Babylon nedir? Ne işe yarar ?

babylon.gif Hemen söyleyeyim bu gece sizlere Babylon dan bahsedeceğim. Babylon Bir sözlük programıdır. Öyle basit bir sözlük programı deyip geçmeyelim. Gerçektende harika bir yazılım. Babylon ‘u sisteminize kurduktan sonra istediğiniz kelimeyi Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce ve aklınıza gelebilecek bir çok dile çevirebilmektesiniz. Hemde farenin orta tuşuna basarak yada ayarlayabileceğiniz herhangi bir tuş ile programın size anında çeviri yapmasını sağlayabilmektesiniz.

Babylon sadece kelime çevirisi yapmakla kalmıyor. Ayrıca metin çeviriside yapabilmekte. Bizzat Türkçe bir metini yani paragrafı Babylon da çevirdim. Sonuçları gerçektende şaşırtıcı buldum. Diğer metin çeviren yazılımlara göre Babylon çok daha başarılı en azından TARZAN ingilizcesinden daha iyi çeviri yapabilmekte. Babylon programına sonradan ayrıca sözlük ekleyebilmektesinizde.

Programda negatif olarak gördüğüm sadece biraz fazla RAM kullanmasıdır. Bunun dışında gerçektende güzel bir program. Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe sözlükleri başarıyla yazılmış.

Tavsiye ederim. Fiyatı: 71USD


This I will nighttime say to the you from a Babylon program. Babylon a dictionary program. An suchlike ordinary dictionary program. A wonderful program. Babylon to your system yi which you wanted after sets up bold Turkish language and French English Portuguese language you can turn to a very language which will come white spotted. At my helium to the mouse’s middle key you will regulate a whichever whichever key while pressing strange and your program be to the you immediately the translation do.

The price: 71USD

“Babylon nedir? Ne işe yarar ?” üzerine 28 yorum

 1. bu soruya lütfen cevap verin !!! ben bu babylon ‘u internetten indirdim bana ücretsiz indir falan diyordu bnde indirdim benim bilgisayarım windows 7 olduğu için indirirken izin ver ve engelle diyordu bn izin vere bastım sonra dolar işareti çıktı hemen engelleye bastım ama program yüklüydü ve ben bunu sildim sonra internette girdiğimde hep babylon açılıyordu yani para vermeme gerek varmı kredi kartımı falan vermedim

  Cevapla
 2. Babylon açılış sayfamda arama motoru olarak yerleşti, kaldıramıyorum, tıpkı virüs gibi. Tavsiyem babylon’dan uzak durun lanetbir program

  Cevapla
 3. Birde tavsiye ediyormuş. Ben sana 71 dolar vereyim babyl
  oon bu boktan programı engelleme programı bulda her seferinde benim pc ye bulaşmasın.Virüs gibi bişey. Bi boka yaramıyor. Nasıl 71 dolar mış hiç anlamadım….

  Cevapla
 4. Bu programı kaldıramayan arkadaşlara çözüm your installer diye bir pogram var .kurulum ingilizce türkçe arayüzüde var.keyleri you tubede mevcut. şak didey istenmeyen programları kaldırıyor.YOUR-UNİNSTALLER……..dENEYİN

  Cevapla
 5. en sinir olduğum programlardan birisi,
  olmadık yerlerde ortaya çıkıp tarayıcı anasayfasını değiştirmesi, bir toolbar kurması, sistemden kaldırınca çok artık bırakması, diğer programlar içine reklam verip istemeden kurulması gibi sinir bozucu olması bile kullanıcıların uzak durmasına yeter
  “Microsoft Translator Bookmarklet” öneririm

  Cevapla
 6. Yazı 2007 yılında yazılmış ama gelen yorumların 1/3ünün 2012de yapılması daha ilginç bence :)

  Cevapla
 7. iğrenç bir program heryere kendi kendine eklentiler ekliyor.ne var ne yoksa sildim ana sayfamdan hala gitmedi zaten ayarlarını bulana kadar google chroma bayağı bir sövmüştüm.sakın eklemeyin babylonu arkadaşlar bütün ayarlarınızı kafasına göre değiştiryo.

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)