir şekilde çözülmesi gerekiyor… Hatırlıyorum da 2007’de ilk GB’sı yazımı yazmıştım. İnternet şubesi ile ilgiliydi. Tövbe, bileydim adını bile anmazdım onların.

Bloke, bloke, bloke…

Birkaç ay önce altın hesabı açmıştım. İnternet şubeden iki tık, hemen açıldı. Sonra her ay biriktiririm diye düşündüm. Birkaç ay biriktirdikten sonra para lazım oldu. Şu hesabımdan alayım dediğim anda olay başladı. Yok para çekemiyorum. Neyse müşteri hizmetlerini aradım, sordum.

“Birikimli Altın Hesabından altın bozdurmak için, şubeye gitmeniz gerekiyor.”

Yuh dedim, bu ne ya… Para yatırırken iyi güzel internet şubeden yap işlemini, hesabı da iki tıkla aç, ama bozduracağın zaman yürü paşam dilekçe yazmaya şubeye…

“şu şu şu hesabımdaki tüm birkimimi bozdurup, şu şu şu vadesiz hesabıma yatırın”

Neyse duruma sinir oldum. Zaten ben ne anlarım birikim yapmaktan diyerek birazcık da duruma sinirlenip, şubenin yolunu tuttum. Altın hesabımı kapatın diye dilekçe verdim.

Birkaç saat sonra içerideki birikimim olan üç beş kuruş hesabıma geçmişti. Tamam dedim… Ertesi ay bir de baktım ki hesabımdan 100 küsür lira çıkmış. Nedir bu diye kontrol ettiğimde birikimli altın hesabımın aktif olduğunu kapanmadığı sadece içerideki altınların tamamının bozulduğunu gördüm. Malum hesap aktif olunca birikime tekrar girişmiş…

Müşteri hizmetlerini aradım, durumu anlattım, yok kimse çözemiyor. Yahu ben dilekçe verdim şubeye, kapatın dedim!

“Efendim bir yanlışlık olmuştur. Tekrar şubeye gitmeniz gerekiyor…”

Zaten şubeye gitmekten nefret ederim. Paşa paşa bir ay sonra tekrar şubeye gittim. Derdimi anlattım, oradaki hanımefendi bir yanlışlık olduğunu ve tekrar dilekçe yazarak iletmemiz gerektiğini söyledi. Üstüne üstlük Pendik Şubesine yanımda telefon açtı, bir de teyit aldı. Ardından da güzelce bir e-posta gönderdi.

Akşama baktımda hesap kapanmıştı. Aradan 1 ay daha geçti. Sonra bir de fark ettim ki hesabımda 100TL blokeye alınmış… Yahu niye hesabımdaki parayı bloke etsinler ki?

Meğer birikimli altın hesabı her ay belirli bir miktara bloke koyuyormuş. Bunu öğrenmek tam 1 günümü aldı. Telefon telefon üstüne… Neyse sonra tekrar şubenin yolunu tuttum. Üç ay önceki bir birikim düşüncesi beni 3 kez şubeye götürmüştü. Telefonda yardım edemediler ki….

Tekrar Mecidiyeköy’deki G B’sı elemanının karşısına çıktım. Hanımefendiye derdimi anlattım. Kendisi bir hata olduğunu, hesabın çoktan kapandığını, neden blokenin açılmadığını öğrenmek için uğraştı durdu. Pendik şube ile görüştü etti… Sonrasında bir dilekçe daha yaz, bir mail daha atsın hanımefendi. Açılacak efendim dedi gönderdi beni…

Ertesi gün açılmadı, sonraki gün de açılmadı. Telefonu kaldırdım, haklı müşteri hattına kadar gittim. En sonunda bu hatanın çözüleceğini, şikayetimi aldıklarını söyleyen biri çıktı. Sebebi için de dakikalarca bekletti telefonda maalesef ki Pendik şubeden konu ile ilgili bilgi alamadı.

Bir gün daha bekledik ve bloke bakiyem açıldı!

Ben kredi kartı borcumu 2 gün geciktirsem faiz alıyorlar. Ben kredi kartımı ödemesem uyarı yapıyorlar, hakkımda negatif kredi puanı yazacaklarını belirtip taciz ediyorlar… 3 ay boyunca 3 kuruşa el koydular, elli kere haklısınız dediler yine de gıkımız çıkmadı. Paşa paşa şubeye gittik, defalarca dilekçe verdik.  Neden? G B’sı diye…

Neyse iyicene sinirlenmiştim.  Ben de kredi kartı borcumu yatırmadım. Sonuçta yine faiz alacaklar, paşa paşa ödeyecektim ama yatırmadım sinirimden… Bu sırada yine maaşımı diğer bankadan çekip,  G’ye yatırmaya devam ettim. Faturalarımı internet şubeden, otomatik ödemeden yapmaya devam ettim. Sanal kartımla alışverişlerime devam ettim…

Velhasıl kelam bu sırada bankam bana taciz atışları yaparak, sms ve e-posta ile hakkınızda negatif kredi puanı vereceğiz diye dürtmeye devam ettiler.

Bir dönem kredi kartı borcum yatmamış oldu!

Bu sırada G B’na sanal kartımda ………… küsür param duruyor. Geçen hafta parayı sanal karttan hesaba aktarıp, kredi kartı borcumu yatırayım dedim.

Yok, İnternet şubeden ne yaptıysam hata verdi. “İşleminiz şuanda yapılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” neyse tekrar telefonu kaldırdım dakikalarca müşteri hizmetleri ile görüştüm. Sordum soruşturdum. Nedenini bilmiyorlar.  Haklı müşteri hattını aradım derdimi anlattım. Onlar da bilmiyorlar…

Bakın eğer kredi kartımı 1 ay yatırmadım diye sanal kartımda kalan paraya bloke koymuşsanız lütfen söyleyin!

“Olur mu efendim. Böyle bir şey yok!”

İyi peki dedim. Şikayetimi aldılar, gerekli birimlere ileteceklerini söylediler. Ertesi gün ses soluk çıkmayınca tekrar aradım. Müşteri hizmetleri yine yardımcı olamadı. Haklı müşteri hattını aradım.  Hanımefendi bana şikayetimin işleme alındığını, fakat sonuçlanması için 1 gün daha beklemem gerektiğini söyledi.

Bunu baştan söylesenize?

Sinirlendim iyicene… Ertesi günü bekledim. Tekrar adamları aradım. Haklı müşteri hattındaki kişi bana efendim “sanal kartınızı komple kapatıyoruz” dedi. Yahu sanal kartımı niye kapatıyorsunuz? Ben size sanal kartımı sisteminizdeki bir hata yüzünden kullanamıyorum! İçeride param var. Bunu hesabıma aktarın diye şikayet bildirdim. Neden sanal kartımı kapatıyorsun?

Sanal kartımı 50 tane e-ticaret sitesine kayıt etmişim. Paypal’dan tut da hosting ödemesine kadar kayıtlı. Sen o kartı kapatırsan ben ne halt yiyeceğim? Elli bin tane hesap onaylama, kredi kartı onaylama işlemi var.

“Efendim kartı kapatmadan parayı veremiyoruz” 

Hayır kartımı kapatmadan hesabıma parayı aktarın!

Diyerek sinirlendim ve kapattım telefonu!  Bir haftadır bekliyorum ki sanal kartımdaki para hesabıma gelsin, kredi kartımı yatırayım! Biraz önce dayanmadım tekrar aradım. Müşteri hizmetlerindeki arkadaş bana…

“Kredi kartınızdaki 1 dönem gecikmeden dolayı sanal kartınızdaki parayı veremiyoruz” 

Gel de kafayı sıyırma! Gel de çizme şimdi! Gel de sinirlenme!

Yahu bunu en başından neden söylemiyorsunuz? Müşteri hizmetlerine defalarca aradım. “Kredi kartımdaki gecikmeden dolayı mı bloke koydunuz” diye sordum. Yok böyle bir şey dediler! Haklı müşteri hattını aradım “Efendim haklısınız” dediler. Şikayeti aldılar. Şimdi sen bana 1 dönem gecikmiş kredi kartı borcumdan dolayı sanal kartımdaki parayı bloke ettiğinizi mi söylüyorsun?

Evet …

Madem evet nasıl ödeyeceğim borcumu? İçeride param var ama G B bloke etmiş. Müşteri hizmetleri yok böyle bir şey dedikten birkaç gün sonra itiraf ediyor! Açsın baksınlar telefonla konuşmalarıma hepsini ne de olsa kayıt altına alıyorlar! Madem bana bunu söylemiyorsunuz, madem 1 dönem gecikmeden dolayı sanal kartımdaki parayı (dönem borcumdan daha falza) blokeye alıyorsunuz. Madem kaç sonra itiraf ediyorsunuz.

Size söylenilecek çok şey var!

Eşşeklik etmişim ki sizinle çalışmışım. Eşşeklik bende ki GB’nı bülbül sanmışım! Eşşeklik bende ki yıllarca size para kazandırmışım! Eşşeklik etmişim ki her ay İş’e yatan maaşımı çekip anında G’ye yatırmışım. Eşşeklik etmişim ki 50 tane e-ticaret sitesinde Sanal kartınızı kullanmışım. Eşşeklik etmişim ki faturalarımı G B’na ödemişim. Eşşeklik bende ki G adınızdan dolayı size güvenmişim!

Şimdi söyleyin bana! 

Ben 3 gün borcumu geciktirince faizi basıyor, blokeyi koyuyor!  Kendi sistemindeki bir altın hesabını bana 3 ayda kapatamıyor, üstüne üstlük defalarca şubeye gidiyorum. Bloke bakiyeyi açmıyor! 3 kuruşluk 1 dönem gecikmeden dolayı sanal kartımdaki paramı vermiyor.  Sebebini de 1 hafta boyunca söylemiyor!  Madem böyle bir şey yapacaksınız söylerdiniz, hesaptaki parayı aktarırdım kredi kartıma…

Bu mudur hizmet?

Bu yazıyı G B benden bir güzel özür dileyerek, hesabımı düzeltene kadar ana sayfadan kaldırmaya niyetim yok! Üstelik haklıyım! Haklı müşteri hattınız bu güne kadar efendim haklısınız dedi! Umarım milyonlarca kez okunur da, (şükür okunuyor) belki kafalarına dank eder. Benim gibi bir eşşeğe daha mantıklı davranırlar.

Güncelleme: 28.05.2012 – 11:00

GB yetkilileri, müşteri temsilcileri ve kredi bölümü ile defalarca telefonda görüştüm. Son olarak Sosyal Medya departmanının iletmesi üzerinde benimle ilgilenen hanımefendi Pazartesi günü sorunumun çözüleceğini belirtti. Ardından da hafta sonu olmasına rağmen sürekli arayarak durum hakkında bilgi verdiler.

Bugün saat 11:00 civarında tekrar aradılar ve hesabımdaki blokeyi kaldırdıklarını belirttiler. Ben de kredi kartımın bir dönem gecikmiş borcunu biraz önce yatırdım.

Kendilerine bu yazımdan sonra göstermiş oldukları ilgi ve alaka için teşekkürlerimi sunarım.  İsimlerine yakışır bir şekilde sorunuma çözüm buldular. Buradan sorunumla ilgilenen sosyal medya GB çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım.

“Bir Garanti Bankası Kâbusu…” üzerine 26 yorum

 1. Şimdi garanti bankasındaki hesaplarınızı kapatmak istersiniz. Dilekçe veririsiniz. Kapattık derler. Sonra da bir bakmışsınız biriken aidatlarınız yüzünden haciz gelmiş. Hani kapatmıştınız hesabı.
  Şimdiden bir avukat ile görüşün derim. Sonradan üzülmektense şimdiden tedbirinizi alın.

  Yanıtla
 2. Hamza hocam valla okurken ben yoruldum burda ne söylesen haklısın, arkandayım:) Yapı Kredi İnternet Bankacılığı konusunda çok sorun yaşadım ben de zamanında. Hatta o sorunları yaşadığım sırada Yapı Kredi “En İyi İnternet Bankacılığı Ödülü” aldı:)(Nasıl olduysa). “İnternet Bankacılığı” ve “Müşteri Memnuniyeti” konusunda İş Bankası ile hiçbir sorun yaşamadım bugüne dek. Gerçi bu yazıyı okuduktan sonra “güven” kelimesini tekrar sorguladım kendi içimde:)Belli mi olur yarın öbür gün İş Bankası ile de yollar ayrılır belki:)

  Yanıtla
 3. Hamza hocam valla okurken ben yoruldum burda ne söylesen haklısın, arkandayım:) Yapı Kredi İnternet Bankacılığı konusunda çok sorun yaşadım ben de zamanında. Hatta o sorunları yaşadığım sırada Yapı Kredi “En İyi İnternet Bankacılığı Ödülü” aldı:)(Nasıl olduysa). “İnternet Bankacılığı” ve “Müşteri Memnuniyeti” konusunda İş Bankası ile hiçbir sorun yaşamadım bugüne dek. Gerçi bu yazıyı okuduktan sonra “güven” kelimesini tekrar sorguladım kendi içimde:)Belli mi olur yarın öbür gün İş Bankası ile de yollar ayrılır belki:)

  Yanıtla
 4. Yanliz hatan var. Sanal karttaki para kredi karti gibidir. Kredi karti ile kredi karti borcu kapatamazsin dogal olarak. Sanal karta bloke konmasi degil, kredi kartinla ilgili problem aslinda borcunla ilgili olarak. Sanal kart olayini biraz yanlis anlamis olabilirsin.

  Yanıtla
 5. Geçmiş olsun Hamza abi.
  Bu tür şeylerde İş Bankası çok iyi, memnunum. İş Bankası hakkında ne düşünüyorsun? Kullanmayı düşünmez misin 🙂 Dediğim gibi, sorun yaşamıyorum hiç.

  Yanıtla
 6. Aslında hiçbir bankaya güvenmememiz lazım, bir düşünsenize adamların para kazanma kaynağı insanların zor durumlarından yararlanıp bol bol faizli kredi vermek. Banka ne kadar büyükse o kadar güvenmemek gerek diye düşünüyorum. Çünkü banka ne kadar büyükse arkadasında o kadar çok güçlü insan vardır ve sorunları o kadar kolay *iç edeler. Aslında bende tüm banka hesaplarımı kapatıp sadece Ziraat maaş hesabı açmak istiyorum ama teknoloji sektöründe olan biri olarak birçok hizmetten uzak kalmak daha kötü oluyor.

  Yanıtla
 7. Daha komiği ne olacak biliyormusunuz? Durumu burada yayınladığınız için hakkınızda yasal işlem yapmakla tehtit edecekler. Faiz gelirleri düştüğü için kudurmuşlar gibi sağa sola saldıran ülkemizdeki bankacılık sisteminin geldiği son nokta budur.

  Yanıtla
 8. Geçenlerde face te görmüştüm, garanti bankasının reklamı ile ilgili güzel bir benzetme vardı, onu aktarıp bir yorum da ben yapayim. Malumunuz eşşek, köpek, tavuk üçlüsü oynuyor. Eşşek gibi kredi alacaksınız, köpek gibi ödeyeceksiniz bizde sizi tavuk gibi yolacagiz şeklinde benzetme yapmışlardı. Gayet mantıklı geldi. Garanti ile bende defalarca problem yaşadım. Bir kredi çektim, çekmez olaydim burnumdan getirdiler. Elime para geçse anında krediyi kapatıp banka ile tüm iletisimimi keseceğim ama o bile problem. Geçenlerde ek kart vardı. Borcunu sıfırladim ve kapatmak istedim o gün kart numarası yanımda yok diye kapatmadilar. Ertesi gün aradım kartınız borcu var dediler. Kardeşim dün kapattım olamaz dedim. Hesap işletim ücreti kesilmiş. 45 Tl onu ödemeniz gerekiyor dediler. Sabır deyip onuda ödedik. Ulan dedim parayı ödedik nasıl olsa bir sene daha dursun son 2 ay kala kapatırım dedim. 1 ay sonra 40.küsur lira kart ücreti kesildi. Delirdim m.h. Aradım ama kime anlatıyorum. Bana sözleşmeden bahsediyor ben yargı ve tüketici mahkemesi kararlarından bahsediyorum ama dinleyen kim aptal muamelesi yapıp aynı.şeyleri tekrarlıyor. En sonunda dayanamadım telefonu bela okuyup kapattım. M.h. Yazılı olarak dosedim lafları iyi anlamda kötü bir şey söylemedim ama ne cevap var ne birşey. Okey dedim. Siz beni adam yerine koymazsaniz ben sizi hiç koymam deyip 2 sefer problem yaşadığım elektrik faturasının otomatik ödemesini kaldırıp başka bankaya verdim. Hop ertesi gün faturayı ödediğim hesaba hesap işletim ücreti geldi 40 küsur lira devrim döndü. otomatik ödeme deki faturayı ödemesini diye elektriğim kesildi ceza bize kartı yaptıracağım diye ceza

  Yanıtla
 9. yazının tamamını okudum ve en az bende senin kadar sorunluyum garanti bankası ile..hocam ben geçen gün dilekçe verdim 2006 yılından beri(hesap açtığım tarih) bu güne kadar tüm hesap hareketleri döktürdüm. kaymakamlıktaki tüketici koruma hakem heyetine başvurucam ve bugüne kadar kestikleri hesap işletim ücretlerini geri alıcam..

  bu yazı hep üstte kalsın hocam herkes garanti bankasının ne olduğunu görsün..

  Yakın zamanda yaşadığı sorunu yazayım..Geçen sene telefon açıp american express kart istedim çünkü amerikaya yerleşicektim ve bu karta ihtiyacım vardı. müşteri hizmetleri yardımcı oldu peki efendim kartınızı yolluyoruz dedi. bende tamam dedim bu american expresslerin yıllık kart aidatları 150 lira gibi uçuk bir ücret olduğu için bende dedimki diğer kartlarımı iptal edin boşuna diğerlerine kart ücreti ödemeyim. telefonda kadın bu kartlarınız kalsın bunlardan kart ücreti almayalım dedi. garanti bankasının dandikliğini bildiğim için telefondaki kadına 2 KERE TEKRAR ETTİRTTİM ŞU CÜMLEYİ “AMERİCAN EXPRESS HARİCİ KARTLARINIZDAN YILLIK KART ÜCRETİ ALMAYACAĞIZ”. ve bu sesi bende telefonumdan kaydettim. Neyse hiç bir sorun yok amerikaya gittim yapamadım 3 ay sonra geri döndüm türkiyeye. şubat ayı geldi bir baktım kartların hepsinden kart ücreti kesmişler. aradım bankayı dedim siz söz verdiniz açın telefon kayıtlarınızı görün dedim kart ücreti kesmeyeceğinize dair. mutlu müşteri hattında tutuluyormuş ses kayıtları orayı aradım sonra. telefonda kadın ne dese beğenirsin? yılın başında kanun değişti efendim kart ücretleri yasal olarak tahsil ediyoruz. senelerdir kart ücreti alıp iade etmiyosunuz bu sene mi yasal oldu beni ilgilendirmez açın ses kaydını dinleyin dedim. kadın açmıyor kesinlikle ses kaydını yapamayız diyor. allah kahretsinki ses kaydı yaptığım telefon amerikada kırıldı orda bıraktım. eğer telefonum yanımda olsaydı inan sırf eğlencesine dava açıcaktım ne kadara patlarsa patlasın. ağzıma gelen tüm küfürleri saydırdım bütün kan beynime sıçradı artık kadına bile küfür ediyordum kapattım telefonu ve şubattan beri başka banka araştırıyordum sonunda buldum..çoook yakın zamanda garantiyi bırakacağım ve mutluyum..

  o kadar çok para kazandırdım ki garantiye aylık kredi kartı ekstrelerim minimum 2000 lira geliyordu sadece..

  lütfen bu yazı anasayfada kalsın ve herkes görsün..

  Yanıtla
 10. Garanti bankasi gercekten sikintili banka. sanal pos basvurumuzdan tutunda sanal karta kadar her turlu hizmetinde problem cikarmistir. vazgecin. Akbank ve finansbank ile calisin. hem musteri memnuniyetini gorun hemde kolayliklari. garanti = izdirap

  Yanıtla
 11. Garanti Bankasında sorun yaşamayan var mı? Ben kurtulmak için 6 ay uğraştım. Şimdi yakınından geçmiyorum. Bulunduğu sokağa geldiğimde yolumu değiştiriyorum. O derece nefret ettim.

  Yanıtla
 12. Garanti demek,müşteri değilsiniz.
  şek resmen.
  Kurtuldum garantiden.
  Şimdi işbanka sı çok güzeller.

  Yanıtla
 13. Yazının tamamını okudum. Burda çalışanların bu kadar bilgisiz olması ya da olaylara hakim olmaması beni çok şaşırttı. Bende 10 yıldır kullanıyorum. Sizin gibi işlemlerim olmadığı için çok fazla sorunla karşılaşmadım ama kriz yönetimi gördüğüm kadarıyla yetersiz.
  Bende iş bankası hesabımı kapattırmayı düşünüyordum bir daha gözden geçireyim 🙂

  Yanıtla
 14. “para garanti!” derken kendi paralarından bahsediyorlar, müşteri için “çile garanti! olarak çeviriyoruz.

  Yanıtla
 15. Benim de kapattığım kredi kartımı 3 a sonra kendi kafalarına göre açıp kapatmışlar ve bana kart borcunuz var uyarısı yollamışlardı, uzun bir telefon trafiği ile iptal ettirdim derken geçen gün gene borcunuz var diye sms geldi.. Aylar önce kartımın borcunu tamamen sıfırladığım halde bilmem neyin kdvsinden dolayı 16 kuruş borcum kalmışmış onun için hesabım duruyormuş, ilişkimi tamamen kesmek için gidip o 16 kuruşu ödemem gerekiyormuş..

  Yanıtla
 16. Bir hikaye de ben anlatayım da birazcık daha gülün sonra da düşünün..

  4 sene önce yaklaşık bir buçuk iki senedir hiç hareket görmemiş eski maaş hesabım kendisinde olan GB ATeme’sine benim ve bir yakınımın birikmiş bazı faturalarını yatırmak için gittiğimde bazı faturaların ATeme makinası üzerinde görünmediğini görünce; iyi bakalım parayı hesabıma yatırayım da eve gidip internet şubesinden ödeyeyim, Burada görünmese de internet şubesinden tesisat noları ile zaten görünüyor diyerekten 350 TL yatırdım ve evin yolunu tuttum

  ATeme makinasından evimin uzaklıgı yürüyerek max 15 dk. Eve
  Eve gidip de internet şubesini açtığımda resmen bir şok geçirdim:

  Hesabıma yatırdığım 350 TL den tam tamına 25 TL kalmış..
  Geçiş işlem detayına göz attığımda ise gördğüm manzara aynen şu şekildeydi:

  bilmem hangi ay 1. dönem hesap işletim ücreti, bilmem hangi ay 2.dönem hesap işletim ücreti vs vs bu şekilde 350 TL den sadece 25 TL kalmış ve resmen GB paramı resmen ..

  Güler misin ağlar mısın? Lanet olsun dedim sonrası da ayrı hikaye ama ne yazacak vaktim ne de keyfim var.. GB mi? Lazım değil aman uzak olsun!..

  Yanıtla
 17. garanti bankasında yönetim değişti birkaç yıl önce …
  Eskiden çok farklıydı personelin kalitesi ve ilgisi…
  üst düzey yöneticiler ilgilensin bu durumla..

  Yanıtla
 18. 13 ekimde garanti bankası hesap kapatmaya gittim hesapta 51 kuruş (yazı ile yalnız elli bir kuruş) var diye gișeye yönlendirdiler onunda 1 kuruşunu eksik verdiler!

  Yanıtla
 19. şimdi ben bu yazıyı okudum garanti bir müşteri kaybetti , benim gibi ticaretle uğraşanlar bu yazıyı okuyunca fikir değişikliğine gidecektir, en ufak olumsuzlukta rahatsız olan insan çok

  devlet bankalarına devam özele bulaşmayalım ozaman
  yazı için ayrıca teşekkürler

  Yanıtla
 20. Ben de Garanti Bankasına maaşımı aktardım, başıma belayı sardım.Uc ayda bir maaş alıyorum diye maaşım gorunmuyormus ve kredi veremezler mis.Onceden söyleseler diye, eski bankamda kalırdım.Kefilsiz, ihtiyacı m kadar kredi alırdım.Simdi G.B.na güvenip geldim, magdurum.Kredi kartının asgari borcunu,ev kirası, çocuklar in servis ücretleri ni odeyemedim.Cok zor durumda yım.Ne yapacağım?

  Yanıtla
 21. Aynen hak veriyorum malesef adına bakınca banka diyorsun ama …Neler çektiğimi anlatsam surda sinirden hastanelik olurum.Altin hesabi açma gibi bir hata yaptim allah belami verdi lanet olsun o güne…1 sene geçti hala bloke var hesabımda ve hiçbir müşteri hizmetleri nedense yardımcı olamıyor.subeye gidin diyor ben afyon da oturuyorum şu an ve şubem istanbul Atatürk havalimanı şubesi.telefonlarini arıyorum kimse açmıyor bile ne biçim bir banka anlayamadim gitti.azcik kredi borcum kaldı ödeme biter bitmez tüm hesaplarimi kapatacagim ve bankası sonsuza kadar kötü anılarla beraber gomecegim.Hakkimi helal etmiyorum Zehir zıkkım olsun size

  Yanıtla

Yorum yapın