ASUS GTX 680 Piyasaya Sürüldü

Oyunlarda daha fazla detay, sistem üzerinde daha kaliteli hız aşırtma sağlayan NVIDIA’nın Kepler tabalı ve 28nm mimarisine dayanan grafik kartı GTX 680 ASUS’un özellikleriyle birleşti. Artan işlem kapasitesi ve GPU Tweak sayesinde daha geniş hız aşırtma donanımı ile gelen ASUS GTX 680 oyun severlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

 NVIDIA’nın 28nm mimarisi ile gelen ASUS GTX 680 grafik kartı, bir sonraki jenerasyonun gücünü ve yeni NVİDIA GPU Boost frekans modülü ile bir paket halinde geliyor. Hassas ekran görüntülerinin yer aldığı oyunlarda kullanıcıların tüm detayları maksimum seviyede görebilmesi adına Adaptive Vertical Sync ile gelen kart oyuncuları bu özelliği ile vazgeçilmeze sürüklüyor. GPU Tweak özelliğinin esnek ve sezgisel ara yüzü ile de hız aşırtmacıların gönlünde yer edecek olan kart, NVIDIA 3D Vision ve 28nm’nin etkinliği ve gücünü ortaya koyuyor.

En yeni Teknolojik Donanım

28nm mimarisine dayanan, Kepler tabanlı ASUS GTX 680, DirectX 11 ile performansı tam anlamıyla zirveye ulaştırıyor. Çoklu ortam kullanıcılarının ve oyuncuları Full HD’nin ötesine taşıyacak kart, oyun ve videolarda Ultra HD görüntü kalitesi, 4K çözünürlük sunuyor.

Güç tüketimini minimumda tutan GTX 680, 1536 CUDA çekirdekleri sayesinde genel sistem performansının artmasına da destek oluyor, CPU’nun yükselmesini sağlıyor. 256bit ara yüze, 6008MHz hızında 2GB’lık GDDR5 belleğe sahip kart, oyunlar içinde saniye başına düşen kareyi arttırabilmeye de imkan veriyor. 1006 MHz temel hız da gelen GTX 680, 1058 MHz hıza çıkış yaparak saniyede ekrana gelen fotoğraf karesini en üst seviyeye çıkarıyor. Bu özelliğin arkasında da yine ASUS’un GPU Tweak özelliği yatıyor.

ASUS’a özel GPU Tweak özelliği hız aşırtmacılara ince hız ayarı yapma ve güçlü donanımdan en iyi şekilde yararlanma imkanı veriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 2D/3D modlarını kilitleyerek güvenli GPU hız aşırtması yapılabiliyor. Ayrıca hız aşırtma esnasında güncel olan BIOS Update’i de koruyup kullanıcının işini kolaylaştırıyor.

Adaptive Vertical Sync ve 3D Vision ile kusursuz oyunlar

GTX 680’in sahip olduğu akıllı Vsync ekrana gelen fotoğraf kareleri geçişlerindeki dalgalanmayı otomatik olarak ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar bu ayarı dilediklerinde manuel olarak kendileri de ayarlayabiliyor. Ayrıca GTX 680’in arttırılmış gücü 3 boyutlu oyun ve eğlence alanlarında NVIDIA 3D Vision teknoloji ile birleşerek mevcut olan en iyi tasarımı yansıtmaktadır.

“ASUS GTX 680 Piyasaya Sürüldü” üzerine bir yorum

  1. Budur! 2 GB GDDR5 RAM ve +1000 Mhz core clock, 28 nanometre mimari, sadece 256 bit ama o hıza yeter de artar bile. Screen Space Ambient Occlusion (Ortam Karatma SSAO) + 32xAA + FXAA (fast approximate anti aliasing) gibi özellikleri yavaşlamadan aynı anda verebilecek. Tabii 4k Ultra HD de nihayet geldi 🙂 (UltraHD TV-monitör alanlara elbette). Ancak bundan yararlanacak oyun zor çıkar, çünkü texture resolution (desen çözünürlüğü) oyun konsolları eski model olduğu için düşük tutuluyor (maksimum 720p ve genelde SD), yani gerçek resim kalitesi yerine efektlere abanmaya devam :).

    Yanıtla

Yorum yapın