SanDisk Sansa E260

sandiskmp3.jpg Bugün sizlere Sandisk Sansa E260 dan bahsedeceğim. Sağ taraftaki resimde de görebildiğiniz gibi büyük bir ekrana sahip Ipod lara benzeyen bir yapısı var. 75gr ağırlığa sahip 160×208 piksel ekranıyla göz dolduruyor diyebilirim. 4GB Hafızası ve MicroSD kartı yuvası ilgi çekici diyebilirim. MP3, WMA, Secure WMA ve MOV formatlarını destekleyen bu alet SanDisk Firmasının en yenilerinden birisi. Ekranı renkli ve Videoları izleyebilmektesiniz. Gelişmiş bir Ekolayzer ünitesi mevcut ayrıca üzerindeki mikrofonu ile ses kaydı da yapabilmektesiniz. Yalnız FM radyosu yok FM radyo seçeneği sadece Amerikan pazarında mevcut neden bir FM radyo ünitesi eklenmemiş bilmiyorum ama negatif bir özellik diyebilirim.

Sandisk Sansa E260 ürünümüz Li-Ion piller kullanmakta. Ayrıca bu pilleri değiştirme şansına sahipsiniz. Gerçi vidaları söküp pil değişimi yapmak bizim distribütörler tarafından garanti kapsamı dışında sayılsada Sandisk bize bu seçeneğide sunmuş. 70-80USD verip kendinize bir 2GB lık microSD kart satın alabilirsiniz bu kart sayesinde 6GB hafızaya kavuşmuş olursunuz ki bir MP3 Player için yeterli bir kapasite diyebilirim.

Fiyat
: 213,00$+Kdv (HitBox)

Özellikleri

Şık ve ince dizaynıyla ve geniş 1.8 TFT renkli ekranıyla kolayca görüntüleme
Güçlü Sıvımetal® kasası darbelere ve çizilmelere karşı mükemmel dayanıklılık ve uzun ömürlülük sağlar
Arkadan aydınlatmalı tuşlarıyla cihaz arayüzünde hızlı gezinme
Şarj edilebilir lityum lion batarya ile 20 saate kadar pil ömrü. (Pil ömründe standart çalma modu ve 128 Kbps ile MP3 dinlemek baz alınmıştır.
Dahili MicroSD™ slotuyla yükseltilebilir hafıza özelliği
SanDisk TrustedFlash ve Gruvi hafıza kartları desteği
Ses Kaydedici
İki yıl garanti
Minimum sistem Gereksinimleri
Windows XP
Intel Pentium PC veya daha yükseği
CD-ROM sürücü
Windows Media Player 10 veya üzeri
Yüksek hızda veri transferi için USB 2.0 port gerektirir.
Paket İçeriği
Sansa e200 Series Player
Kol bantlı taşıma kılıfı
Stereo kulaklık
Lityum lion şarj edilebilir batarya
USB 2.0 Bağlantı kablosu
Hızlı başlangıç rehberi
Kullanım kılavuzu içeren CD

Engilish Version :

Today Sandisk to the you if think E260 dan I will say to her. The owner tells a big screen as she can have see at the picture at the alive side Ipod lara her building which resembles var. 75gr (agirliga) an owner 160×208 the eye is filling up diyebilirim with a piksel screen. 4GB memory and a MicroSD card nest interest a wrecker diyebilirim.
An alone FM radio there be not FM an radio alternative only (pazarinda) American why be I not knowing FM extant the radio unit has not been added but negative quality diyebilirim.
Sandisk if think E260 our product Li-Ion use batteries. You do not change these batteries besides (sansina) an owner. To do battery change be the our after uproots the screws though her extent the distributors be certainly from your side (sayilsada) outside Sandisk be to the us this (secenegide) has offered. 70-80USD 2GB after gives (lik) microSD a card you can purchase this card through you become MP3 Player 6GB has reached the memory for enough capacity diyebilirim.

The qualities:

With her chic and slim design 1.8 wide you do not film TFT easily with her colored screen Guclu (Sivimetal) her case to the blows (cizilmelere) against (dayaniklilik) perfect and long alive must illuminate with their key afterward You do not stroll fast at an machine interface charging edilebilir lithium lion battery and 20 battery (omru) until saate. (Battery (omrunde) modu stolen standard and 128 Kbps and listen to MP3 the base has get. MicroSDTM internal memory quality SanDisk slotuyla can become elevated TrustedFlash and Gruvi memory cards support.
Initial text display
Audio her two necessities certainly the minimum system gets Windows XP Intel Pentium PC or higher CD-ROM a driver Windows Media Player 10 or the top be highly at the strength for datum transfer USB 2.0 necessitates port. Tacit if think e200 Series Player an arm (bantli) you do not carry the cover a stereo (kulaklik) lithium lion charging edilebilir battery USB 2.0 a connection cable fast beginning the CD whose guide includes a use guide

“SanDisk Sansa E260” üzerine 28 yorum

 1. Dikkat diyorum çünkü bu ürünü alıp da sitesinden Firmware Update yamasını indirerek ürünün çok daha verimli kullanacağınızı sanıyorsanız büyük bir bela ile karşı karşıya kalacağınızı ne yazık ki bilmiyorsunuz.
  Ne yazık ki bendeki , SANDISK SANSA MX4 e250 2GB MP3 PLAYER, alalı iki gün olmasına rağmen hiç iyi bir izlenim uyandırmadı üzerimde. Yarattığı hayal kırıklığını bu upgrade ile düzelttiklerini sanırken ne amaçla yaptıkları belirsiz bu yama ne yazık ki mp3 çalarınızı açılmama hatası ile başbaşa bırakıyor.
  Başta zaten MP3’lerinizin tag bilgilerini düzenlemeden sağlıklı bir şekilde mp3 dinleyemediğimin ve düzenleyemediğinizn yanında, title bölümü boş ise parçayı çalmıyor bile!

  Öte yandan ola ki Firmware update dosyasını kurmuş ve bu duruma düşmüş veya düşeceklere de kısaca yol ve yordam izah ederek bari kurbanları ben kurtarayım dedim.

  Öncelikle MP3 çalarınızda şu uyarı gözükecek sinir bozucu ve asla kapanmayan siyah ekranında:

  “Load Main Image Failed. Switch To Recovery Mode”

  Çalarınızı kapatmak için 20 saniye power tuşuna basmalısınız.

  Bilgisayarınıza şu dosyayı indirin:

  http://www.sandisk.com/Assets/File/Downloads/firmware/e200fw01.00.12.exe

  1- Bilgisayarım ikonuna basarak içeriğini (mp3’den bahsetmiyorum, sürücü ve CD bölümünü) görünür kılın.

  2- Artık çalamayan çalarınız kapalı dursun. 20 Saniye menu bölümüne basılı tutun, kapanır.

  3- Üzerindeki HOLD kilit tuşunu kilitli yani kapalı tutun. Turuncu bölüm görünür olsun.

  4- Bu esnada çalarınızın , solundaki REC kayıt tuşunu basılı tutun. Bu sırada bilgisayarınız yeni donanımı algılayacaktır. Ve bilgisayarım bölümünde “16MB FORMAT” isimli bir yazı görünecektir kısa bir süre. Bunu görünce REC butonunu bırakın.

  5- İndirdiğiniz .exe dosyasını çalıştırın ve talimatları izleyin. Format atması gerektiğini söyleyecektir, umarım mp3’lerinizi onca tag bilgisi ayarlarını yapıp da bir yere kopyalamak akılınıza gelmiştir. Yoksa fotolar ve filmler ve müzik parçaları tümü silinicektir. Silin. Yes deyin.

  6- Bağlantıyı kesin ve mp3 çalarınızı açın. Key Lock, System Shutdown talimatını görünce kilidinizi açın, HOLD düğmesini yani.

  7- Eğer çalarınız tekrar açıldığında Refresh Database Fail error verir ise, bunu 3’den fazla yapmanız gerekebilir. Diğer şekilde ise açılacak ama içi tam takır boş olarak sizi eskisi gibi bekleyecektir.

  Geçmiş olsun.

  Ha, bu arada bu MP3 çaların iyi ve kötü yanlarını da alacak arkadaşlar için yazmayı borç bilirim.

  Özellikle klasör sistemini benimsemeyen bu mp3 çalarımız tamamen tag bilgileri üzerinden çalışıp burada yazan bilgilere göre sanatçı ve albüm derlemesi yapıyor ve bu albüm değil de karma bir mp3 listeniz var ise kafanızı bir hayli dağıtıyor. En kısa zamanda bir Tag&Rename programı edinerek hızlıca bu bilgileri düzenleme yoluna gitseniz iyi olur.

  Eğer bir program ile hazırlarken, albüm isimlerini adlandırırken sanatçının ismini de başta gösterirseniz, 2 gb’lik bir kolleksiyonunuzda kimin hangi albümü dinlediğinizi bilip kafanız karışmaz.

  Sesi biraz daha yüksek olsa iyi olurmuş, 12 ekolayzır ayarından en yükseğinin normal ses olması insanı bayağı hüzünlendiriyor. Diğerleri rock veya pop ve türevleri oldukça soft kalıyor.

  Önündeki parlak mavi halka gösterişli olsa bile ileri ve geri tuşlarına kolayca ulaşmanızı engelleyip parmağınızı ağrıtabiliyor.

  Albümleri ardarda dinleme seçeneğini bulamadım. Birinin içinde takılıp dönüp duruyorsunuz yada tüm 2 gb’lik arşivi baştan aşağı dinleme konumunu seçebiliyorsunuz.

  Henüz içine film atmadım. Resim de.

  Kimbilir belki bunlar artıları olabilir, ama müzik kalitesi çok iyi. Aynı boyuttaki biraz daha ufak modelini 100 kağıt ucuza tercih edin bence. Film ve fotonun eğlencelik genç işi olduğuna karar verdim.

  Radyosu var mı yok mu tartışılıyor, bu da kimi güncellemeler ile sesinin arttırılması gibi birden ortaya çıktığı söyleniyor ama başıma gelen bu felaketten sonra uzak durun güncellemeden diyorum.

  Cevapla
 2. Öncelikle ürünü alalı bir hafta oldu ve ilk izlenimim gayet iyi. Zaten ürünü almadan önce baya bi araştırmıştım o yüzden ne ile karşılaşacağımı biliyordum. Bir sürpriz yaşamadım sadece kulaklığı biraz kalitesiz üretilmiş o beni üzdü.

  İçine video da resim de attım ve ikiside çok iyi diyebilirim. Renkler felan beklentinizi karşılar. Sadece video dosyaları biraz fazla yyer tutuyor.

  Müzik kalitesi iyi sadece tag bilgilerini doldurmak zaman laıyor.

  Bence bu fiayata bulunabilecek en iyi ürün.

  Cevapla
 3. Merhaba bu ürünün en üst modelini yani e280 modelini kullanmaktayım fakat kapasitesi benim için yeterli olduğu için extra hafıza kartı almadım o nedenle ne kadar destekliyor bilmiyorum.

  Her üründe olduğu gibi “+” ve “-” yönleri var.

  Dış görünüş ve ekran kalitesi bence güzel,
  Ses olayınıo program yükseltmeasi ile arttırabilmek güzel,
  ABD’den getirttiğim için radyosunun olması güzel,
  Mp4 çalıcıyı hafıza çubuğu olarak kullanabilmek güzel.
  Cihazın resim dosyalarını göstermesi güzel.
  Şarjının usb den dolması güzel ve uzun süre gidiyor.

  Fakat…

  Cihazın mp3 dosyalarını kendi kafasına göre yani idtag bilgisine göre düzenlemesi bence saçma olmuş.Bu durum bir ayar ile ayarlanabilmeliydi.Yada en iyisi hiç idtag girmemek diycem ama oda mümkün değil sanırım.En azından bütün id tag bilgilerini silmek eziyet olur.

  Birde cihazın ekranı çabuk parmak izi oluyor…Yada bana öle geliyor…

  Cevapla
 4. arkadaşlar e250 aldım ama bilgisayara bağladığımda driver sorunu yaşıyorum…

  kullandığım işletim sistemi windows vista home…

  sandisk internet sitesine girdğimde e200 modelleri hakkında hiç bi şi bulamadım…

  yardımcı olursanız çok sevinirim… şimdiden tteşşekkürler…

  [email protected]

  Cevapla
 5. bende e250 aldım… alalı daha bir hafta oldu… ama biraz üzüldüm diyebilirm
  öncelikle vidoe formatının sadece mow açabiliyorum digerlerini çalıştıramadım nedenini anlamadım ama nasırım internette yazan formatlar abd için geçerli.. neyse mow da iyi fakat çok yer kaplıyo…
  onun dışında mp3 dosyalarını sadece 128bitte çalması beni gene üzdü…
  ama resim , video , mp3 kalitesi gerçekten harika…
  windows media player ile tag dosyalarını ayarlamaya çalıştım kafam karıştı… şimdi bi yeni prg indirip deniyecem umarım başarabilirim…:D

  ( bu arada ali usb ye bağlamadan önce cigazın içinde ayarlara girip usb mode seçenegine bi bak mtp seçenegi seçili oyursa daha ii olur..)

  Cevapla
 6. Bu arada şimdi düzeltmek istiyorum… ilk başta bazı şarkıları çalmayınca siteleri kont. ettim mp3 için sadece 128 bit diyordu..
  ama tag ları ayarladım şimdi ve sadece 128 değil bi çok bitte yazdıgını gördüm…:D
  böylece bana göre tek kötü yanı vidoe nun sadece mov olması(belki ben başka çalıştıramadım) ve çok yer kaplaması
  eger mov dan başka förmatta çalıştırabilen warsa yazsın özellikle wmv çünkü ben baya baktım heryerde başka formatlardan sözediliyo özellikler wmv….
  neyse eger başka formatta video atabilen olursa lütfen burda belirtirse sevinirim..:D

  Cevapla
 7. arkadaşlar merhaba ben 2 gün önce almanyadan sandisk sansa e250 getirdim. ilk günler gayet rahattı ancak firmware güncellemesi yaptıktan sonra hiç açılmamaya başladı. sadece ses için gerekli olan mavi alttaki tekerleğin ışığı yanıyor ekran yok bilgisayarda görmüyor bana acele yardım edin lütfen :(((
  şimdiden teşekkür ederim
  [email protected] bekliyorum

  Cevapla
 8. sansa e260 ı yeni aldım fakat tamamen bir fiyasko…:((
  keşke biraz daha para bayılıp ipod ya da sony alsaydım…
  bilgisayarıma takınca alet beglanıp şarj oluyor fakat bilgisayarımda hiç bir tepki yok aleti algılayamıyor ve gerekn tum sistem ozellikleri fazlasıyla mevcut taş gibi bi bilgisayarım var :S
  buna çözüm bulabildiyseniz acil yardıııım
  ayrıca sizin dosya sisteminizi benimsememesi kotu.
  aleti gorebilen bilgisayara bagladım ve şarkılar attım bir kaç gun sonra yeni bir album indirdim ve atmayı denedim aletin içine attım klasorlerde gozukuyor fakat dinlemek istediğimde tagler tam dolu olmasına ragmen şarkılar hiç bir yerde gozukmuyor…:S

  Kesinlikle almayın gordugunuz yerde kaçın uzak durun vs vs vs

  bahsettiğim konuda yardım lutfen evdeki bilgisayarıma baglayabilsem gusel olacak arkadaşımı surekli rahatsız etmek istemiyorum…

  [email protected]

  Cevapla
 9. Arkadaşlar downloadtr de bulabileceğiniz üzre flex adlı program sayesinde Sansa serisi mp3 çalarlarınız da tüm video formatlarını acabiliyorsunuz…!!!

  Cevapla
 10. ya bu sansa sandisk e yükledim program bozuldu saolasın düzeltim ama tm düzelmedi ya bu bilgisayarıma girdimde bunun göstergesine tıkladımda bir disk yerleştirin diyo bide bunun video formatı ne aacaba tm olara bilen varmı ????

  Cevapla
 11. arkadaslar acil sandisk sansa e 250 driver vb. format programlarini ariyorum kendi yükledigim müzikleri mp3 un hard disk inde goremiyorum yani bilgisayar a taktigimda goremiyorum jpg formattaki yukledigim resimleri de goremiyorum….yardımcı olursaniz sevinirim

  Cevapla
 12. cok güzel tanıtmışınız ben de de bu mp3 var ama bir seyi yanlış yazmışsınız..
  radyonun sadece amerikada çalışması yanlış! benim burda radyo cok güzel çekiyor…

  Cevapla
 13. komandoıv cihazının ilk aldığı zaman sadece 4 saat şarj ettir komple şarj olsun olunca hemen kendisi sarj seysinden cıkıp ekranda acılıyo 😀 bu mp3 üm cok güzel 😆

  Cevapla
 14. benim sansa e 260 var ama çok memnunum ama video atamıyorum ve izleyemiyorum sadece mp3 ün kendi içindeki video var onu açıyor.ne yapmam gerekiyor.yardım eder misiniz?

  Cevapla
 15. benim sansa e 260 var çok memnunum ama video atamıyorum ve izleyemiyorum sadece mp3 ün kendi içindeki video var onu açıyor.ne yapmam gerekiyor.yardım eder misiniz?

  Cevapla
 16. nedense ben ondan memnun deilim driveri silindi ve kendi diriver programını bitürlü bulamadım ayrıca video converte programınıda bulamdım ve hiçbi yerden yardımda alamadım…

  Cevapla

Yorum yapın