ASUS Echelon Camo Edition Oyuncu Kulaklığı

asus-echelon-1Basın Bülteni – Uzun süreli rahatlık ve gerçekçi oyun içi sesler sunan ASUS Echelon oyuncu kulaklığı sizi oyunun bir parçası haline getirmek için tasarlandı.

Oyuncuların donanım ürünlerinden beklentileri ve talepleri diğer kullanıcılara göre büyük farklılıklar gösteriyor. Sadece ürünlerin oyun oynarken sunduğu avantajlar ve performans oyuncular için yeterli olmuyor, bunun yanı sıra tasarım da büyük önem taşıyor. Özel olarak geliştirdiği ürünleri ile oyuncuların beğenisini kazanan ASUS, performans ve tasarımı bir araya getiren yepyeni bir ürün sunuyor: Echelon oyuncu kulaklığı.

Başta FPS (First Person Shooter) türü oyunlarda, oyuncular kullandıkları silah, zırh ve buna benzer ekipmanlara farklı renkler ve desenler vererek oyun içindeki karakterlerini kişiselleştirip, rakiplerinden farklılaşabiliyorlar. Bu fikir ile hareket eden ASUS, kamuflaj desenlerinden ilham alınarak hazırlanan özel tasarıma sahip Echelon oyuncu kulaklığını oyuncuların beğenisine sundu. ASUS Echelon Camo Edition, kamuflaj deseni ve metalik kaplama bölümleriyle şık ve etkileyici bir görünüme sahip. Ürünün tasarımı kullanıcıların oyun atmosferinin daha çok içinde hissetmesini sağlıyor.

Üstün Ses Performansı

ASUS Echelon etkileyici tasarımı, üstün ses kalitesi ve performans ile bir araya getiriyor. Özellikle FPS türü oyunlarda, rakiplerinizin nerede olduğunu ayak seslerinden anlayabiliyorsunuz. Frekans aralığı, ayak ve silah sesi gibi sesleri daha net ve yüksek duyabilmeniz için özel olarak ayarlanan ve 50mm neodimyum mıknatıslı sürücülere sahip olan ASUS Echelon ile oyuncular rakiplerine karşı önemli bir üstünlük sağlıyor. Bunun yanı sıra ürünün sunduğu derin baslar sayesinde patlamalar ve buna benzer ses efektleri de gerçekçi bir şekilde sunularak oyuncunun kendisini tamamen oyun atmosferinin bir parçası gibi hissetmesini sağlıyor.

Oyun atmosferinin bir parçası olabilmenin önündeki en büyük engel dışarıdan gelen gürültüdür. Özel tasarımı sayesinde kullanıcının kulağını tamamen kaplayan Echelon, 30dB gürültü izolasyonu ile başta konuşma sesleri olmak üzere dışarıdan gelen gürültüyü çok büyük oranda azaltıyor.

asus-echelon-yangorunum   asus-echelon-kutu   asus-echelon-2

Oyunculardan Gelen Fikirlere Göre Tasarlandı

ASUS, oyunculardan gelen fikir ve önerilere göre tasarladığı Echelon oyuncu kulaklığında rahatlığa da önem veriyor. Yapılan testler ve araştırmalar sonucunda tasarlanan deri kaplama, 100mm kulak yastıkları oyuncuların uzun süreli kullanımda bile rahat etmesini sağlıyor.

Oyun içi iletişimin çok önemli olduğu online oyunlarda ASUS Echelon’un esnek mikrofonu kullanıcılara sağlıklı bir iletişimin yanı sıra ergonomi de sunuyor. İstediğiniz kulaklığın içine çekebileceğiniz esnek mikrofonu, size en uygun konuma getirebiliyorsunuz. Mikrofondaki gürültü filtresi ise sesinizi daha net alarak oyun içi iletişimi sorunsuz hale getiriyor.

ASUS Echelon detaylara da önem veren bir oyuncu kulaklığı. Sinyalde daha az bozulma olmasını sağlayan altın kaplama 2,5mm jak, örgülü sağlam kablo ve kablo üzerinde bulunan klipsli ses ve mikrofon kontrol parçası bu detaylardan sadece bazıları.

ASUS Echelon oyuncu kulaklığının Mart ayından itibaren Türkiye’de piyasada olması bekleniyor. Ürünün fiyatı ise 150$ + KDV seviyesinde olacak.

Teknik Özellikler

Sürücü: 50mm neodimyum mıknatıs sürücüler
Duyarlılık: Kulaklık duyarlılığı: 100dB, Mikrofon duyarlılığı: -30dB
En Yüksek Çıkış: 50mW
Frekans Tepkisi: Kulaklık: 20 – 20000Hz
Özdirenç: 32 Ohm ± %3
Kablo uzunluğu: 2,5m
Noise Cancelling: Pasif (En yüksek>30dB)
Ağırlık: 268gr

“ASUS Echelon Camo Edition Oyuncu Kulaklığı” üzerine bir yorum

  1. İyi günler. Bu Asus Echelon Camo Edition kulaklığını Türkiye’den nerlerden satın alabiliriz bir biliginiz var mı öğrenmek isterim. Teşekkürler…

    Yanıtla

Yorum yapın